Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
32 sonuçtan 31 ile 32 arası

Konu: Frene basınca titreme - C200d

Binbaşı
    İsim
    melih
    Yer
    yozgat
    Meslek
    makina mühendisi
    Beğeni (toplam)
    140
    Araç
    w 211 e 200 komp

Alıntı muratnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,

Sorunum cozuldu. Zaman ayirip sorunuma cevap yazdiginiz icin neler yaptigimi sizinle paylasmak istedim.

Burada yazan arkadaslarin tavsiyesi uzerine aracimi, ariza tespit icin Gulsoya goturdum. Gulsoy, 4 disk ve balatanin degismesi gerektigini ve degisim sonunda sikintinin bitecegini soyledi. Fiyat olarak 4000tl istedi ancak onlara ilk kez gittigim icin %10 indirimle fiyati 3600tl ye indirdi. Ayrica ariza tespit icin 250tl ucret aldi. Orada yaptirmadan araci geri aldim.

(Bir bilgi: orjinal mercedes frenlerinin "ozel servis" fiyatlari; on diskler - cifti 1300tl, balata - cifti 900tl; arka disk+balata - cifti 1050tl, iscilik dahil)

Yine buradaki bir arkadasin onerisiyle baska bir ustaya gosterdim. Ikitelli sanayi sitesinde muhtesem bir usta buldum. Hicbir parca takmadan/cikarmadan sorunu halletti. Sorun, diskin takildigi yerin yamulmus olmasiymis. "Istedigin kadar sifir disk tak, diskin baglandigi yer egik oldugundan disk duzgun durmayacak ve balata tam sikmayacak, haliyle de titresim yapacak" dedi. Ustaya da bu islem icin 250tl iscilik ucreti verdim.

Zaman ayirip yazdiginiz cevaplar icin tekrar tesekkur ederim.
    O diskin bağlandığı parçaya poyra denir önceki sorularda poyrada problem yok baktılar demiştiniz. peki şimdi yapılan işlem tam olarak nedir 4 adet poyrada değiştimi

VIP Üye Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - Gebze
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    4395
    Araç
    2008 E 200 K Avangarde - 2017 Astra CDTI Auto Dynamıc

Alıntı melih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O diskin bağlandığı parçaya poyra denir önceki sorularda poyrada problem yok baktılar demiştiniz. peki şimdi yapılan işlem tam olarak nedir 4 adet poyrada değiştimi
    Muhtemelen tek tabla değişimi, 250 tl ücret te gayet makul bu durumda.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)