Sayfa 3/3 İlkİlk 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: Yeni tip Hız Radarları

VIP Üye Platin Üye adorno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    adorno
    Yer
    antakya
    Meslek
    İlaç-Eczacılık
    Beğeni (toplam)
    516
    Araç
    W204 C180 AMG

Alıntı tarkaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otoyollarda 120 km hız bile yüksek.

90 ile orta şeritten gidiliyor. 3 şerit yol oluyor 1,5 şerit. Ya da 2 şeritte bir kamyon 80 diğeri 85 'le giderken solluyor. Hoop hızın 85. Sen basıp gideceksin, önündeki amca yada abla basmıyor, yavaş geçiyor kamyonları korkusundan oluyor bildiğin konvoy.

Önce otoyol kültürümüzün oluşması lazım. Almanya da herkes kendini en sağa atar hemen, bizde bir sol şerit sevdası, sanki tapulamış.

Limit kalksa ne olur bizde!

Mobilden Tapatalk kullanılarak gönderildi
    V6 dizel olunca @tarkaner agabey sola abone olunuyor, bizimki anca 1,6 K ile sola yanasik orta serit ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    04-09 Fiat Albea**09-11 Skoda SuperB 1.4tsi**11-15 w203 Mercedes C180 K Sport Edition
    2016- W204 C180 K AMG

2. Beğeni tarkaner bu mesajı beğendi.
    VIP Üye Platin Üye tarkaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Tarkan Ergen
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Petrol Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    816
    Araç
    W211 Fl E320 CDI

Yok abicim, 204 te güzel gidiyor. 1 litre motor bile olsa otoyol da saygı bizde olmayan bir şey. E180 im varken de durum aynıydı benim için. Kullanım tarzı biraz. Yavaş gidince uykum geliyor, Dikkatim dağılıyor.

Mobilden Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Beğeni byplt bu mesajı beğendi.
    Demir Üye
    İsim
    İsmail
    Yer
    İzmir
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Beğeni (toplam)
    5
    Araç
    '12 W204 C180

Bizim ülkemizde hakikaten bir sol şerit hastalığı var.Genelleme yapmıyorum ama benim karşılaştığım yüksek ihtimalli durumlarda yaşlı amcalarım ve bayan şoförlerimiz sol şeritte hiç aynalarını kontrol etmeden gidiyorlar...

Demir Üye
    İsim
    serdar aydın
    Yer
    istanbul
    Meslek
    muhasebe-satış
    Beğeni (toplam)
    11
    Araç
    w205 c180 amg

120 km hızda araba sanki yerinde sayıyormuş gibi oluyo insanın uykusu geliyo otoabanlarda biraz daha yükseltilmesi aslında daha cazip 120 geçemiyecek olduktan sonra mercedes bmw vs almanın anlamı ne al 50 binlik standart bi dizel mis

VIP Üye Platin Üye muratduran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mur
    Yer
    Ankara
    Meslek
    -
    Beğeni (toplam)
    1713
    Araç
    W204 FL 1.8 CGI Fascination

Alıntı MERSOC180 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    120 km hızda araba sanki yerinde sayıyormuş gibi oluyo insanın uykusu geliyo otoabanlarda biraz daha yükseltilmesi aslında daha cazip 120 geçemiyecek olduktan sonra mercedes bmw vs almanın anlamı ne al 50 binlik standart bi dizel mis
    Clio ile 120 km/h hızda gitsek çok ideal olur mesela, yeterince hız hissi yaşatır, ya da Şahinle 100 km/h bungee jumping adrenalini yaşatır. Yollar ve limitler bu gibi arabalara güzel

8. Beğeni Kavanca bu mesajı beğendi.
    VIP Üye Gümüş Üye gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Gökhan D.
    Yer
    Münih / Almanya
    Meslek
    Savunma Sanayi
    Beğeni (toplam)
    105
    Araç
    S203 220CDI Avantgarde

Alıntı tarkaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Önce otoyol kültürümüzün oluşması lazım. Almanya da herkes kendini en sağa atar hemen, bizde bir sol şerit sevdası, sanki tapulamış.

Limit kalksa ne olur bizde!
    her Allahin günü alman otoyolunda at kosturan biri olarak diyebilirim ki, malesef öyle degil.. arkadan gelen aracin fazla yaklasmasinin yada rahatsiz edici sekilde selektör yakmasinin ciddi cezalara baglanmasiyla iyice cigirindan cikti is.. 70lik beyamcam altinda A6, yada 5serisi BMW, yada E sinifiyla 90la kamyo geciyor, ve 1 km ilerdeki komyona niyetlenip sol seridi acmiyor.
    münih cevre otoyolunda zaman zaman 80i gecemez oluyoruz..

sunu diyebilirim, gördügüm en saygili, en kültürlü arac kullanicilari Yunanistan'da.. arkasindan yaklastigin arac hemen saga kayar seni görür görmez, karsidan gelen de aynisini yapar, sollamayi kolaylastirmak icin..

10. Beğeni Kavanca bu mesajı beğendi.
    VIP Üye Platin Üye adorno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    adorno
    Yer
    antakya
    Meslek
    İlaç-Eczacılık
    Beğeni (toplam)
    516
    Araç
    W204 C180 AMG

Alıntı Lincoln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim ülkemizde hakikaten bir sol şerit hastalığı var.Genelleme yapmıyorum ama benim karşılaştığım yüksek ihtimalli durumlarda yaşlı amcalarım ve bayan şoförlerimiz sol şeritte hiç aynalarını kontrol etmeden gidiyorlar...
    Bayan sürücülere rahmet okutuyor 65 yaş üstü erkek amcazadeler. Gözleri zaten görmüyor, ya ortadan ya da sola yanaşık sürüyor, yol hiç vermiyor ayrıca ; Hem pişkin, hem kavgacı, hem saygısız/görgüsüz oluyorlar.
    04-09 Fiat Albea**09-11 Skoda SuperB 1.4tsi**11-15 w203 Mercedes C180 K Sport Edition
    2016- W204 C180 K AMG

Demir Üye
    İsim
    serdar aydın
    Yer
    istanbul
    Meslek
    muhasebe-satış
    Beğeni (toplam)
    11
    Araç
    w205 c180 amg

Alıntı muratduran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Clio ile 120 km/h hızda gitsek çok ideal olur mesela, yeterince hız hissi yaşatır, ya da Şahinle 100 km/h bungee jumping adrenalini yaşatır. Yollar ve limitler bu gibi arabalara güzel
    öyle ben lineayla 120 ile tır solladım bungee jumping yapmış kadar oldum ama devletimiz sağolsun mercedese bmw ye binen radar cezasınımı düşünür mantığıyla sanırım 120 sınır yapıyo

Gümüş Üye
    İsim
    Utku
    Yer
    İstanbul-Ankara
    Meslek
    Pilot
    Beğeni (toplam)
    140
    Araç
    Renault-Latitude

Alıntı MERSOC180 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'da 1.5 dci latitude kullanıyorum , 2 gündür İstanbul'dayım e60 5.35d kullanıyorum 120 ye kadar olan bölümde ciddi fark ediyor.
    Latitude güzel araç gayet iş görüyor ama araçta önce motor olacak gerisi hikaye.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)