Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
73 sonuçtan 71 ile 73 arası

Konu: Goodyear mi Michelin mi

Emektar Üye General SUKRU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Şükrü
    Yer
    Kayseri
    Meslek
    Yok
    Beğeni (toplam)
    2921
    Araç
    Yok

Alıntı muratduran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toplam teker boyutu bozulmuyor (arka lastikler 0.65 cm kadar büyümüş sadece sorun olmaz), ama arkadaki jantların genişliği ve ET değeri farklı. Dar lastikler 7.5 yerine 8.5 inç genişliğindeki arka jantlara oturduysa ve fren kaliperleri janta sürtmüyorsa bir sıkıntı olmaz.
    Arka jantların kenarları ve lastik arasında boşluk kaldı gibi ama şu ana kadar sıkıntı olmadı. Jant sanki dışarıda duruyor biraz.

2. Beğeni muratduran bu mesajı beğendi.
    VIP Üye General muratduran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mur
    Yer
    Ankara
    Meslek
    -
    Beğeni (toplam)
    2786
    Araç
    W204 FL 1.8 CGI Fascination

Alıntı SUKRU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka jantların kenarları ve lastik arasında boşluk kaldı gibi ama şu ana kadar sıkıntı olmadı. Jant sanki dışarıda duruyor biraz.

Arka jantlar 8.5 inç genişliğinde ön jantlar 7.5 inç. Yani arada 2.5 cmlik fark var. Bu da zaten net biçimde görülüyor resimde. Hadi 1 cm pay var desek bile 7.5’ar mm sağdan ve soldan boşta kalmış. Bu gibi durumlarda adını hatırlamadığım bir parça takıyorlardı ki lastiği janta sıkıştırsın. Muhtemelen senin lastikçi de takmıştır. Öyle olunca idareten kullanmak mümkün oluyor ama çok sağlıklı mı, bilemiyorum.
    Bu arada çok güzel görünüyor jantların. Çok estetik. Siyah çok ayrı duruyor.

Emektar Üye General SUKRU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Şükrü
    Yer
    Kayseri
    Meslek
    Yok
    Beğeni (toplam)
    2921
    Araç
    Yok

Alıntı muratduran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka jantlar 8.5 inç genişliğinde ön jantlar 7.5 inç. Yani arada 2.5 cmlik fark var. Bu da zaten net biçimde görülüyor resimde. Hadi 1 cm pay var desek bile 7.5’ar mm sağdan ve soldan boşta kalmış. Bu gibi durumlarda adını hatırlamadığım bir parça takıyorlardı ki lastiği janta sıkıştırsın. Muhtemelen senin lastikçi de takmıştır. Öyle olunca idareten kullanmak mümkün oluyor ama çok sağlıklı mı, bilemiyorum.
    Bu arada çok güzel görünüyor jantların. Çok estetik. Siyah çok ayrı duruyor.

Lastikler serviste takıldı, herhangi bir parça da kullanılmadı. Kafama takıldı. Şöyle bir bilgi ve site buldum, sıkıntı yok galiba. Oldukça kullanışlı bir siteymiş: Wheel/Rim Size Calculator - Shows acceptable rim width range for the tyre size

Bu arada teşekkür ederim abi. Niyetim şık durması haricinde aracın lastik değişimi esnasında jantların çizilmelerini önlemekti. Ama şık durdu maşallah keşke yazlıklarda bu lastikleri kullansaydım. Ama diğer jantların sökümünde çizilmesinden korktuğum için kışlıkları buna taktırdım.
    Konu SUKRU tarafından (23.01.2018 Saat 21:26 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)