Sayfa 30/30 İlkİlk ... 20282930
294 sonuçtan 291 ile 294 arası

Konu: 06 BRC 28 - Çok yakında

Binbaşı cnv_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    BURAK YILMAZ
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Ticaret
    Beğeni (toplam)
    232
    Araç
    Talisman

O ekib işe devam edicekmi bu önemli bu olay herkesin başına gelebilir

Onbaşı
    İsim
    Volkan Şen
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Gemi Makina Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    7
    Araç
    W204 FL C180 AMG Selection

Alıntı Gudikcik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benden size de bir dost tavsiyesi

Ben olsam Hermes i aracımdan iptal ederdim
    Çünkü mercedes sizi istediği gibi dinleyebilir
    Yerinizi bilebilir
    Hermes üzerinden araca internetten istediğini yapabilir.

Türkiye de kanunlar yumuşak
    AB ve Amerika olsa gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edin diyebilirdim
    Ama Türkiye için bunları kesinlikle söyleyemem

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatih bey selamlar öncelikle büyük geçmiş olsun bütün gelişmeleri yakından takip ediyorum ve inanıyorum ki bu durumun kazanan tarafı kesinlikle siz olacaksınız.

Birde bu Hermes hangi modeller de mevcut. Belli bir yıldan sonra tüm araçlara konuldumu aydınlatırsanız sevinirim. Birde nasıl devre dışı bırakılır.

Admin Genelkurmay Gudikcik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet
    Yer
    Ankara - Kocaeli
    Meslek
    Yönetim Kurulu Üyesi
    Beğeni (toplam)
    13626
    Araç
    C219 CLS 63 AMG, W212 E 250 CDI , W204 C 180 K , VW Scirocco TSI 1K8, Seat Leon ST

Alıntı VolknSn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih bey selamlar öncelikle büyük geçmiş olsun bütün gelişmeleri yakından takip ediyorum ve inanıyorum ki bu durumun kazanan tarafı kesinlikle siz olacaksınız.

Birde bu Hermes hangi modeller de mevcut. Belli bir yıldan sonra tüm araçlara konuldumu aydınlatırsanız sevinirim. Birde nasıl devre dışı bırakılır.
    01/2017 ve sonrası üretim ve Turkiye'ye gelen tüm araçlarda standart donanım olarak sunuluyor

Araçtan araca lokasyonu değişiyor.
    Sigortasından iptal ettiğinizde Lastik Basınç sistemi devre dışı kalıyor.
    İkisini paralel yapmışlar
    En iyisi beyin nerede ise onun fişini çekmek.
    Beyin genellikle bagajda oluyor.
    W213 lerde ön taraftaki audio ünitesinin üstüne koydular.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletişim ve Sorularınız için : Gudikcik [@] hotmail.com
    For Contact and Further Questions : gudikcik[@]hotmail.com

Oldies :

W201 190D 2.0 1987
    ( 41 E 0018 ), W124 250D 1991 ( 34 SVK 92 ) , W211 E280 CDI 2007 ( 34 DK 670 ), W202 C220 D 1994 ( 41 FS 530 ), W204 C 220 CDI 2009 ( 06 RVK 28 ), W212 E250 CDI 4 MATIC FL 2013 ( 41 GH 674 ), C117 CLA 200 AMG 2014 ( 06 ZBF 28 ), W205 C180 AMG 2015 ( 06 LGF 28 ), W204 C250 CDI FL 2011 ( 06 RKG 28 ), W213 E200 2016 ( 06 GBF 28 ),

4. Beğeni Odyofil, Ekici AT, muratduran bu mesajı beğendi.
    VIP Üye Yüzbaşı Ekici AT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Ekici
    Yer
    Viyana /Austria
    Meslek
    Mercedes Benz System Teknisyeni
    Beğeni (toplam)
    111
    Araç
    Mercedes Benz C-Klasse

Alıntı Gudikcik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Abdullah
    Bizdik o
    @byplt direksiyonda idi

veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Bugün SLC nin bombası patladı

Şöyle ki;

Araç malum sürekli 300 kmde bir 1 ve 4 nolu silindirlerin tekleme arızası ile servise gidiyordu.
    Hatalı işlemler ard arda geliyordu.
    Tarafıma 4 bobin değiştirildiği beyan edildi , Sadece 3 numaralı bobin değiştirilmiş.
    Tarafıma 4 buji değiştirildi diye beyan edildi, Hiçbir buji değiştirilmemiş.
    Sadece Enjektörlerin 4 ününde değiştirildiği doğru çıktı.

5 inci kez servise girdiğinde ben söktürmem şanzımanı motordan ayırmam izin vermiyorum dediğim halde Volant taki Krank Sensörü tarafımdan zorla araya adam konularak izin alınarak boşu boşuna söküldü ve impuls çarkı değiştirildi.

Bu işlemden sonra nasıl oldu ise araç kendi kendine oldu denildi. O sıralarda Kıbrıs'ta tatilde idim.
    Tarafıma Mercedes'ten mail geldi. Aracın onarımlarını tamamladık. Araçta sorun kalmadı. Gelin aracınızı alın bizim Mobilo aracımızı derhal teslim edin denildi.
    Pazartesi günü geri döneceğimi geldiğim anda gelip aracı inceleyeceğimi, şayet olmuş ise alacağımı belirttim.
    Aracı teslim almak için geldim. Aracı inceledim. Araçta çekiş düşüklüğü vardı.
    15-20 sn de bir hafif hafif koltukta oturur iken hissedilecek şekilde araç tekliyor idi.
    Tabi ben yapılan onarımın başarılı olmadığını aracın tekleme sorununun hala devam ettiğini belirttim ve aracı teslim almadım.

Mercedes Benz Türk A.Ş.' nin daha dünkü 3-5 yıl tecrübeli Bayi satış danışmanlığından o mevkiye gelmiş ve üniversiteden mezun olmuş hayatı boyunca bilgisayar başında oturmuş araç motorunu söküp takmamış bir bayanında aralarında bulunduğu başarısız teknik ekibi Koluman'ın 24 yıllık engin tecrübeli usta başını devre dışına atarak hiç utanmadan sen yüzüne gözüne bulaştırdın diyerek oraya Mercedes Türk'ten daha daha başarısız işi bilmeyen bir usta yollamış;
    Sonra bana mail attı.
    Mailde diyor ki;
    Aracınızı adam gönderdik baktırdık. O teklemeler normal her araçta var. Motor arıza lambası yanmıyor veya Xentry de arıza kaydı yok ise araçta arıza yok demektir denilerek
    zorla, Koluman'a baskılar yapılarak araç tarafıma teslim ettirildi. Koluman aslında aracı teslim etmek istemiyor idi. Başına geleceği az buçuk tahmin ediyordu.
    Aracı geri aldığımda 11490 km idi

Dün aracı Enişteme ( Doktora ) verdim. Kendisi bir yere gideceğini söyledi. Bana da kendi BMW 5.25xd aracını verdi. İstanbula geldim.
    Bana telefonda Motor arıza ışığının yanıp söndüğünü , aracın sanki zorlandığını söyledi.
    Tamam boşver birşey olmaz sen yoluna devam et dedim.
    Gece aracı bana getirdi. Araç tekliyordu. Hatta Eco da devre dışı kalmıştı.

Bu sabah @byplt bizim eve geldi. Beraber çıktık. @byplt kullanıyordu aracı. Bende sağ koltuk keyfi yapıyordum. Araç kırmızı ışıkta beklerken tekliyor idi.
    Istanbula Koluman Samandıra ya doğru yola çıktık.
    Servise girdik. Km miz 11792 idi.
    Önce servis kaydı açılmak istenmedi. Bu kısımlarını @byplt anlatır.
    Araç cihaza bağlandı ve 1. Silindir ile 4 üncü silindir teklemesi aynen cihazda gözüküyor idi.
    6 ıncı kez aynı arıza gerçekleşti.

veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Mercedes Türk A.Ş. nin başarısız amatör teknik ekibi karşısında artık sabrı taşan Koluman Yetkilileri elini taşın altına koydu
    ( Mercedes Türk A.Ş. deki bu bayan ve adam , 24 yıllık engin tecrübeli adama ben ne dersem onu yapacaksın emri veriyor, adamın araca odaklanarak aracı onarmasını engelliyor )
    yazıyı elime verdi.
    Yazıda diyor ki araç 6 kez aynı arıza ile servisimize gelmiştir ve aracın onarımı için çözüm bulunamamaktadır.

17 Eylül 2018 Saat 15:30 da Daimler AG yönetimine Almanya da bütün evraklar ile
    ( Ankara Koluman servis kayıtları eksik ama sistemde yapılan işlemler gözüküyor )
    olayı anlatacağım.
    Artık bu kanayan yaraya dur diyeceğim.

Daimler AG yöneticileri bana ne diyecekler veya nasıl bir uygulama yapmam gerektiğini söyleyecekler şu anlık bilemiyorum.
    Bu toplantıyı bana ayarlayan kişi de Sayın Zetche'nin danışmanlarından birisi. Kendisi alman vatandaşı. Benim alman şirket ortağımdaki alman kişinin akrabası.

Şayet benim aracım bugüne kadar Koluman Samandıra'nın ekibine biz karışmıyoruz, değiştirmen gereken tüm parçaları değiştir, elinden geleni ardına koyma denilse idi,
    bugün bu tatsız olaylar yaşanmaz idi.
    Ben başından beri yalvarıyorum Mercedes Türk A.Ş.'ye. Canım kardeşlerim. Benim amacım sizleri zarara sokmak değil.
    Ben aracıma binemiyorum. 6000 km de arıza başladı , 11400 km ye kadar aracı test etmekten başka yaptığımız bir iş yok.
    Ben plakamı özel almışım. Ben bu plakayı sen araç değişimine gidersen kaybederim.
    Senin araç değiştirmen benim işime gelmiyor. Ben senden 2011 deki değiştirdiğin E250 CDI araç gibi 6 ay boyunca araç bekleyemem diye defalarca kendilerine anlatmaya çalıştım ama anlatamadım.

Şayet bu işin yönlendirmesinin tamamı ile Koluman Samandıra'da olsa aracın 4 bobin , 4 buji , Komple Motor tesisatı değiştirilse idi bu sorunun çözüleceği kesin idi.

Yazık.
    Böyle büyük bir kurum böyle tecrübesiz insanların ellerine bırakılmış ve insanlar eziyet çekiyor. Türkiye genelinde bu teknik ekipten şikayetçi olmayan Atölye şefi yok.
    Şu an hepsi SLC de yaşadığım olayı takip ediyor ve bana kurtarıcı gözü ile bakıyorlar. Sen bizi kurtarırsın bu adamlardan tek umudumuz sensin diyorlar.
    Servislere tamamen parça değişimi konusunda korku salmışlar. Servisler onlardan onay alınmadan bozuk parçayı kendi insiyatiflerini kullanmadan değiştiremiyorlar.
    Yetkili Servisler tamamen bu teknik ekip tarafından kısırlaştırılmış ve çalışmaları engelleniyor.

Elimde bir evrak, önümde de bilirkişiye bile gitmeden 2 celsede bitecek bir dava mevcut.
    istediğim zaman aracı değiştir diye ihtarnamemi çekerim, istediğim zaman da davamı açarım.Paşa paşa istediğim kadar o araca binerim. Sonra da senin kapına ceset olarak atarım.
    Artık 6-0 öndeyim. 1 de penaltı kazandım. Hakemin düdük çalmasına sadece 1 dk kaldı.
    Gerisini o başarısız Mercedes Benz Türk A.Ş. nin teknik ekibi düşünsün.

Not : Bu başarısız teknik ekip 3 kişi beraber olmuşlar üst yönetime , hiçbir şekilde aracın durumunu iletmiyor, Almanya'ya sorun yok sorun yok herşey kontrolümüz altında şeklinde asılsız beyan veriyor. Çünkü kendi koltuklarından olacaklar. Bunun şu an farkındalar.
    Üstad getir su araci bana,istedigin seyleri garantiden değiştireyim,sonra götür gözlerine sok.
    Ama gerci yinede birşey anlamazlarki :-)

6. Beğeni Odyofil, Aşkın bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)