Sayfa 432/432 İlkİlk ... 332382422430431432
4316 sonuçtan 4.311 ile 4.316 arası

Konu: W204 Sahipleri

Onbaşı
    İsim
    Hasan Kara
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Mak. Müh.
    Beğeni (toplam)
    6
    Araç
    W204 C220 CDİ

Merhabalar,
    Dün aracımın normal yağ bakımlarını yaptırdıktan bir süre sonra aracımı tekrar çalıştırmaya çalıştığımda Konyalı çevirmeme tüm fonksiyonlar normal olmasına rağmen çalışmadı. anahtarı kapatıp tekrar marş vermeye çalıştım yine çalışmadı. 3. Denememde çalıştı ancak sarı motor arıza ışığı yandı. Hemen bakımı yapan servise gidip hata koduna baktık. P0183 hatası veriyor. Servis mazot filtresinin değilmesi gerektiğini söylüyor. Daha önce bu sıkıntıyı yaşayan var mıdır? Hata kaynağı nedir?W204 Sahipleri-da08eeeb-c7e4-49c5-aad1-3376e6395058.jpeg
    Araç 2009 model w204 c220cdi

Binbaşı Mb turk dr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Adil Han
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Doktor
    Beğeni (toplam)
    149
    Araç
    C180

Alıntı ABK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet bey , merhabalar,

Sizden bir konuda yardımınızı rica ediyorum.
    Ben 2012 GLK220 CDI kullanıyorum, genel olarak cok memnunum.

Simdi de oğlum 2012 W204FL C180 almak istiyor .
    Bu model araçların motorlarındaki zincir ekzantrik sorunları ile ilgili hemen hemen tum kullanıcıların yorumlarını okudum.
    Biraz kafam karıştı.
    Bu modellerdeki CGI ve Kompresor motorlar hakkında kısa bir özet bilgi verirseniz cok memnun olurum.
    Simdiden teşekkür ediyorum.
    1.6 cgi alsın egzantirik dişli vs sorunları 1.8cgi ve 1.6 komprs dedir.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Binbaşı Mb turk dr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Adil Han
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Doktor
    Beğeni (toplam)
    149
    Araç
    C180

Alıntı bkarahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bir konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var;
    yaklaşık bir ay önce aldığım w204 C180 aracımda bir önceki aracım olan 2013 auris'e göre sanki yolda daha kötü gidiyor. yani yolda çok geziyor ve özellikle kamyon yanından geçerken çok fazla sarsılıyor. Frene ortalama 40 km hızlarda bastığımda ise çok çabuk abs açıyor. arabanın ön takım veya amortisör'lerde sorun olacağını düşünerek ustama baktırdım ama her şey yolunda gibi görünüyor. Şuan tek emin olamadığım lastikler, üzerinde riken marka 2018 Sırbistan üretimi lastikler var. Lastiği araştırdığımda michelin tarafından Türkiye'ye getirildiği bilgisine ulaşıyorum. Lastik sizce bu kadar abartı şekilde sürüşü etkiler mi, viraja girmeye korkar oldum. şimdiden teşekkürler.
    Fren hidroliklerine de baktırın.Yol tutuş için lastik değişimi yapabilirsiniz.Continental conti sport contact 5 alabilirsiniz.
    Bir de direksiyon güncellemeleri yapıldı mı aracın?Serviste ücretsiz yapılıyor.
    (10 yıl toyota kullandım w204 e yaklaşmayı bırakın yanından bile geçemez yol tutuşta.)

4. Beğeni bkarahan bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    Barbaros KARAHAN
    Yer
    ANKARA
    Meslek
    Bilg. Tek. Uzmanı
    Beğeni (toplam)
    7
    Araç
    MERCEDES

Alıntı Mb turk dr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fren hidroliklerine de baktırın.Yol tutuş için lastik değişimi yapabilirsiniz.Continental conti sport contact 5 alabilirsiniz.
    Bir de direksiyon güncellemeleri yapıldı mı aracın?Serviste ücretsiz yapılıyor.
    (10 yıl toyota kullandım w204 e yaklaşmayı bırakın yanından bile geçemez yol tutuşta.)

Açıkçası daha araçtan bir haberim, öncelikle lastiklerden başlamayı düşünüyorum ve müsait bir zamanda da yetkili servise gidip güncellemeleri ne durumda aracın ona baktiracagim. Lastik olarak ta good year F1 asm 5 almayı düşünüyorum

Mi MIX 2S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Er
    İsim
    recep
    Yer
    bursa
    Meslek
    öğretmen
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    c 180

Arkadaşlar öncelikle s.a. Bugün itibarı ile 2011 c180k amg ile aranıza katıldım.Aracı tanıma aşamasındayım,fakat yakıt tüketimi nedeniyle lpg taktırmayı düşünüyorum,bu konudaki görüşleriniz ve dikkat etmem gerekenler konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Onbaşı
    İsim
    Barbaros KARAHAN
    Yer
    ANKARA
    Meslek
    Bilg. Tek. Uzmanı
    Beğeni (toplam)
    7
    Araç
    MERCEDES

Alıntı Black53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle s.a. Bugün itibarı ile 2011 c180k amg ile aranıza katıldım.Aracı tanıma aşamasındayım,fakat yakıt tüketimi nedeniyle lpg taktırmayı düşünüyorum,bu konudaki görüşleriniz ve dikkat etmem gerekenler konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
    Öncelikle hoşgeldiniz ve aracınız hayırlı olsun. Bende yaklaşık 1 ay önce 2012 c180 fl komp. aldım. İlk başta benzinli bineyim dedim şehir içi ortalama 8.4 lt civarı yakıyordu. Bana çok geldi ve prins marka lpg taktırdım. Şuan da km'de 40 kuruş civarı yakıyor, memnunum. Tabi ilerde durumlar neyi gösterir bunu da yaşayıp göreceğiz inşallah.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)