PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GL 350 CDI mı , D5 XC 90 mı?

Ozdemir
26.07.2019, 01:04
Arkadaşlar bu iki araçtan hangisini tercih ederdiniz,neden?
Kıymetli yorumlarınızı çok merak ediyorum.Saygılar...

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CaLViN
27.07.2019, 13:02
Hadi bakalım yorumları takip ediyorum.

Khaos
27.07.2019, 13:06
İkisini de hiç kullanmadım, motorları hakkında zerre fikrim yok ama yeni kasa Volvo dışarıdan çok daha yakışıklı (Yalnız söz konusu eski kasaysa Volvo bir o kadar çirkin) duruyor. Benim için en önemli kriter arabanın görüntüsünün içime sinmesi olduğu için Volvo derdim. Bu arada fiyatlarına da hiç bakmadım, aynı fiyat seviyesindeler mi onu da bilmiyorum :)

Ozdemir
30.07.2019, 23:53
İkisini de hiç kullanmadım, motorları hakkında zerre fikrim yok ama yeni kasa Volvo dışarıdan çok daha yakışıklı (Yalnız söz konusu eski kasaysa Volvo bir o kadar çirkin) duruyor. Benim için en önemli kriter arabanın görüntüsünün içime sinmesi olduğu için Volvo derdim. Bu arada fiyatlarına da hiç bakmadım, aynı fiyat seviyesindeler mi onu da bilmiyorum :)2017 ve üzeri 235 hp hocam.
2000 motor,sürekli dört çeker
7 kişilik
Havalı süspansiyon satandart ve sayamayacağım onlarca özellik.
Ön,arka koltuk ısıtma
Ön koltuk soğutma vs.

apsimati
31.07.2019, 03:25
Tasarım motor teknik detaylar karizma ağırlık nerden baksan aralarımda bi kaç sene olsa dahi GL bi kaç boy önden gider bence ...
..
Gerisi " erkezin ayatina kimse karışamaz ...

CaLViN
31.07.2019, 10:10
Muammer bey,
Bugün sivasa geldim.GL yi kullanmak isterseniz haberleşelim.
Bu arada ben yolda sürekli volvo tokatlıyorum.
Bilginize. :biggrin:

oogurkan
31.07.2019, 10:45
İkiisini de kullanmadım, ama dış görünüş GL, iç mekan XC90 (vites hariç) daha iyi görünüyor. Konu tabiki subjektiftir. Ayrıca XC90 ile ilgili aşağıdaki gibi bir haber var, bilginiz olsun;
https://www.log.com.tr/volvo-500-000-adedi-gecen-onemli-geri-cagirma-hamlesiyle-gundemde/

Kavanca
01.08.2019, 07:41
Muammer bey,

Sakın ha[emoji33]GL mikrobu kaparsın[emoji23]Tedavisi: Pahalı ve Meşakkatlidir[emoji15]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ozdemir
01.08.2019, 08:25
Sakın ha[emoji33]GL mikrobu kaparsın[emoji23]Tedavisi: Pahalı ve Meşakkatlidir[emoji15]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[emoji1787]
Böyle mikrop da seve seve kapılır hocam.

Ozdemir
01.08.2019, 08:27
Muammer bey,
Bilginize. [emoji3]Eyvallah hocam.Çok naziksiniz.Gün içinde olabilir aslında.Uygun olursanız görüşebiliriz.Yarın sabah yola çıkacağım.Bugün müsait olursanız alo derseniz çok sevinirim.
05055188825
Saygılar,teşekkürler.

dnzyel
01.08.2019, 08:45
volvonun oyuncakları çekici gözüksede GL baska bi dünya , ne kadar çok oyuncak uzun vadede o kadar çabuk sıkılmak demek benim fikrim . GL ile 2 sefer yurtdışı gezisi yaptım istanbuldan balkanlara doğru o zamandan beri GL ve diğerleri benim için . . .

Ozdemir
01.08.2019, 09:38
volvonun oyuncakları çekici gözüksede GL baska bi dünya , ne kadar çok oyuncak uzun vadede o kadar çabuk sıkılmak demek benim fikrim . GL ile 2 sefer yurtdışı gezisi yaptım istanbuldan balkanlara doğru o zamandan beri GL ve diğerleri benim için . . .Hocam GL'nin sizi bu kadar cezbeden hangi özellikleri var bahsederseniz çok sevinirim.

Kavanca
01.08.2019, 09:47
Muammer bey,

Hasan’a dikkat edin iyi tokatçıdır[emoji15]Beni de çok kötü tokatlamıştı [emoji33]
Merso’sunu bana satarken 105 deyip,90’a vermişti[emoji23]

Kavanca
01.08.2019, 10:20
Hadi bakalım yorumları takip ediyorum.

Ya hu:) Volvo tabii ki çok ciddi bir markadır, eyvallah.:boom: Ama, Mercedes'le pazar anlamında yarışması mümkün değildir:(

Kavanca
01.08.2019, 10:22
[emoji1787]
Böyle mikrop da seve seve kapılır hocam.

" Kendi düşen ağlamaz " atasözüdür:bounce:

dnzyel
01.08.2019, 11:19
Hocam GL'nin sizi bu kadar cezbeden hangi özellikleri var bahsederseniz çok sevinirim.

konfor bambaşka bi alemde gl de uzun yolda hiç yormuyor , 1000km yol gidip 15 dk gitmiş gibi inmek bunun yanında sürüş keyfide extrası . .

CaLViN
01.08.2019, 15:54
Şu anda köydeyim.2-3 gune donunce arayacagim sizi.

Bu arada ben GL ile yallasik 20 gundur geziyorum.

Rotam

Antalya - Kocaeli - Sakarya - Yalova - Kocaeli - Bursa - Kocaeli - Ankara - Sivas - Erzincan - Sivas - Antalya

3 yetiskin , 4 cocuk ve 8-9 tane canta ,paket ,halı, bebek arabasi seklinde geziyoruz.

Şu ana kadar hic bir yolculuk beni yormadi. Ozellikle üstün viraj kabiliyeti ve yuksek hizdaki arac konforu bambaska.

Bu arada beni Bursa orhangazi'de trafikte gören byplt a ugrayamadim, ona da buradan selam edelim. :D

Kavanca
01.08.2019, 17:02
Şu anda köydeyim.2-3 gune donunce arayacagim sizi.

Bu arada ben GL ile yallasik 20 gundur geziyorum.

Rotam

Antalya - Kocaeli - Sakarya - Yalova - Kocaeli - Bursa - Kocaeli - Ankara - Sivas - Erzincan - Sivas - Antalya

3 yetiskin , 4 cocuk ve 8-9 tane canta ,paket ,halı, bebek arabasi seklinde geziyoruz.

Şu ana kadar hic bir yolculuk beni yormadi. Ozellikle üstün viraj kabiliyeti ve yuksek hizdaki arac konforu bambaska.

Bu arada beni Bursa orhangazi'de trafikte gören byplt a ugrayamadim, ona da buradan selam edelim. :D

Çerçi’mi oldun Hasan[emoji23]

Ozdemir
01.08.2019, 19:34
Gudikcik' ten yorum yok.Yoksa Fatih abi de mi Volvo'cu olacak [emoji848][emoji16]

Erkam Uslukilic
03.08.2019, 21:41
Dacia Duster

Erkam Uslukilic
03.08.2019, 21:46
XC90 gibi at p.enisine benzeyen hilkat garibesini GL ile kıyaslamışlar [emoji23]

Ozdemir
03.08.2019, 22:43
XC90 gibi at p.enisine benzeyen hilkat garibesini GL ile kıyaslamışlar [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiSizin yorumlarınıza hep saygı duymuştum.Bilgi ve birikiminizi paylaşıyor olmanız da arkadaşlarımızı donanımlı hale getiriyordu.Ancak saygı sınırını zorlayan bu mesajınızla, sokak ağzıyla yazdığınız bu alaycı tavrınızı size hiç yakıştıramadım.

Kavanca
03.08.2019, 23:34
Sizin yorumlarınıza hep saygı duymuştum.Bilgi ve birikiminizi paylaşıyor olmanız da arkadaşlarımızı donanımlı hale getiriyordu.Ancak saygı sınırını zorlayan bu mesajınızla, sokak ağzıyla yazdığınız bu alaycı tavrınızı size hiç yakıştıramadım.

Ben de öyle!

Erkam Uslukilic
03.08.2019, 23:37
Fikrim sabittir

Kavanca
03.08.2019, 23:46
Fikrim sabittir

“Fikir”: Değerli ve geçerli ve de kabul gören bir özelliktir; eğer ki, sabit değilse...

apsimati
04.08.2019, 01:01
Erkam ustanın hesap hacklenmiş olabilir. . ��

mehmet sumer
04.08.2019, 01:39
Fikrim sabittir

Erkam öğrenmek istediğim bir şey var sen bilirsin TPS soketinde kaç bağlantı pini olması gerekiyor ?

elsoberano
04.08.2019, 10:59
Erkam öğrenmek istediğim bir şey var sen bilirsin TPS soketinde kaç bağlantı pini olması gerekiyor ?Erkamsa bilir. Ama nerde?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kavanca
04.08.2019, 11:25
Erkamsa bilir. Ama nerde?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Dostum bu soruyu sanırım tuzak amaçlı sordu! O’mu, değil mi[emoji15]

mehmet sumer
04.08.2019, 11:28
Erkam bu fotoğraf sana neyi hatırlatıyor yazarmısın, yer ve zaman olarak.

https://i.hizliresim.com/M1a5Zk.jpg (https://hizliresim.com/M1a5Zk)

Kavanca
04.08.2019, 11:29
Erkam bu fotoğraf sana neyi hatırlatıyor yazarmısın, yer ve zaman olarak.

https://i.hizliresim.com/M1a5Zk.jpg (https://hizliresim.com/M1a5Zk)

Ses yok!

detailer
04.08.2019, 11:40
2017 ve üzeri 235 hp hocam.
2000 motor,sürekli dört çeker
7 kişilik
Havalı süspansiyon satandart ve sayamayacağım onlarca özellik.
Ön,arka koltuk ısıtma
Ön koltuk soğutma vs.

ama onunde yildiz yok:biggrin:

detailer
04.08.2019, 12:01
Saka bir yana dediklerimin ne kadar hikmeti harbiyesi olur bilemem cunku gl yi de xc90'i da resimlerde gormus olma harici tanimiyorum, ama 53 yillik hayatimda nacizane bir kac tecrubemi anlatacagim, sene 90'lar askerligimi sirnak asker hastanesinde doktor olarak yaptim, biraz da param vardi birikmis, askerden donunce aklimdaki fikir ilk kaliteli arabami almak, araba severiz ya, 16 ay bu fikirle yasadim askerde araba dergilerine auto show'lara otohaber'lere filan bakarak terhis oldum, sag saglim dondum, rahmetli anneme anne tipo'lar renault 11'lerden sonra ilk iyi arabami almak istiyorum, biraz da para biriktirdim, ama param sifir passat'a yetiyor ama gozum de sifir bmw 3 serisinde dedim, passat ta guzel sen ne dersin dedim, rahmetli annem oglum ne kadar paran eksik bmw icin dedi, 5 bin dolar kadar dedim, tamam 5 bin dolari ben tamamlarim, caninin istedigini al icinin sindigine bin dedi ve ilk bmw'mi aldim ve de hic pisman olmadim.O bmw e46'yi bagdat caddesindeki kosifler otodan annemle alip ciktigimiz gunku mutlulugumu anlatamam.
Soyleyecegim su ki hayatimda bu hosuma gidiyor ama oburu biraz daha hesapli hem de daha az paraya su ozelligi de var filan diye kendimi ikna ederek!! aldigim hic bir seyden sonunda memnun kalip iyi ki de bunu almisim diyemedim ne yazik ki, gozum hep o almadigim ama sevdigim, begendigimde kaldi, o yuzden de size nacizane tavsiyem , ozelligine, oyuncaklarina filan bakmadan,eger imkaniniz varsa tabii icine bindiginizde kendinizi hangisinin icinde daha mutlu hissedecekseniz hangisini aldiginizda gozunuz akliniz digerinde kalmayacaksa onu alip kullanmanizdir. Fazladan verilen uc bes bin lira yine kazanilir yerine konur, ama icinizde ukde kalmamis olur, saygilarimla.

Kavanca
04.08.2019, 15:29
Saka bir yana dediklerimin ne kadar hikmeti harbiyesi olur bilemem cunku gl yi de xc90'i da resimlerde gormus olma harici tanimiyorum, ama 53 yillik hayatimda nacizane bir kac tecrubemi anlatacagim, sene 90'lar askerligimi sirnak asker hastanesinde doktor olarak yaptim, biraz da param vardi birikmis, askerden donunce aklimdaki fikir ilk kaliteli arabami almak, araba severiz ya, 16 ay bu fikirle yasadim askerde araba dergilerine auto show'lara otohaber'lere filan bakarak terhis oldum, sag saglim dondum, rahmetli anneme anne tipo'lar renault 11'lerden sonra ilk iyi arabami almak istiyorum, biraz da para biriktirdim, ama param sifir passat'a yetiyor ama gozum de sifir bmw 3 serisinde dedim, passat ta guzel sen ne dersin dedim, rahmetli annem oglum ne kadar paran eksik bmw icin dedi, 5 bin dolar kadar dedim, tamam 5 bin dolari ben tamamlarim, caninin istedigini al icinin sindigine bin dedi ve ilk bmw'mi aldim ve de hic pisman olmadim.O bmw e46'yi bagdat caddesindeki kosifler otodan annemle alip ciktigimiz gunku mutlulugumu anlatamam.
Soyleyecegim su ki hayatimda bu hosuma gidiyor ama oburu biraz daha hesapli hem de daha az paraya su ozelligi de var filan diye kendimi ikna ederek!! aldigim hic bir seyden sonunda memnun kalip iyi ki de bunu almisim diyemedim ne yazik ki, gozum hep o almadigim ama sevdigim, begendigimde kaldi, o yuzden de size nacizane tavsiyem , ozelligine, oyuncaklarina filan bakmadan,eger imkaniniz varsa tabii icine bindiginizde kendinizi hangisinin icinde daha mutlu hissedecekseniz hangisini aldiginizda gozunuz akliniz digerinde kalmayacaksa onu alip kullanmanizdir. Fazladan verilen uc bes bin lira yine kazanilir yerine konur, ama icinizde ukde kalmamis olur, saygilarimla.

Bak gördün mü? Rahmetli anacığında benim gibi düşünmüş: Git şu Maserati'yi al; içini yiyen kurttan kurtul:argue:
Ucunda ölüm yok ya:boink: 30 yıldan fazladır, Mersedes araç kullanırım (hep II.el). Bu 30/35 yıl içinde: capriss Classic, Pontiac Firebird, Opel Senatör ve Manta, Volvo, v.s. kullanmadığım marka kalmadı:biggrin: Demiri artık, Mersedes limanına demirledim. İçimde hiç ukde kalmadı:) Halen kullandığım, W 210 E 320'nin yerine sıfır Passat versen, istemem...

Kavanca
04.08.2019, 15:32
Yaradan'nın rahmet ve merhameti; anacığınızın üstüne olsun ( Ve de tüm vefat etmiş yakınlarımızın da )

detailer
04.08.2019, 17:07
Bak gördün mü? Rahmetli anacığında benim gibi düşünmüş: Git şu Maserati'yi al; içini yiyen kurttan kurtul:argue:
Ucunda ölüm yok ya:boink: 30 yıldan fazladır, Mersedes araç kullanırım (hep II.el). Bu 30/35 yıl içinde: capriss Classic, Pontiac Firebird, Opel Senatör ve Manta, Volvo, v.s. kullanmadığım marka kalmadı:biggrin: Demiri artık, Mersedes limanına demirledim. İçimde hiç ukde kalmadı:) Halen kullandığım, W 210 E 320'nin yerine sıfır Passat versen, istemem...

bence cok haklisiniz zaten sifir passat w210'un yerini tutmaz ki... ama kullandiginiz arabalarda firebird, capris classic filan apayri bir dunya, amerikan severler icin onlarda birer mucevherdir. maserati konusuna gelince hanimi razi edemiyorum, eger bu eve bir araba daha getirirsen seni ve 6 arabayi hepberaber kapinin onune koyarim diyor:biggrin:

detailer
04.08.2019, 17:10
Yaradan'nın rahmet ve merhameti; anacığınızın üstüne olsun ( Ve de tüm vefat etmiş yakınlarımızın da )
amin tesekkur ederim, cumlemizin olmus atalari ana babalari nur icinde yatsin.

Kavanca
04.08.2019, 19:04
bence cok haklisiniz zaten sifir passat w210'un yerini tutmaz ki... ama kullandiginiz arabalarda firebird, capris classic filan apayri bir dunya, amerikan severler icin onlarda birer mucevherdir. maserati konusuna gelince hanimi razi edemiyorum, eger bu eve bir araba daha getirirsen seni ve 6 arabayi hepberaber kapinin onune koyarim diyor:biggrin:

O saydıklarımın hepsi gençlik ve orta yaş hevesleriydi[emoji33]duruldum artık[emoji23]

Kavanca
04.08.2019, 21:49
Vallahi, ben şunu öğrendim: Hanımların, lafı üstüne, kelam edilmez:o etsen de faidesi olmaz:bounce:

kaptannn
04.08.2019, 22:29
O saydıklarımın hepsi gençlik ve orta yaş hevesleriydi[emoji33]duruldum artık[emoji23]

Alaattin abi, SYM scooter nasıl...? 10 tl. lik benzinle sıcak bodrum yollarında serin rüzgara karşı efil efil 1 hafta boyunca gönlünce gezerken....? Az onuda anlat hele.... hep araba hep merso olmaz demi.. :)

Kavanca
04.08.2019, 23:04
Alaattin abi, SYM scooter nasıl...? 10 tl. lik benzinle sıcak bodrum yollarında serin rüzgara karşı efil efil 1 hafta boyunca gönlünce gezerken....? Az onuda anlat hele.... hep araba hep merso olmaz demi.. :)
Valla Hakan, yaz mevsiminde, buralarda: Elin arabaya mahkumsa, işin zor! Para-pul/Maddiyat hepsi bir yana: Hem trafik oldukça yoğundur, hem ciddi park etme ve park ücreti sorunu vardır! Özellikle: Bayram veya diğer 3-5 günlük tatil süreçlerinde, herhangi bir
otoparka girdin-çıktın 20₺ ödersin, kimisi anahtar ister:alien: Benimde anahtar verme huyum yoktur:rolleyes:

Ben burada kaldığım 6-7 ay zarfında aracı nadiren kullanırım:) Scooter işimi görüyor: Çarşı-Pazar-Deniz-Market herşeyimi hallediyor:o
Nisan başı gibi geldiğimde, deposunu fulluyorum, sonraki doldurduğum depoyu bitiremiyorum, seneye kalıyor:)
Kısaca: 2 depo benzinle 6/7 ay idare ediyor diyebiliriz.

Motorsiklet yerine bütün kaldığım süre, mersoyu kullanacak olsam; bezinle baş etmek çok zor olur! Çünkü kısa mesafeler, dur-kalk; aşırı yakıt harcar:rolleyes:

Bunların başıma gelebileceğini tahmin ettiğim için, 50 yaşımdan sonra: Sınavlara girip, motorsiklet ehliyeti almıştım:biggrin:
İyiki de almışım. Bir de, Bodrum 1/2 adasının yolları berbattır:( Bu yollarda 1 yıl araç kullan; alt takımları dökersin!

SYM oldukça hesaplı, yakıtı cimri, parçası ucuz bir scooterdır: Ve de: 2 Teker özgürlüktür. Kullanmayı ve düşmesini bilene...
Selamlar

Ozdemir
04.08.2019, 23:57
Soyleyecegim su ki hayatimda bu hosuma gidiyor ama oburu biraz daha hesapli hem de daha az paraya su ozelligi de var filan diye kendimi ikna ederek!! aldigim hic bir seyden sonunda memnun kalip iyi ki de bunu almisim diyemedim ne yazik ki, gozum hep o almadigim ama sevdigim, begendigimde kaldi, o yuzden de size nacizane tavsiyem , ozelligine, oyuncaklarina filan bakmadan,eger imkaniniz varsa tabii icine bindiginizde kendinizi hangisinin icinde daha mutlu hissedecekseniz hangisini aldiginizda gozunuz akliniz digerinde kalmayacaksa onu alip kullanmanizdir. Fazladan verilen uc bes bin lira yine kazanilir yerine konur, ama icinizde ukde kalmamis olur, saygilarimla.Samimiyetiniz ve nazik üslubunuz için çok teşekkür ederim.
Tecrübe, servettir; istifade etmek lazım.
Saygılar

Khaos
07.08.2019, 02:40

Olay tamamen budur. Özünde metal yığını olan şeylere fazla anlam yükleyip çok ölçüp biçiyoruz. Hayat kısa, hangisi gönlünüzü hoş tutuyorsa onu alın. Bir kaç litre yakıt tasarruf edeceğim diye almadığınız modeli görüp hayıflanmaktansa hiç almayın daha iyi.