Sayfa 1806/1806 İlkİlk ... 8061306170617561796180418051806
18058 sonuçtan 18.051 ile 18.058 arası

Konu: W205 Sahipleri

Emektar Üye General SUKRU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Şükrü
    Yer
    Kayseri
    Meslek
    Yok
    Beğeni (toplam)
    3145
    Araç
    Yok

Alıntı EOD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2016 C180 amg aracımı dün satın aldım . Gerçekten bmw ye göre çok konforlu. Göğüs dişbudak. Ve saat olduğu icin dişi amg içi exutive mi oluyor ? Çok memnunum. Arac 19 bin km de ve yıl dolduğu icin bakım yapılması lazım. İstanbul’da önereceğiniz yetkili servis var mi ? Tahmini fiyat ne olur ? 15 bin km bakıma girmiş arka Balata ve filtreler değişmiş. Yan aynaların altında ışık var ama yanmıyor nasıl ayarlayabilirim ? Kumamdadan kilitleri açtığımda hava aydınlıkların gündüz led veya mercek yanmıyor gece yanmakta sorun nedir ? Kumandadan camlar ve sunroof kapanmıyor normal mi ? Biraz fazla soru sordum kusuruma bakmayın. Çok teşekkür ederim )
    Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Gündüz kilit açtığınızda far ledlerinin, plaka aydınlatma, keyless go varsa kapı kolu ve ayna altı ledlerinin yanmaması normal.

Gece de ayna altı, kapı kolu ledler yanmıyorsa araç içerisinden comand ya da audio 20 den ayarı var. Çevre aydınlatması kısmından aktif edin eğer aktif durumdaysa ledlerde sorun vardır.

Kumandadan camların ve cam tavanın kapanıp açılması için sürücü kapısı önünde kumandanın önü açık olacak şekilde ,televizyon kumandasıymış gibi, araca doğru kilit tuşuna veya kilit açma tuşuna basılı tutun. Yine çalışmazsa anahtarın pili zayıflamış olabilir.

Alıntı Ertuğ1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, w205 c180 fascination 2016 aracım var. 50 000 km. 3. Yıl garantisi bitiyor. Aracı en az 5 yıl kullanma hedefim hala devam ediyor.
    4. Yıl garanti uzatma: 3422 TL
    5. Yıl garanti uzatma: 5782 TL
    İkisi beraber alınırsa -20%: 7363 TL
    Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini esirgemezse sevinirim. Bunlar bir avantaj mı?Bu garanti uzatmaların sizce fayda oranı nedir? İyiki garantiyi uzatmışım diyebileceğim ne tür problemler bu kapsamda değerlendiriliyor? Şimdiden teşekkürler.
    Bence biraz daha pazarlık yapıp alın ve içiniz rahat etsin.

Şöyle ki ben önümüzdeki 2 yıl içerisinde yaşayabileceğiniz sorunları yazayım.

1) Yedekleme aküsü arızası: Sağ koltuk altında bulunan kondansatör. Yetkili serviste işçilik dahil 2500-3000 lira civarıydı. Şu anda maliyet nedir, bilmiyorum. Bizim aracımız 2015 model henüz bu arıza oluşmadı ama forumdaki araçları görünce elinin kulağında olduğunu düşünüyorum.

2) Panoramik cam tavan ayağı kırılması. Aslına bakarsanız kırılan parça 20 lira ama işçilik çok. Dışarıda 300-400 liraya mal edilebiliyor ama sanırım üst tavan komple sökülüyor ufacık parçanın değiştirilmesi için. Servis ise komple mekanizmayı değiştiriyor. Sadece parça maliyeti 5000-6000 lira civarıydı en son. Şu an bizim araçta tek taraf kırılmış durumda. Çaresine bakacağım. Şunu da belirteyim: panoramik cam tavanı genellikle bakımdan bakıma, temizlikten temizliğe olmak üzere 10 bilemedim, 15 kere belki açmışımdır. (Açılır cam tavanı gerçekten gereksiz ve baş belası bir opsiyon olarak görüyorum. Onun yerine istediğin bir sürü donanım var. )

3) Koltuğun minder kısmı ısınmama sorunu. Forumda bu sorunu yaşayanlar çok. Onarım maliyetini bilmiyorum ama az olacağını hiç sanmam.

4) Araç tavanında panoramik cam tavanın önündeki mika parçanın kısmen bozulması. Cam görünümlü mika parçada kılcal çatlaklar oluşuyor. Bizim araçta da ufaktan başlamış durumda, uzaktan belli olmuyor ama yetkili serviste başka bir aracı inceledim, tavanı güneş yanığı gibi beyazlamış, çok daha vahim durumdaydı. Bu arada kapalı garaj imkanımız yok ancak aracı çok titiz kullanıyoruz, fırsat buldukça waxını korumasını yaparım. Bu sorun garanti kapsamında olur mu bilmiyorum ancak bizim aracın garantisi olsaydı bu konuda yetkili servise başvururdum. Parça işçilik hariç 5000 lira civarıydı, diye hatırlıyorum. Güncel kurlara göre 6000 i bulmuştur diye tahmin ediyorum. Aracınızda henüz bu sorun yoksa ve kapalı garajınız da yoksa en azından o öndeki mika parçayı uv filtreli, ışığı yansıtma özelliği olan boya koruma filmi veya ön cam koruma filmi ile kaplatmanızı tavsiye ederim. Bu hususu tavanlarının ön tarafı cam görünümlü mika olan araç sahiplerinin dikkate almalarını önemle tavsiye ederim.

5) Yine düşük bir olasılık da olsa aracın yan dikiz aynalarının açılıp kapanmasında sorun çıkabiliyor. Araç dikiz aynası açılıp katlanırken takılarak, titreyerek açılıp kapanıyor. Bu hususta bizim araçta yan dikiz ayna mekanizması komple değiştirildi. Yine işlevinde bir problem yoktu ancak açılıp kapanırken belli olan bir sorun.

6) Güneş altında güneşliksiz ve fazla bekleyen araçlarda touchpad lerinde problem çıkabiliyor.

7) Dış kapı kolu, ayna altı çevre aydınlatma ledlerinin bozulması da görülebiliyor ancak bunların kayda değer bir onarım maliyetinin olacağını sanmıyorum.

W205 için gördüğüm sıkıntılar bunlar. Sizin aracınızda olur veya olmaz bilmiyorum. Ancak ilk 4 yazdığım ihtimali yüksek olan sorunlar ve 4. hariç garanti kapsamında onarılacak sorunlar. Bunların haricinde sizin aracınıza özel sıkıntılar da söz konusu olabilir. Ayrıca çıkan sorunların yetkili servis bakımlı araçlarda iyi niyet garantisi altında onarım maliyetinin bir kısmının ya da tamamının karşılanma durumu da olabiliyor ama yukarıdaki sorunlar için pek umudum yok açıkçası çünkü genelde mekanik ve kullanıcıya sorumluluk yüklenemeyecek, ciddi sorunlarda bu durum geçerli oluyor.

Şu an aklıma gelenler bunlar.
    Konu SUKRU tarafından (16.06.2019 Saat 01:12 ) değiştirilmiştir.

2. Beğeni Whiterock, newest bu mesajı beğendi.
    Er
    İsim
    Ertuğrul
    Yer
    İzmir
    Meslek
    Öğretmen
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    W205

Alıntı SUKRU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Gündüz kilit açtığınızda far ledlerinin, plaka aydınlatma, keyless go varsa kapı kolu ve ayna altı ledlerinin yanmaması normal.

Gece de ayna altı, kapı kolu ledler yanmıyorsa araç içerisinden comand ya da audio 20 den ayarı var. Çevre aydınlatması kısmından aktif edin eğer aktif durumdaysa ledlerde sorun vardır.

Kumandadan camların ve cam tavanın kapanıp açılması için sürücü kapısı önünde kumandanın önü açık olacak şekilde ,televizyon kumandasıymış gibi, araca doğru kilit tuşuna veya kilit açma tuşuna basılı tutun. Yine çalışmazsa anahtarın pili zayıflamış olabilir.

Bence biraz daha pazarlık yapıp alın ve içiniz rahat etsin.

Şöyle ki ben önümüzdeki 2 yıl içerisinde yaşayabileceğiniz sorunları yazayım.

1) Yedekleme aküsü arızası: Sağ koltuk altında bulunan kondansatör. Yetkili serviste işçilik dahil 2500-3000 lira civarıydı. Şu anda maliyet nedir, bilmiyorum. Bizim aracımız 2015 model henüz bu arıza oluşmadı ama forumdaki araçları görünce elinin kulağında olduğunu düşünüyorum.

2) Panoramik cam tavan ayağı kırılması. Aslına bakarsanız kırılan parça 20 lira ama işçilik çok. Dışarıda 300-400 liraya mal edilebiliyor ama sanırım üst tavan komple sökülüyor ufacık parçanın değiştirilmesi için. Servis ise komple mekanizmayı değiştiriyor. Sadece parça maliyeti 5000-6000 lira civarıydı en son. Şu an bizim araçta tek taraf kırılmış durumda. Çaresine bakacağım. Şunu da belirteyim: panoramik cam tavanı genellikle bakımdan bakıma, temizlikten temizliğe olmak üzere 10 bilemedim, 15 kere belki açmışımdır. (Açılır cam tavanı gerçekten gereksiz ve baş belası bir opsiyon olarak görüyorum. Onun yerine istediğin bir sürü donanım var. )

3) Koltuğun minder kısmı ısınmama sorunu. Forumda bu sorunu yaşayanlar çok. Onarım maliyetini bilmiyorum ama az olacağını hiç sanmam.

4) Araç tavanında panoramik cam tavanın önündeki mika parçanın kısmen bozulması. Cam görünümlü mika parçada kılcal çatlaklar oluşuyor. Bizim araçta da ufaktan başlamış durumda, uzaktan belli olmuyor ama yetkili serviste başka bir aracı inceledim, tavanı güneş yanığı gibi beyazlamış, çok daha vahim durumdaydı. Bu arada kapalı garaj imkanımız yok ancak aracı çok titiz kullanıyoruz, fırsat buldukça waxını korumasını yaparım. Bu sorun garanti kapsamında olur mu bilmiyorum ancak bizim aracın garantisi olsaydı bu konuda yetkili servise başvururdum. Parça işçilik hariç 5000 lira civarıydı, diye hatırlıyorum. Güncel kurlara göre 6000 i bulmuştur diye tahmin ediyorum. Aracınızda henüz bu sorun yoksa ve kapalı garajınız da yoksa en azından o öndeki mika parçayı uv filtreli, ışığı yansıtma özelliği olan boya koruma filmi veya ön cam koruma filmi ile kaplatmanızı tavsiye ederim. Bu hususu tavanlarının ön tarafı cam görünümlü mika olan araç sahiplerinin dikkate almalarını önemle tavsiye ederim.

5) Yine düşük bir olasılık da olsa aracın yan dikiz aynalarının açılıp kapanmasında sorun çıkabiliyor. Araç dikiz aynası açılıp katlanırken takılarak, titreyerek açılıp kapanıyor. Bu hususta bizim araçta yan dikiz ayna mekanizması komple değiştirildi. Yine işlevinde bir problem yoktu ancak açılıp kapanırken belli olan bir sorun.

6) Güneş altında güneşliksiz ve fazla bekleyen araçlarda touchpad lerinde problem çıkabiliyor.

7) Dış kapı kolu, ayna altı çevre aydınlatma ledlerinin bozulması da görülebiliyor ancak bunların kayda değer bir onarım maliyetinin olacağını sanmıyorum.

W205 için gördüğüm sıkıntılar bunlar. Sizin aracınızda olur veya olmaz bilmiyorum. Ancak ilk 4 yazdığım ihtimali yüksek olan sorunlar ve 4. hariç garanti kapsamında onarılacak sorunlar. Bunların haricinde sizin aracınıza özel sıkıntılar da söz konusu olabilir. Ayrıca çıkan sorunların yetkili servis bakımlı araçlarda iyi niyet garantisi altında onarım maliyetinin bir kısmının ya da tamamının karşılanma durumu da olabiliyor ama yukarıdaki sorunlar için pek umudum yok açıkçası çünkü genelde mekanik ve kullanıcıya sorumluluk yüklenemeyecek, ciddi sorunlarda bu durum geçerli oluyor.

Şu an aklıma gelenler bunlar.
    Teşekkür ederim @SUKRU
    Bizde start stop olayından garanti kapsamında akü değişti.
    Cam tavan ıslık sesi yapıyordu. Sizin de bahsettiğiniz gibi sayılı kullanmışızdır ancak onu da garantiden onardılar.
    Sizin bahsettiklerimizden koltuk ısıtma problem çıkarmadı (belki de farkında değilim) bir de mikaya dikkat etmedim hemen bakıcam. Sağ ayna baştan beri hafif titremeyle kapanıyor, önemsememiştim. (Zira düzeltirken daha fazla bozulacağını düşünüyorum)

Bu konuda pazarlık yapılabildiğini bilmiyordum. Bir bileğisin olan arkadaşım varsa paylaşırsa sevinirim.
    Belki de bir yol daha uzatıp sonrasına Allah Kerim demek de mantıklı olabilir.
    Cevabınız için tekrar teşekkür ediyorum

Onbaşı
    İsim
    Can Yurday
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Bankacı
    Beğeni (toplam)
    9
    Araç
    2018 C200d AMG

Parça ve işçilik fiyatları pahalı olduğu için max süre garanti kapsamında tutmak ya da garantisi bitince satıp yenilemek bana mantıklı geliyor. 2 yıl ilave garanti için ödeyeceğiniz ücret, oluşabilecek ilk arızada tek seferde çıkabilir zaten.

Onbaşı
    İsim
    ÖNDER
    Yer
    GAZİANTEP
    Meslek
    İHRACATCI
    Beğeni (toplam)
    28
    Araç
    W205 C200d Fascination

Alıntı Salker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayramın 2. günü İstanbul dan Mersin e gittim. Ataşehir den hareket ettim, İzmit'e kadar yoğun, Sabanca ya kadar orta, Mersin'e kadar açık trafikte yolculuk ettik. Şöför + 2 yolcu, bagaj ağzına kadar dolu halde aldığım yakıt tüketim değerlerim şu şekilde çıktı:-

Eklenti 46617
    Merhabalar,
    Bende gaziantep - denizli arası yaklasık 970 km yol yaptım. Ortalamam 99 km ve yakıt ortalama 5.6 gercekleşti. Aynı yolu Yeni güncelleme öncesi 6.2 olarak gercekleştirmiştim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Er
    İsim
    sabit
    Yer
    istanbul
    Meslek
    danışman
    Beğeni (toplam)
    3
    Araç
    c200 bluetec

Sonuç olarak yaması ile beraber son versiyon motor kumanda yazılım güncellemesi için yorumlarınızı alabilir miyim? Diğer taraftan kıymetli forum üyelerine şunu belirtmek isterim. NOx sensörü arızası gösteren motor lambası yandığında alelacele servis gidip bu sensörü değiştirtmek daha önce bir arkadaşın da belirttiği gibi hatalı bir hareket olacaktır. Kendisi bu değişiklikten sonra da tekrar Nox arıza lambasının yandığını ifade etmişti. Bu Nox sensörü anladığım kadarıyla düşük hızlarda dur-kalk trafikte ve sıcak havada arıza varmış gibi motor arıza lambasını yakabiliyor. Bence yapılması gereken önce bu lambayı söndürtmek ve yüksek devirle bir kaç dakika giderek DPF filtresinde oluşan partiküllerin yüksek ısıda yanmasını ve egzostan atılmasını sağlamak. Bu maksatla her ne kadar bu tür katkılar işe yaramaz para tuzakları dense de.... Partikül Fitre temizleme katkısı da belki faydalı olacaktır. Ben böyle bir durum yaşadığım için sizinle paylaşmak istedim. Yine lamba yanarsa o taktirde sanırım NOx sensörünü değiştirtmek gerekecektir.

Er
    İsim
    Muhammed
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    EOD
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    BMW 1.18i

Teşekkür ederim Şükrü bey dediklerinizi yaptım oldu sağolun

Onbaşı
    İsim
    breatling
    Yer
    yalova
    Meslek
    kamu
    Beğeni (toplam)
    40
    Araç
    2016 c180 w205

Alıntı Effethr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence 7 bin çok fazla. Şahsi görüşüm olduğu için söylüyorum ben olsam yaptırmam. Zaten aracınız benzinli. Dizel olsa düşünün derdim ama benzinlide hiç gerek yok. Şu anda aracınızı 8 bin düşüğüne satmak isteseniz hertürlü satarsınız ben öyle bakıyorum olaya
    Aracı aldığım zamandan beridir (1 sene oldu)bu forum sitesini takip ediyorum. Benzinliler için kronik bir problem yok takip ettiği kadarıyla. Ama dizel araçlarla ilgili oldukça sıkıntılı konular var. Garanti uzatımı dizellerde olmazsa olmaz. Ama benzinli için bende gerek olduğunu düşünmüyorum.

Er
    İsim
    emre
    Yer
    karabük
    Meslek
    serbest meslek
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    W205

Bi arabanın eco start stopu klimayı etkiler mi ya bunu hiç mi düşünmemişler yaparken.motor çok fazla durursa hiç ısınmamış motorun verdiği klima soğukluğu gibi geliyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 18 kullanıcı var. (5 üye ve 13 konuk)

1. Ertuğ1,
  2. eakagunduz,
  3. summer40,
  4. lostlucky,
  5. emrekayikci