Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: 2016 a200 balata değişimi

Onbaşı
    İsim
    Rsa
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Makine Teknikeri
    Beğeni (toplam)
    10
    Araç
    Seat Leon Fr 1.4tsi Rsa stage 1+

Alıntı byplt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne alakası var 20 binde de değişen var 80 binde de değişen var. İstanbul’daki adama carbon seramic taksan yine 20 binde bitirir.
    Bence çok alakası var.Bende ankara da yaşıyorum.Fiat linea şirket aracımı %90 ı uzun yol kullanmama rağmen 18 bin km zor dayandı.Ki ben 200 mt önünde araba görünce frenleyen ya da uzun yolda en ufak virajda frene basan (geyik diye tabir ettiğim) şöforlerden de değilim.Bu örnekleri çoğaltabilirim.Freni yolda patlayan arabayla sadece el freni ve motor kompresör freniyle konyadan ankaraya gelmiş birisi olarak yorumum bu yönde.
    Demem o ki ne kadar kötü şartlar da oluşmuş olsa 30 bin km çok düşük geldi bana.Bu benim yorumum.60 bin km deki aracımın balatasının hala değişmemiş olması da bunu gösteriyor.

Binbaşı
    İsim
    suat
    Yer
    istanbul
    Meslek
    elektrik
    Beğeni (toplam)
    101
    Araç
    W204 FL 1.8 CGİ ELEGANCE

Benim kendi kullandığım aracım 75000km de.Hemen hemen her 25000 km de balataları,son 75000 kmde hem disk hemde balataların hepsini değiştirdim.Sizin gibi garantisi devam eden araçların orijinal balatalarını alıp sanayide değiştiren de var.Tabiki takdir sizin.

VIP Üye Genelkurmay
    İsim
    Mustafa
    Yer
    Bursa
    Meslek
    İnşaat
    Beğeni (toplam)
    3502
    Araç
    mercedes

Alıntı Jimikeys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence çok alakası var.Bende ankara da yaşıyorum.Fiat linea şirket aracımı %90 ı uzun yol kullanmama rağmen 18 bin km zor dayandı.Ki ben 200 mt önünde araba görünce frenleyen ya da uzun yolda en ufak virajda frene basan (geyik diye tabir ettiğim) şöforlerden de değilim.Bu örnekleri çoğaltabilirim.Freni yolda patlayan arabayla sadece el freni ve motor kompresör freniyle konyadan ankaraya gelmiş birisi olarak yorumum bu yönde.
    Demem o ki ne kadar kötü şartlar da oluşmuş olsa 30 bin km çok düşük geldi bana.Bu benim yorumum.60 bin km deki aracımın balatasının hala değişmemiş olması da bunu gösteriyor.
    Ben de onu anlatmaya çalışıyorum kullanan kişi tabir ettiğiniz gibi kullanırsa balata ne yapsın buna ? Bu arada çok da sağlıklı fren kullandığınızı söyleyemem benim linea ile 45 bin kilometrem var sıfır balatalar ile.

Onbaşı
    İsim
    Rsa
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Makine Teknikeri
    Beğeni (toplam)
    10
    Araç
    Seat Leon Fr 1.4tsi Rsa stage 1+

Alıntı byplt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de onu anlatmaya çalışıyorum kullanan kişi tabir ettiğiniz gibi kullanırsa balata ne yapsın buna ? Bu arada çok da sağlıklı fren kullandığınızı söyleyemem benim linea ile 45 bin kilometrem var sıfır balatalar ile.
    Valla taktırdığım balatalar opar da değildi.Magnetti marelli taktırmıştım.İlk takıldığından sonraki süreçte aracı sadece ben kullandım ve dayandığı km dediğim gibiydi.Yani anlattıklarımdan hala sağlıklı fren kullanamadığımı düşünüyorsanız bu sizin olumsuz yaklaşımınızdır Bu arada aracım 190 beygir ve gaza basmayı severim.Gaza basmanın sonunda da mutlaka fren gerekir.Buna rağmen 60 bin km gittiysem ne mutlu bana
    Ben arkadaşa öneri de bulundum.
    Daha az fren kullanamıyorsan daha kaliteli bir balataya geçmek çözüm olabilir.

VIP Üye Genelkurmay
    İsim
    Mustafa
    Yer
    Bursa
    Meslek
    İnşaat
    Beğeni (toplam)
    3502
    Araç
    mercedes

Alıntı Jimikeys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla taktırdığım balatalar opar da değildi.Magnetti marelli taktırmıştım.İlk takıldığından sonraki süreçte aracı sadece ben kullandım ve dayandığı km dediğim gibiydi.Yani anlattıklarımdan hala sağlıklı fren kullanamadığımı düşünüyorsanız bu sizin olumsuz yaklaşımınızdır Bu arada aracım 190 beygir ve gaza basmayı severim.Gaza basmanın sonunda da mutlaka fren gerekir.Buna rağmen 60 bin km gittiysem ne mutlu bana
    Ben arkadaşa öneri de bulundum.
    Daha az fren kullanamıyorsan daha kaliteli bir balataya geçmek çözüm olabilir.
    olumsuz yaklaşım yok burası forum

VIP Üye Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - Gebze
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    4390
    Araç
    2008 E 200 K Avangarde - 2017 Astra CDTI Auto Dynamıc

Alıntı DUMAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

aracın 30.000 bakım geldi. Ön balatalarda bitmek üzere.

Servis 650 TL fiyat verdi. Sizce servise bu parayı bayılayım mı ? Yoksa dışarda daha uygun fiyata balata işine mi gireyim ?

Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Balata ömrü kullanıma göre değişebilir, özel servislerden de fiyat alın. Buralarda da hem orjinal hem de farklı marka seçeneği bulabilirsiniz. Yetkili servislerden daha kaliteli işçilik ve fiyat seçeneği sunacaklardır size.

7. Beğeni E200 bu mesajı beğendi.
    Er
    İsim
    Cumhur Koyuncu
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Bankacı
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    A180 AMG

Benim aracım 2015 model FL ve 27 bin km de balatalar bitti. Daha önce Vw GTI araç kullanıyorken balatalar 60 bin Km de bitmişti.
    Tabii ki kullanıcı faktörü var fakat Mercedes in 27 bin Km de balata bitirmesi fazlasıyla garip bence. Kaldı ki bu aracı çok çok sakin kullanıyorum. Bugüne kadar belki abs bile belki 1 defa devreye girmiştir. Mercedes den beklenti daha kaliteli ürün olması.

İkaz lambası kısmı için de şöyle birşey söyleyebilirim. Fiş denilen(adı başka birşey de olabilir) bir parça var. Balata ümrünü tamamladığında bu fiş vasıtasıyla ikaz lambası yanıyor fakat bu fişler tek kullanımlık oluyormuş. Yani ikaz lambası yandığında balata ile beraber fişinde değişmesi gerekiyormuş. Fişinde ayrıca bir ücreti var sanırım, ikaz lambası yanmadan değiştirirseniz fişe ücret ödemekten kurtarıyormuşsunuz.

Yüzbaşı Ozan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Ozan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Ögrenci
    Beğeni (toplam)
    62
    Araç
    Kia

Alıntı Copele83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracım 2015 model FL ve 27 bin km de balatalar bitti. Daha önce Vw GTI araç kullanıyorken balatalar 60 bin Km de bitmişti.
    Tabii ki kullanıcı faktörü var fakat Mercedes in 27 bin Km de balata bitirmesi fazlasıyla garip bence. Kaldı ki bu aracı çok çok sakin kullanıyorum. Bugüne kadar belki abs bile belki 1 defa devreye girmiştir. Mercedes den beklenti daha kaliteli ürün olması.

İkaz lambası kısmı için de şöyle birşey söyleyebilirim. Fiş denilen(adı başka birşey de olabilir) bir parça var. Balata ümrünü tamamladığında bu fiş vasıtasıyla ikaz lambası yanıyor fakat bu fişler tek kullanımlık oluyormuş. Yani ikaz lambası yandığında balata ile beraber fişinde değişmesi gerekiyormuş. Fişinde ayrıca bir ücreti var sanırım, ikaz lambası yanmadan değiştirirseniz fişe ücret ödemekten kurtarıyormuşsunuz.
    Bende dün c180 ön balataları serviste değiştirdim, balata fişiyle beraber değişiyor. Balata fişi denilen küçük bi parça pahalı bişey değil, servisi arayın c ile a serisi fiyatları fark ediyor mu bilmiyorum ama 520 tl verdim. Sizde balata uyarısı verdi mi araç.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Er
    İsim
    Cumhur Koyuncu
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Bankacı
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    A180 AMG

Alıntı Ozan92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende dün c180 ön balataları serviste değiştirdim, balata fişiyle beraber değişiyor. Balata fişi denilen küçük bi parça pahalı bişey değil, servisi arayın c ile a serisi fiyatları fark ediyor mu bilmiyorum ama 520 tl verdim. Sizde balata uyarısı verdi mi araç.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende uyarı vermişti ve değiştirdim. Yetkili servisten parçayı iskontolu olarak 265 TL ye aldım ve farklı bir markanın sevrisi olan kuzenim değişti.
    Yıllık bakım zamanında balatalar aşınmış demişlerdi ama 25 bin de balata mı aşınır dedim kendi kendime ve değişmedim aşınıyormuş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)