6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: SOL ÖN LASTİK ÇUKURLARDA ''tak tak'' SES

Yeni Üye
    İsim
    berat
    Yer
    sakarya
    Meslek
    öğrencı
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    clk 200 kompressor

Lightbulb SOL ÖN LASTİK ÇUKURLARDA ''tak tak'' SES

Öncelikle merhaba forumda yeniyim umarım doğru yere açılmıştır konu.w209 aracımla ufak bir kaza sonucu sol taraftan kaldırıma cıktım, lastiğim yarıldı salıncağı yamulttum ve sol ön lastiğim üstten içe doğru basık durumda aracın sorunlu parçaları değişti fakat tekerin içe doğru basıklığı duruyor. su anda araçtan en ufak çukura girdiğimde yine sol on taraftan tabiri caizse ''tak-tak'' ses duyuyorum(sanki metal metale vuruyormuş gibi) ve araç fazla sallanım yapıyor..Araştırdığım kadarıyla amortisör,amortisör takozu veya rotil kolundaki boşluktan o sesin duyulabileceğini öğrendim.sesi yok etmek için bugün sanayinin yolunu tuttum usta sağ olsun iyi bir liste çıkardı.liste şöyle

sol rotbası
    sağ rotbaşı
    sol amartisör +amartisor takozu
    sağ amartisör+amortisör takozu
    sol z rot
    sağ z rot

benim için şu anda yeterli olan araçtan çukurlarda gelen o sesin kesilmesi ve bunu minimum fiyatla hallolması(malum öğrenciyiz)

Tekerdeki yamukluğun ve gelen o sesin nedeni ne olabilir?Daha önce bu sorunları yaşamış veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Platin Üye outlaw2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    kadir
    Yer
    SAMSUN
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    446
    Araç
    W210 Kompressor Avantgarde

Sadece tabla rotili(şase rotilini) değişince keser amörtisör ve takozunun aciliyeti yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ...MERCEDES -BENZ ... SAMSUN... kadir SAĞLAM...GOLF MKIII > GOLF MKV >W210 Komp.>W208 fl

3. Beğeni berat54 bu mesajı beğendi.
    Platin Üye z edition - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    OZAN ÖNAL
    Yer
    ankara
    Meslek
    turizm
    Beğeni (toplam)
    1737
    Araç
    96 W140 S320L 2004 E320

Alıntı berat54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba forumda yeniyim umarım doğru yere açılmıştır konu.w209 aracımla ufak bir kaza sonucu sol taraftan kaldırıma cıktım, lastiğim yarıldı salıncağı yamulttum ve sol ön lastiğim üstten içe doğru basık durumda aracın sorunlu parçaları değişti fakat tekerin içe doğru basıklığı duruyor. su anda araçtan en ufak çukura girdiğimde yine sol on taraftan tabiri caizse ''tak-tak'' ses duyuyorum(sanki metal metale vuruyormuş gibi) ve araç fazla sallanım yapıyor..Araştırdığım kadarıyla amortisör,amortisör takozu veya rotil kolundaki boşluktan o sesin duyulabileceğini öğrendim.sesi yok etmek için bugün sanayinin yolunu tuttum usta sağ olsun iyi bir liste çıkardı.liste şöyle

sol rotbası
    sağ rotbaşı
    sol amartisör +amartisor takozu
    sağ amartisör+amortisör takozu
    sol z rot
    sağ z rot

benim için şu anda yeterli olan araçtan çukurlarda gelen o sesin kesilmesi ve bunu minimum fiyatla hallolması(malum öğrenciyiz)

Tekerdeki yamukluğun ve gelen o sesin nedeni ne olabilir?Daha önce bu sorunları yaşamış veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    rotbaşları veya z rotlar tak tak vurmaz olsa olsa tıkırtı yapar.
    o sesi büyük ihtimal amortisör yapıyordur. amortisörün içindeki kol yağ eksikliğinden araba çıkura girince çok fazla yukarı kalkıp amortisör kovanının tepesine vuruyordur.
    önce amortisörleri yaptırın ses büyük ihtimal kesilir.

YOU WON'T BELIEVE WHAT'S UNDER THE HOOD.
    MEET THE BEAST

5. Beğeni mehmet sumer, berat54, outlaw2 bu mesajı beğendi.
    Yeni Üye
    İsim
    berat
    Yer
    sakarya
    Meslek
    öğrencı
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    clk 200 kompressor

Alıntı z edition Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rotbaşları veya z rotlar tak tak vurmaz olsa olsa tıkırtı yapar.
    o sesi büyük ihtimal amortisör yapıyordur. amortisörün içindeki kol yağ eksikliğinden araba çıkura girince çok fazla yukarı kalkıp amortisör kovanının tepesine vuruyordur.
    önce amortisörleri yaptırın ses büyük ihtimal kesilir.
    amartisörlerim 30 bin km bile yapmadılar daha yeniler,sorunun amartisörlerden kaynaklı olmamasından korkuyorum.yaptırın demişiniz tamiri mümkünmüdür amartisörlerin

Platin Üye z edition - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    OZAN ÖNAL
    Yer
    ankara
    Meslek
    turizm
    Beğeni (toplam)
    1737
    Araç
    96 W140 S320L 2004 E320

Alıntı berat54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amartisörlerim 30 bin km bile yapmadılar daha yeniler,sorunun amartisörlerden kaynaklı olmamasından korkuyorum.yaptırın demişiniz tamiri mümkünmüdür amartisörlerin
    Kazada hasar görmüş olabilir. Evet amortisörler eğer kazada gövdesinde eğrilme olmadıysa tamir edilebilir

YOU WON'T BELIEVE WHAT'S UNDER THE HOOD.
    MEET THE BEAST

Altın Üye acemiçaylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Burak USTA
    Yer
    Bursa
    Meslek
    Endüstri Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    186
    Araç
    1989 W124 200 E 2011 VW Caravelle 2012 Fiat Doblo Premio 2014 Seat Leon FR

Ön tekerlek taşıyıcısı yamulmuş olabilir. (front wheel carrier) eğer yamulduysa ayar bir noktaya kadar yapılabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)