Beğeniler Beğeniler:  191
Sayfa 28/28 İlkİlk ... 18262728
276 sonuçtan 271 ile 276 arası

Konu: M271 Kronikler // Egzantrik Pozisyon Sensörü Yağ Problemi

Tecrübeli Üye Çavuş Paskovich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Güntaç B
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İşletme Müdürü
    Beğeni (toplam)
    72
    Araç
    C207 E250 CGI

Bu akşam aracı çalıştırdığımda motor ışığı sönmüştü kendiliğinden, anlamadım. Salı cihaza bağlayınca baksınlar bakalım ne arıza vermiş, ilginç işler.
    "Güzel günlerimizi, onların farkında olmadan yaşarız" (Arthur Schopenhauer)

VIP Üye Yüzbaşı Aşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Aşkın
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Mak Müh.
    Beğeni (toplam)
    473
    Araç
    C180 CGI, Volvo V40 CC T4

Güntaç bey geçmiş olsun, ciddi bir şey değil, anlık birşey gibi sanki, yoksa sistemden arıza işaretini kaldırmazdı diye düşünüyorum.
    Çekişte konforda seste herhangi birşey yoksa yine başka bir soket temassızlığı vb olabilir ısınan motorda.
    Bir hata kodu aldırmakta fayda var.

Servisle alakalı olarakda, samimi güzel ve güvene dayalı, hatta "oh be ne güzel servis" dedirten bir başlangıcımız olmasına rağmen, ilerleyen zamanlarda değişen ekiple alakalı çok ciddi kötü anılarım var.
    Konu Aşkın tarafından (28.09.2020 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir.

3. Beğeni Paskovich bu mesajı beğendi.
    İsim
    Güntaç B
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İşletme Müdürü
    Beğeni (toplam)
    72
    Araç
    C207 E250 CGI

Alıntı Aşkın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güntaç bey geçmiş olsun, ciddi bir şey değil, anlık birşey gibi sanki, yoksa sistemden arıza işaretini kaldırmazdı diye düşünüyorum.
    Çekişte konforda seste herhangi birşey yoksa yine başka bir soket temassızlığı vb olabilir ısınan motorda.
    Bir hata kodu aldırmakta fayda var.

Servisle alakalı olarakda, samimi güzel ve güvene dayalı, hatta "oh be ne güzel servis" dedirten bir başlangıcımız olmasına rağmen, ilerleyen zamanlarda değişen ekiple alakalı çok ciddi kötü anılarım var.
    Ben de öyle umuyorum Aşkın Bey. bakalım ne çıkacak.
    Servis danışmanı sirkülasyonu çok yüksek oluyormuş, tek kişiye çok yük bindiğini konuşmuştuk, hatta benimle ilgilenen danışman işten ayrıldı bu ay başında. Çalışan sirkülasyonu çoğaldıkça, hizmet kalitesinin düşüşü kaçınılmaz oluyor maalesef. Ay başından beri tek servis danışmanı kaldı, yeni kişi başladı mı ne zaman başlar, işi öğrenme süreci, vs. biraz uzun olabilir.
    Umarım, tekrar sizlerin de gelmesini sağlayacak bir ekip kurulur diyeyim.

5. Beğeni Aşkın bu mesajı beğendi.
    İsim
    Güntaç B
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İşletme Müdürü
    Beğeni (toplam)
    72
    Araç
    C207 E250 CGI

Alıntı Paskovich Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatalar bu şekilde tanımlanmış, soket hatalı şekilde takılmış veya tam oturtulmamış sanırım. Şimdilik bir sorun yok, arıza lambası tekrar yanmadı. Bilgi vermek amacıyla paylaşıyorum arıza kodlarını ve çözümü.

Eklenti 49478Eklenti 49477Eklenti 49479
    Bugün aracı bıraktım yeniden, yine bu arızaları verdiğini söylediler, motor ışığı sönmüş olsa da yine de götürmek istedim.
    Mercedes'e yazacaklarmış, oradan gelecek dönüşe göre sebebini bulmaya çalışıp haraket edeceklermiş.
    Motor beyninden olabilir belki dediler de olabilir mi? Zincir-dişli boşuna mı değiştirdik acaba.

VIP Üye Yüzbaşı Aşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Aşkın
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Mak Müh.
    Beğeni (toplam)
    473
    Araç
    C180 CGI, Volvo V40 CC T4

Zincir değişiminin sebebi bunlar olmasa bile değiştirdiğiniz iyi oldu bence.
    Bu konuda kendinizi üzmeyin derim. Büyük ihtimal ile dişlileri değiştirirken, kablo demetine ve soketine özen göstermedikleri için bu sorun devam ediyor olabilir.
    Soketlerde oksitlenme-kırılma veya kart üzerinde soğuk-zayıf lehim olabilir mi acaba?.

8. Beğeni tarkaner bu mesajı beğendi.
    İsim
    Güntaç B
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İşletme Müdürü
    Beğeni (toplam)
    72
    Araç
    C207 E250 CGI

Alıntı Aşkın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zincir değişiminin sebebi bunlar olmasa bile değiştirdiğiniz iyi oldu bence.
    Bu konuda kendinizi üzmeyin derim. Büyük ihtimal ile dişlileri değiştirirken, kablo demetine ve soketine özen göstermedikleri için bu sorun devam ediyor olabilir.
    Soketlerde oksitlenme-kırılma veya kart üzerinde soğuk-zayıf lehim olabilir mi acaba?.
    Haklısınız Aşkın Bey, eninde sonunda değiştirecektim kafam rahat olsun diye, işte bunda parasal olarak yüklü bir şey çıkarsa, sadece zamanlaması kötü olmuş olacak.
    Onlar da soketlere/kablolara yoğunlaştı aslında, elektrik arızası yazıyor çünkü sürekli. Kesinti/titreme oluyor soğuk/ilk çalıştırmada, bunu tekrar dile getirdim, bu şikayetimin üzerinden yürüseler aslında çözecekler gibi; ama nedense bunu çok önemsemiyorlar. Yani otomatik jikle süresi bitimi rölanti oturduğunda oluşan kesinti/titreme/rölanti dalgalanması, zincir ve dişli değişiminden sonra başladı, orada bir yanlışlık var da bir türlü anlatamadım onlara. Bugün tekrar söyledim, bu şekilde ortaya çıkış zamanını da anlattım, umarım yine titreme yok demezler, var çünkü ve bu değişimden önce yoktu. Isındığında çok azalmakla birlikte, yine de dikkatli bakınca devir çok az da olsa oynuyor aşağı-yukarı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)