Beğeniler Beğeniler:  22.615
Sayfa 2022/2022 İlkİlk ... 10221522192219722012202020212022
20220 sonuçtan 20.211 ile 20.220 arası

Konu: W205 Sahipleri

Tecrübeli Üye Teğmen Regionella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Recep
    Yer
    Samsun
    Meslek
    Dr.
    Beğeni (toplam)
    158
    Araç
    2015 W205 C180 AMG+Premium

Yakın zamanda 105.000 bakımı yaptıran oldu mu?

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Levent
    Yer
    Odemis
    Meslek
    Muhendis
    Beğeni (toplam)
    6
    Araç
    W205

Benzinli için 90 bin bakımı yaptıranlardan fiyat bilgisi veya dışarıda yaptırdılarsa Ankara için servis bilgisi alabilir miyim?

İsim
    Recep
    Yer
    Samsun
    Meslek
    Dr.
    Beğeni (toplam)
    158
    Araç

18" lastikte kaç psi hava basılıyor arkadaşlar, 19'larda 36 basıyordum.

VIP Üye Yüzbaşı
    İsim
    Görkem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Dış Ticaret
    Beğeni (toplam)
    498
    Araç
    W205 C180 AMG

ben 18lere de 36 basıyorum.

5. Beğeni Regionella bu mesajı beğendi.
    Emektar Üye Yarbay SUKRU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Şükrü
    Yer
    Kayseri
    Meslek
    Yok
    Beğeni (toplam)
    3383
    Araç
    Yok

Alıntı Regionella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18" lastikte kaç psi hava basılıyor arkadaşlar, 19'larda 36 basıyordum.
    RFT lastik için şehir içi 34 yeterli fazlası konforu daha da azaltıyor bence. Uzun yola çıkarken önerilen şekilde basabilirsiniz. Bu arada bazı petrol istasyonlarında cihaz hatalı gösterebiliyor. (Cihaza güvenmiyorsanız araç bilgisayarından kontrol etmenizi veya da güvenilir bir lastik hava ölçer, saatli hava tabancası, basınç kontrol kalemi gibi bir alet alıp kendiniz kontrol etmenizi tavsiye ederim. Şu cihazı şiddetle öneririm, normalde kompresöre bağlanarak kullanılıyor ama kompresöre bağlamadan öncesinde lastiğe fazlaca hava basıp kontrol ederek havasını düşürmek amaçlı kullanılabilir. )

7. Beğeni Regionella bu mesajı beğendi.
    İsim
    Recep
    Yer
    Samsun
    Meslek
    Dr.
    Beğeni (toplam)
    158
    Araç

Alıntı SUKRU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RFT lastik için şehir içi 34 yeterli fazlası konforu daha da azaltıyor bence. Uzun yola çıkarken önerilen şekilde basabilirsiniz. Bu arada bazı petrol istasyonlarında cihaz hatalı gösterebiliyor. (Cihaza güvenmiyorsanız araç bilgisayarından kontrol etmenizi veya da güvenilir bir lastik hava ölçer, saatli hava tabancası, basınç kontrol kalemi gibi bir alet alıp kendiniz kontrol etmenizi tavsiye ederim. Şu cihazı şiddetle öneririm, normalde kompresöre bağlanarak kullanılıyor ama kompresöre bağlamadan öncesinde lastiğe fazlaca hava basıp kontrol ederek havasını düşürmek amaçlı kullanılabilir. )
    Lastiğim kışlık normal rft olmayan lastik, nokian snowproof. Konfordan ziyade en uygun basınç neyse onu yapmak isterim. yolumun %90'ı şehir dışı oluyor
    Benim manuel basınçölçer ve elektronik hava basma cihazlarım var hocam onunla basıyorum. Dediğiniz gibi zorda kalmadıkça petrolcülerdeki aletlere güvenmem.

9. Beğeni SUKRU bu mesajı beğendi.
    Emektar Üye Yarbay SUKRU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Şükrü
    Yer
    Kayseri
    Meslek
    Yok
    Beğeni (toplam)
    3383
    Araç
    Yok

Alıntı Regionella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastiğim kışlık normal rft olmayan lastik, nokian snowproof. Konfordan ziyade en uygun basınç neyse onu yapmak isterim. yolumun %90'ı şehir dışı oluyor
    Benim manuel basınçölçer ve elektronik hava basma cihazlarım var hocam onunla basıyorum. Dediğiniz gibi zorda kalmadıkça petrolcülerdeki aletlere güvenmem.
    Depo kapağına göre yüksüz(Max 3 yolcu ile) tüm tekerlekler 36 olması gerekiyor sanırım.

11. Beğeni Regionella bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Onbaşı
    İsim
    YUSUF TUNA
    Yer
    KUŞADASI/AYDIN
    Meslek
    DOKTOR
    Beğeni (toplam)
    32
    Araç
    W205 C180

2014 model 63000 km de olan C180 w205 kasa aracın ilk sahibiyim. Aracımda 1-2 ay önce ön ve arka direklere yakın köşelerde tavan döşemesinde sarkmalar meydana geldi. 23-10-2020 tarihinde İzmir Mengerler Gaziemir servisine aracımı götürerek bununla ilgili şikayetimi bildirdim. Kayıt açıldı ve bir yazılım güncellemesinin yapıldığını ve söz konusu tavan döşeme sarkmasının kullanım kaynaklı olduğunu belirten bir iş emri örneği tarafıma verildi. Onarımın çok pahalı olabileceği belirtilerek özel döşemecilere yaptırmamın uygun olacağı söylendi. Çok titiz bir kullanıcı olmam sebebiyle hiçbir detaylı temizlik, iç ve, tavan yıkama, yaptırmadığım halde aracımın tavan sarkması probleminin kullanıcı hatası olarak geçiştirilmesi kabul edilemez. Benzer durumun pek çok W205 kasada meydana gelmiş olması bunun kronik bir sorun olduğu göstermektedir. Premium sınıf bir araçta henüz 63000 km de, 5-6 yılda böyle bir problemin ortaya çıkması kabul edilebilir değildir. Sorunun çözülmesini sağlamak amacıyla şikayetvar forumundan yaptığım müracaata firmadan verilen cevap konuyla ilgilenileceği şeklinde oldu ve herhangi bir olumlu dönüş yapılmadı. Konuyla ilgili gözlemlerimde pek çok W205 araçlarda benzer sorunların olduğunu saptadım. Büyük olasılıkla üretim sürecindeki bir hata ile ilgili olduğunu düşündüğüm hususta aynı nedenlerle bir çok müracaat yapılmasına rağmen Mercedes firmasına yakışmayan bir duyarsızlıkla konuya sahip çıkılmamış olması son derece üzücü.

13. Beğeni MuhammetD, mehmet sumer bu mesajı beğendi.
    Emektar Üye Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - İstanbul
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    7801
    Araç
    W 211

Alıntı yutuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014 model 63000 km de olan C180 w205 kasa aracın ilk sahibiyim. Aracımda 1-2 ay önce ön ve arka direklere yakın köşelerde tavan döşemesinde sarkmalar meydana geldi. 23-10-2020 tarihinde İzmir Mengerler Gaziemir servisine aracımı götürerek bununla ilgili şikayetimi bildirdim. Kayıt açıldı ve bir yazılım güncellemesinin yapıldığını ve söz konusu tavan döşeme sarkmasının kullanım kaynaklı olduğunu belirten bir iş emri örneği tarafıma verildi. Onarımın çok pahalı olabileceği belirtilerek özel döşemecilere yaptırmamın uygun olacağı söylendi. Çok titiz bir kullanıcı olmam sebebiyle hiçbir detaylı temizlik, iç ve, tavan yıkama, yaptırmadığım halde aracımın tavan sarkması probleminin kullanıcı hatası olarak geçiştirilmesi kabul edilemez. Benzer durumun pek çok W205 kasada meydana gelmiş olması bunun kronik bir sorun olduğu göstermektedir. Premium sınıf bir araçta henüz 63000 km de, 5-6 yılda böyle bir problemin ortaya çıkması kabul edilebilir değildir. Sorunun çözülmesini sağlamak amacıyla şikayetvar forumundan yaptığım müracaata firmadan verilen cevap konuyla ilgilenileceği şeklinde oldu ve herhangi bir olumlu dönüş yapılmadı. Konuyla ilgili gözlemlerimde pek çok W205 araçlarda benzer sorunların olduğunu saptadım. Büyük olasılıkla üretim sürecindeki bir hata ile ilgili olduğunu düşündüğüm hususta aynı nedenlerle bir çok müracaat yapılmasına rağmen Mercedes firmasına yakışmayan bir duyarsızlıkla konuya sahip çıkılmamış olması son derece üzücü.
    Geçmiş olsun, bu sorunla son zamanlarda sıkça karşılaşılıyor. Markaya hiç yakışmayan kötü bir durum bu, zaten yetkili servislerin bu sarkan tavan döşemesini yenileyebilecek bir potansiyelleri yok. Yaparız deseler dahi dışarıda özel bir ustaya yaptırıp ödedikleri bedelin üzerine de misli misli kendi paylarını ekleyip size yansıtacaklar. Bu işlem Ankara piyasasında 1000-1500 Tl arasında iyi bir işçilik ve orjinal kaplama malzemesi kullanılarak yapılabiliyor, bunu da size ön bilgi olsun diye yazdım. Selamlar.

15. Beğeni kaptannn bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Cenk Ayvaz
    Yer
    Deutschland
    Meslek
    Tekstil Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    25
    Araç
    C250 Blutec 2015

Sormus oldugum soruyu sacmaligindan dolayi sildim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 konuk)