Beğeniler Beğeniler:  32
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: MBCLUBTR.com Forum Kuralları

 1. #1
  Forum Finansörü General Gudikcik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  İsim
  Mehmet
  Kayıt
  05.04.2010
  Yer
  Ankara - Kocaeli
  Meslek
  Yönetim Kurulu Üyesi
  Mesajlar
  6.182
  Beğeni (toplam)
  23696
  Araç
  GLK 350 CDI, SLC 180 AMG, W212 E 250 CDI , W204 C 180 K, GLK 320 CDI

  Standart MBCLUBTR.com Forum Kuralları

  1- Forumda yazılan mesajlardan ve açılan konulardaki yazılardan açan yada yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanılamaz. Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Forumun huzurunu bozan tartışmalar özel mesaj ya da forum dışındaki ortamlarda yapılmalıdır.

  2- T.C. yasalarını ya da uluslararasi kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çigneyen mesajlar foruma yazılamaz.

  3- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

  4- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

  5- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

  6- Her türlü taciz edici yazı yasaktır.

  7- Forumda, büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır!

  8- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar yasaktır.

  9- Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici image'ler dışında image kullanılamaz
  10- Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

  11- Forum kurallarina uymayan üyeler yöneticiler tarafindan uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir.

  12- Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.

  13- Veritabanı arızalarına yol açtığı için kesinlikle, hiçbir şartta üyelikler silinmemektedir. Fakat isteyen üyeliğini erişime kapattırma hakkına sahiptir.

  14- Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmis sayılır.

  15- Açılan konuların başlıkları açıklayıcı olmalıdır. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" ve benzeri başlıklar kullanmamalısınız. Bu tip başlıkları kullanan üyelerimiz önce uyarılacak, tekrar edildiği taktirde 7 gün süre ile forumdan uzaklaştırılacaktır.

  16- Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemeyiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için "düzenle" butonunu kullanmalısınız. Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açmayınız. Bu tip mesajlar yada konular üyeye bildirilmeksizin forum yöneticileri tarafından silinecektir.

  17- Her türlü telif hakkı içeren paylaşım yasaktır. Telif haklarıyla korunan müzik ve filmlerin yasa dışı kopyalarını (MP3, DivX vs.) paylaşımı MBCLUBTR.com platformu altında yasaktır. Hacking, cracking, warez gibi yasa dışı konularla ilgili başlık açamazsınız, mesaj yazamazsınız. Oyunlar da dahil olmak üzere herhangi bir yazılım için seri numarası, CD key, crack, keygen gibi bir uygulama isteğinde bulunamazsınız. Bu tür bilgileri/uygulamaları paylaşamazsınız. Bu tip paylaşımı yapan üyelerimiz forum yöneticileri tarafından 7 gün süre ile cezalandırılır ve açılan yasa dışı paylaşım konusu forum yöneticileri tarafından silinir.

  18- Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar yazılamaz. Yazıldığı tespit edildiği taktirde forum yönetimi üyeye haber vermeksizin silme hakkına sahiptir.

  19- Forumlarda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız. Forumlarımız tartışma/sohbet ortamı olarak değil, bilgisayar sorunlarına çözüm bulma ortamı olarak kullanılmalıdır

  20- İmzanızda kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, ticaret, politika ve din içerikli mesajlar bulunamaz. Uygunsuz imzalar silinecek ve sahibinin imza kullanımı engellenecektir.

  21- Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz.

  22- Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı verilmeksizin ve kurallara bağlı kalınmaksızın forumdan uzaklaştırılabilirler.

  23- Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

  24- MBCLUBTR forumunda hizmet verilen forum alanı tamamen ücretsizdir. Kayıt formunu eksiksiz ve geçerli olarak dolduran herkes için üyelik başvuru hakkı sağlanır. Geçerli ve aktif olan bir e-posta adresi bildirilmesi zorunludur. Forum yönetimi bunu e-posta adresine üyelik onayı için bir e-posta göndererek sorgulayacaktır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. MBCLUBTR.com verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan MBCLUBTR.com sorumlu değildir.

  25- MBCLUBTR.com üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Üye olan herkes, kullanıcı adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan MBCLUBTR.com sorumlu değildir. MBCLUBTR.com’a üye olurken seçtiğiniz şifre sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir. Şifrenizin seçimi ve korunması size aittir. MBCLUBTR.com şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.

  26- Attığınız her mesajda IP adresinizin kayıt edildiğini lütfen göz önünde bulundurun. Bu anlaşmanın iptali halinde IP adresiniz vasıtasıyla forum alanından uzaklaştırılacağınız gibi, herhangi bir hukuksal durumda da ISP'nize ulaşılacaktır. Bu durum ancak bu anlaşmanın ciddi bir şekilde ihlal edilmesi durumunda geçerlidir.

  27- Üzerinde Copyright hakkı bulunan ve başka site veya kişilere ait olan materyaller izinsiz olarak forum alanında kullanılamaz. Aksi takdirde, forum yönetimi, üyenin yukarıda belirtilen türdeki mesajlarını silme ve üyenin üyeliğini süresiz iptal etme hakkını mahfuz tutar.

  28- Site adresinizi yazarak, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar yasaktır.

  29- Yönetimden izin almadan site üzerinden ticari reklam yapmak toptan şekilde elektronik eşya satmak yasaktır. Satılıklar bölümümüzde satılan ürünler için alış veriş alıcı ve satıcı arasındadır. Alım ve satım sırasında çıkan bir anlaşmazlıktan MBCLUBTR sorumlu değildir.

  30- Buluşma ve organizasyonlarda insanların trafikte mal ve can güvenliğini tehlikeye atması durumunda tespit edilen üyemiz uzaklaştırılacaktır. Organizasyonlarda kişilerin güvenliğini ve söz yönetimlerini o günkü buluşmayı düzenleyen kişiler sağlayacaktır. Buluşma düzenlemek isteyen üyeler öncelikle yer, tarih ve saat konusunda forum yöneticilerine başvurmaları gerekmektedir. Buluşmalara başka forum üyeleri de rahatlıkla katılabilir. Engel yoktur.

  31- Forum üyeliğinizi dilediğiniz an iptal edilmesini talep ederek kullanıma kapattırabilirsiniz. Ancak üyelik iptali o güne kadar yazdığınız mesajların ve forumdaki icraatlarınızın sona erdiği anlamına gelmez ve bunlardan doğacak her türlü kanuni sorumluluğunuz devam eder. (Üyelik iptali ile üye bilgileri ve hareketleri silinmez, sadece üyelik kullanıma kapatılır.)

  32- Foruma üye olan herkes kendini mutlaka Sizi Tanıyalım bölümünde tanıtmalıdır. Kendini tanıtan kişi adını ve soyadını , bulunduğu ili ve yaptığı mesleği mutlaka açıklamalıdır. Postbit kısmında bulunan Kişisel bilgiler mutlaka doldurulmalıdır. Bu bilgileri eksik olan üyeler yönetim tarafından uyarılacaktır. Üye eksikliğini tamamlamadığı taktirde forum yöneticileri tarafından cezalandırılacaktır. Yeni üyenin kendini tanıtmadan herhangi bir bölüme konu açması veya konuya cevap vermesi yasaktır. Bu kuralı ihlal eden üyeler yönetim tarafından uyarılır, bu kurala uymayan üyelerin forumdan üyeliği direk olarak moderatörlerin isteği üzerine adminler tarafından silinir.

  33- Forumda yürütme görevini moderatörler üstlenir. Adminler yasama görevini yürütmektedir. Adminler forumda yürütme görevi üstlenmezler. Adminler Moderatörlerden ve Forum üyelerden gelen istek ve kuraları değerlendirip moderatörlere uygulatmakta görevlidirler.

  34- Moderatör konular üzerinde yapmış olduğu uygulamalara itiraz ancak adminlere yapılabilir. Adminler konuyu değerlendirdikten sonra Moderatörlere sadece görüş belirtir. Kesinlikle konular hakkında adminlere yapılan itiraz ile ilgili adminler yürütme görevi üstlenmez. Konuyu açmaz veya konu ile ilgili hiçbir müdahale yapmaz.

  35- Amacı dışında açılmış yada açıldıktan sonra amacından çıkmış olan konulardaki gönderilen yazılar moderatörler tarafından direk olarak silinebilir. Moderatörün sildiği yazılar ve konular için üyeler hiçbir şekilde şikayette bulunamazlar.Bu konularda şikayet ve savunmalarını özel mesaj üzerinden yapmayan ve direk olarak konuya yazan üyeler moderatörler tarafından cezalandırılır.

  36- Bütün üyeler , üyeler hakkında ve konular hakkında şikayetlerini direk olarak Moderatörlere özel mesaj ile bildireceklerdir. Şikayetler ile ilgili üyeler kesinlikle foruma konu açmayacaktır. Bu maddede bahsedilen konular açıldığı taktirde moderatörler direk olarak konuyu forumdan sileceklerdir.

  37- Yürütmeyi üstlenen moderatörlerden birisinin bir üyeye vermiş olduğu cezayı diğer görevli moderatör cezayı veren moderatörün iznini olmadan kaldıramaz.

  38- MBclubtr forumlarında açılan bölümlerin amacı ve konu çerçevesi aşağıda bölüm bazında belirtilmiştir.

  SİZİ TANIYALIM bölümü üyelerin kendilerini tanıtmaları için açılmıştır.
  İLEŞİTİM BİLGİLERİ bölümü üyelerin iletişim bilgilerini paylaşması için açılmıştır.
  AKTİVİTELER bölümü üyelerin kendi aralarında yapacakları veya yaptıkları sosyal faaliyetler ile ilgili olan bölümdür.
  DUYURULAR bölümü , forum üyelerinin veya forum yöneticilerinin yapmış olduğu duyurulara aittir.
  ÜYE ARAÇLARI bölümü sadece üyelere ait olan araçların fotoğraflarının paylaşıldığı bölümdür.

  MERCEDES BENZ CAFE
  GÜNCEL bölümünde güncel araç bilgisi yada kişilerin kendileri hakkında yazılan yazıları içerecektir.
  RESİM MULTİMEDYA VİDEO bölümünde araçlara yada kişilere ait video görüntüleri yayınlanabilir. Burada yayınlanan videoların bütün sorumlulukları videoyu yayınlayan üyenin kendisine aittir. Forum yöneticileri yada yönetim üyeleri sorumlu değildir.
  BİLGİSAYAR VE ELEKTRONİK CİHAZLAR bölümünde yapılan paylaşımlar bu bölümün başlığında da belirtildiği gibi bilgisayar ve elektronik paylaşımlarına aittir.
  MİZAH bölümde yapılan paylaşımlar küfürlü , siyasi ve cinsellik içeren paylaşımlar olamaz.

  MERCEDES BENZ WORLD
  ÖZEL MODELLER bölümünde DAİMLER BENZ in üretimine izin verdiği official modellerin paylaşımları yapılabilir. Özel sektör firmalarının yapmış olduğu modifikasyonlara ait veriler yayınlanamaz.
  HABERLER bölümünde DAİMLER BENZ in üretmiş olduğu ürünlere ait Yerel ve Ulusal basında yer alan haberler yayınlanabilir.

  MERCEDES BENZ TASARIM
  MODİFİYE bölümünde özel sektör firmalarının veya forum üyelerinin kendi çapında yapmış olduğu modifikasyonların paylaşımı yapılacaktır.
  NASIL YAPILIR bölümünde araçların bakım ve onarıma ait bilgiler paylaşılacaktır.
  FAYDALI BİLGİLER bölümünde araçların aksesuarlarının kullanımı ile ilgili bilinmesi gerekenler ile ilgili yazılar yayınlanacaktır.
  MÜZİK VE MULTİMEDYA SİSTEMLERİ bölümünde araçların müzik ve multimedya sistemleri ile ilgili paylaşımlar yapılacaktır.

  Mercedes Benz Servis bölümünde yapılacak olan paylaşımların türleri kategorilerinin alt açıklamalarında mevcuttur.
  Mercedes Benz Pazar bölümünde yapılan paylaşımların türleri kategorilerinin alt açıklamalarında mevcuttur. Bu bölümde üyeler kendi pazarladığı yada satın alacakları mamülleri yayınlayabilirler. Bu bölümde özel şirketlerin veya satıcı sitelerin ilanları da üyeler tarafından paylaşılabilir. İlanlar ile ilgili tüm paylaşımlar ile ilgili sorumluluklar üyenin kendisine aittir. Bu bölümde saatıcı üyenin ilanı ile ilgili küfürlü , aşağılayıcı ve hakarete varan , satıcı firmanın ticaretine engel olabiliecek yada satıcı firma ile ilgili şikayetleri konu alacak yorumlar yapılamaz ve konular açılamaz.
  Mercedes Benz Modeller bölümünde katagorilere ait araçlar ile ilgili paylaşımlar yapılacaktır.
  Mercedes Benz Yönetim bölümünde üyeler yönetime olan taleplerini bu kısımdan iletebilirler.

  Yukarıda belirtilen forum kurallarına uygun içerik yayınlamayan üyelerin konuları yada mesajlara yapılan yorumları üyeye haber vermeksizin silinecektir.

  39- MBCLUBTR.COM forum albümünde sadece üyelere ait olan araçların fotoğrafları yayınlanacaktır. Temsili araç fotoğrafları yayınlanmayacaktır. Üyeler kendilerine ait ve araç resimleri dışında hiçbir fotoğraf albüme yüklemeyecektir. Amacı dışında yüklenen fotoğraflar yönetim tarafından sebep bildirmeksizin silinecektir.

  40- Forumda açılan konularda yada yazılan mesajlarda hükümet ve devlet meseleleri, siyasi veya dini içerik olan yazılar moderatörler tarafından gerekçe bildirmeksizin silinecektir. Silindikten sonra kuralı tekrar ihlal eden üye moderatör tarafından uyarılacak , 3 kez tekrarladığı taktirde moderatörler tarafından forumdan 1 gün uzaklaştırma cezası alacaktır.

  41- Forum içerisinde başka bir siteye veya platforma ait linkler ve reklamlar yayınlanması yasaktır. Bazı reklam ve linkler forum yöneticilerinin kurallar çervesinde olması sebebi ile bunların yayınlanmasına izin verebilir. Aksi halde konu ve linkler silinir. Bu tip ilan , reklam ve linklerin yayınlanmasından önce forum yöneticilerinden izin alınması gerekmektedir.

  42 - Forumumuz Mercedes Benz markası içerikli bir forum olduğu için başka marka araçlar ile ilgili satış ilanları ve teknik dökümanlar ile tanıtım dökümanları yayınlanması yasaktır.

  43 - Mercedes Benz markası ile ilgili olarak araçların üretim sonrası servis hizmetlerinden kaynaklanan sorunlar forum yönetimini ilgilendirmemektedir. Forum yönetiminden sorunun çözümü ile ilgili olarak yardım talebinde bulunan veya yetkili servisler ile Mercedes Benz Türk A.Ş. ile ilgili konu açan ve mesaj yazan üyeler moderatörler tarafından süresiz olarak yasaklanacaktır.

  44 - Forum üyelerinin Yetkili Bayilerden satın almış olduğu Mercedes Benz araçların tescil ve fatura bedellerine ait olan bilgileri forum içerisindeki konularda paylaşması yasaktır.

  Gizlilik ilkeleri Kisisel Bilgileriniz: Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafindan görülmektedir. Girmis oldugunuz kişisel bilgilerinizi istediğiniz zaman degiştirebilirsiniz.

  Forum Kullanımı ve Cookieler: Cookieler, (çerezler) tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanmayacaktır.

 2. Beğeni byplt, GKH, Qxygene, salmaz, Kavanca, 01adanali, 39AAG848, msmalkoc bu mesajı beğendi.
 3. #2
  Forum Finansörü General Gudikcik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  İsim
  Mehmet
  Kayıt
  05.04.2010
  Yer
  Ankara - Kocaeli
  Meslek
  Yönetim Kurulu Üyesi
  Mesajlar
  6.182
  Beğeni (toplam)
  23696
  Araç
  GLK 350 CDI, SLC 180 AMG, W212 E 250 CDI , W204 C 180 K, GLK 320 CDI

  Standart

  24.01.2017 tarihi itibari ile Forum Yönetiminin almış olduğu karar gereği
  CIP ve VIP üyelik sistemi getirilmiştir.

  Kayıt Tarihinden itibaren 3 yıl forum üyesi olup en az 1000 adet Mesaj sayısı bulunan üyeler VIP üyelik için forum yönetimine başvuruda bulunabilirler.
  Üyelik başvuruları değerlendirildikten sonra VIP üyelik hakkı kazanacaklardır.


  Foruma yeni katılmış olan üyeler ve 24.01.2017 tarihi ile bütün forum üyeleri mesaj ve konu sayısına bakılmaksızın CIP üye olma hakkına sahiptir.
  CIP üyelik işlemlerinizin tamamlanması için forum yönetimine başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
  Forum yönetimi CIP Üyelik başvurusu yapan kişinin CIP üye olma garantisi yoktur.
  Başvuru sonrasında Yönetim tarafından yapılan inceleme sonucunda CIP ünvanı verilmesi konusunda karar verecektir.

  Forumda yapılan tüm döküman Paylaşımları 24.01.2017 tarihinden itibaren forum yönetiminin kontrolü altına alınmıştır.
  Forum yönetiminin izin vermediği tüm döküman paylaşımları Moderatörler tarafından kaldırılacaktır.

  CIP ve VIP üye başvuruları için [email protected] adresine veya forum yöneticisi @Shelby365 nickli üyemize Özel Mesaj ( PM ) gönderiniz.

  CIP ve VIP üye başvurularında Üye Profilindeki bilgiler hem e-mail hemde telefon araması yolu ile teyit edilerek işlem gerçekleştirilecektir.
  Bu nedenle Profil Bilgilerinizdeki doldurulması gereken bölümleri eksiksiz olarak doldurmanızı rica ederiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Forum üyelerinin dikkatine...
  By w126 MB260SE in forum Sohbet
  Cevaplar: 37
  Son Mesaj: 20.06.2013, 13:21
 2. forum garipleşti sanki...
  By atikket in forum Güncel
  Cevaplar: 52
  Son Mesaj: 01.02.2013, 12:55
 3. forum neden ingilizce
  By arda in forum Güncel
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01.09.2012, 10:57
 4. Tum forum arkadaslarıma selam
  By avaloxi in forum Sizi Tanıyalım
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 14.04.2012, 22:36

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •