Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
63 sonuçtan 61 ile 63 arası

Konu: w202 C200 motor tesisatını yeniledim buyrun içeri..

VIP Üye Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - Gebze
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    4924
    Araç
    2008 E 200 K Avangarde

Alıntı karakus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, foruma yeni katıldım. W202 kasa c200 kompr. 1996 model aracım var. Buradaki yazılarla gaza gelerek motor tesisatı yenileme işine girdim Hata yaptığımı düşünmeyerek kabloyu toplayıp aracıma taktım. Ama kontağı çevirdiğimde göstergede ışıklar geliyor ama tık yok. Benzin pompasının çalışma sesi de geliyor. Gaz kelebeği vs. kontağı çevirdiğimizde çalışıyor ama motorda tık yok. Yardımlarınızı bekliyorum nasıl bir yol izlemek lazım.
    Motor tesisatı ile marş motorunun pek bir alakası yok, yazdıklarınızdan marş motorunun devreye girmediğini anlıyorum. Marş motorunun devreye girmemesinin en büyük sebebi bu arabalarda araç otomatik ise şanzıman pozisyon şalteri var hemen şanzımanın yanında o arızalıdır. Otomatik değil ise kontak anahtarının hemen arkasında kontak şalteri var o temas etmiyor ve ya arızalıdır. En son ihtimal marş motoru manyetik bobine kontaktan elektrik taşıyan soket oksitlenmiş, kopmuş ve ya temas etmiyordur, bunlara bakılmasında fayda var.

Er
    İsim
    HASAN KARAKUŞ
    Yer
    İSTANBUL
    Meslek
    SERBEST MESLEK
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    W202 C200

Alıntı mehmet sumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor tesisatı ile marş motorunun pek bir alakası yok, yazdıklarınızdan marş motorunun devreye girmediğini anlıyorum. Marş motorunun devreye girmemesinin en büyük sebebi bu arabalarda araç otomatik ise şanzıman pozisyon şalteri var hemen şanzımanın yanında o arızalıdır. Otomatik değil ise kontak anahtarının hemen arkasında kontak şalteri var o temas etmiyor ve ya arızalıdır. En son ihtimal marş motoru manyetik bobine kontaktan elektrik taşıyan soket oksitlenmiş, kopmuş ve ya temas etmiyordur, bunlara bakılmasında fayda var.
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Araç düz vites. Kablo sökülmeden önce çalışıyordu. Kabloyu taktık çalışmadı.

VIP Üye Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - Gebze
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    4924
    Araç
    2008 E 200 K Avangarde

Alıntı karakus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Araç düz vites. Kablo sökülmeden önce çalışıyordu. Kabloyu taktık çalışmadı.
    Kablo tesisatını söküp takarken muhtemelen marş motorunu harekete geçiren soket ve ya kablo bağlantılarını oynattınız. Otomatik değil ise araç şanzıman şalteri seçeneği ortadan kalkmış oldu. Şimdi size önereceğim uygulamayı bir sefer deneyin, kontak şalterinde sıkıntı var ise bu yolla düzelme ihtimali yüksek. Aracın içinden direksiyon miline sert bir metal parçası ile bir iki kez sertçe vurun ve daha sonra marşa basın. Araç çalışır ise kontak şalteri arızalı, sonucu buradan paylaşın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)