9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: C200d Motor İkaz Uyarıları (Sensör Kaynaklı)

Er
    İsim
    Necati
    Yer
    Muğla
    Meslek
    Serbest
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    C200d

Standart C200d Motor İkaz Uyarıları (Sensör Kaynaklı)

Arabamı 2017 Temmuz ayında aldım. Sorunsuz bir şekilde kullanırken Eylül ayında motor ikaz lambası yandığında hemen servisi aradım. Araç kontrollerinde NOX sensörünün arızalandığını ve değişim için servise gelmemi söylediler. İkaz ışığını da sildiler. Aracı servise götürdüğümde tekrardan bilgisayara bağladılar fakat bu sefer arızanın görünmediğini ve değişim yapamayacaklarını söylediler. Elimde değişim yapılması gerekiyor yazılı servis belgesine rağmen değişim yapmadılar. O günden bu yana da NOX sensörü ile alakalı hata almadım.

Fakat 1 Haziran 2018'de motor ikaz lambası ışığı tekrar yandı ve tekrardan servisi çağırdım. Bu sefer arızanın Emiş Havası Sıcaklık Sensörü'nden kaynaklandığını belirttiler ve servise davet ettiler. Sonuç yine aynı oldu. Bilgisayar hatayı tekrardan görmediği için değişim yapılmadı.

Aradan 1 hafta geçmeden motor ikaz lambası bir daha yandı. Yine sorun Emiş Havası Sıcaklık Sensörü'nden kaynaklanıyormuş. Bu sefer tecrübelendiğim için ikaz ışığını hiç sildirmeden direk çekici ile servise gönderdim arabayı. 5 gün içerisinde değişim yaptılar.

Dün arabamın ilk yıllık bakımını Denizli yetkili servisinde yaptırdıktan sonra bugün aynı hatayı tekrar aldıktan sonra deliye döndüm. Tekrardan servisi aradım. Milas servisi hatanın tekrardan Emiş Havası Sıcaklık Sensörü'nden kaynaklandığını söyledi. Normalde bu hatanın vermemesi gerektiğini söyledi. Hatta durumu teknik departmana bildirdiler ve oranın cevabına göre bana dönüş yapacaklarını belirttiler.

Son 1 ay içerisinde 5 defa bu yüzden servislere git gel yaptım. Muğla'ya en yakın servis 75km olduğundan hem zor hem de masraflı oluyor. Ayrıca artık her kontak çevirdiğimde motor ikaz ışığı yanacak da bir sensör hatası verecek diye korkuyorum. C200d modellerin zaten kronik sorunları var ama bu tarz sorunlarla üst üste geldiğine dair tecrübeleri olan kişilerin tecrübe ve önerilerini öğrenmek isterim.

Teşekkür ederim.

Onbaşı
    İsim
    Yahya
    Yer
    Bursa - Gemlik
    Meslek
    PSC
    Beğeni (toplam)
    50
    Araç
    C 180 KOMPRESSOR FL, 2012

Bu konuda bilgim yok ama, titiz bir insan için gerçekten sinir bozucu bir durum. Arabadan soğutur böyle servisler

Yüzbaşı kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Alihan
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Mühendis
    Beğeni (toplam)
    122
    Araç
    W205 & W447

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Henüz başıma böyle birşey gelmedi, forumda da denk gelmedim.
    Galiba size denk gelmiş.

İllaki işin üstatları daha doğru yanıtlar verecektir ama; evet bu aracın ilk çıkanları bildiğim kadarı ile (2014'ler özellikle) baya bir problem yaratmış. Ama aracı yetkili servisden uzaklaştırmadıkca kısa bir dönemde bu problemler bir şekilde giderilmiş diyebiliriz.
    Sadece bazı yaşanan problemler büyük etkiler bıraktığı için aracın imajı biraz yara almış diye düşünüyorum. Ankara'da Koluman ve Aydoğanlar ile ciddi muhabbetlerim ve dostluklarım var. Düzenli servise giden müşteriler gerçekten memnun. Ve ne olursa olsun bir 204 kasa kadar asla olmasa güzel satış rakamları olan bir araçdan bahsediyoruz.

İlk çıkan serilerde turbo patlatıp, garantiden katalizör, intercooler değişimine giden bir kaç müşteriyle görüşme fırsatım oldu. Evet hiç hoş bir durum değil, keşke olmasa, çok büyük bir rezillik diyebiliriz. Ama şuan hepsiyle görüşürüz, araçlarından gayet memnunlar.

Yakıtı çok çok güzel, görüntüsüne zaten diyecek bir şey yok. Malzemelerde oldukca kaliteli, iç tasarım derseniz fazlaca tatminkar. 205'lerimizi sevelim, sevdirelim. C kasa mercedes çeyrek altın gibidir, her zaman lazımdır, değerlenir, değerlenmese bile sıkıştığınız dakika çok üzülmeden bozdurabilirsiniz.

İş aslında birazda servisin vizyonuna kalıyor açıkcası, bir araç arıza lambası yaktığı dakika, daha sonra bilgisayardan silinmediği sürece o arıza kodu araç beyninde kalıyor. (Mercedesde durum farklı değildir bence). Arızayı göremedim diye servis bana deseydi, gözünün önünde hava akışın fişini çeker, bir kaç tur atar, tekrar fişi takar, lamba sönünce bilgisayara bağlatırdım. Eğer arıza çıkarsa o ustanın vay haline

Er
    İsim
    Necati
    Yer
    Muğla
    Meslek
    Serbest
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    C200d

Öneri ve destekleriniz için teşekkür ederim. Benim anlamadığım yol servisi gelip aracı bilgisayara taktıktan sonra arıza lambasını resetlemeden gitmiyor. Ben silmeyin sonra görünmüyor dediğimde de araç bir süre sonra kendini kitleyebilir diyorlar. Ama aracı servise götürdüğümde arızayı göremedik diyorlar. Yol servisi raporunda NOX sensörü değişmesi lazım demesine rağmen hem Milas hem de Ankara'daki servisler bir daha göremedik arızayı diyerek hiç bir işlem yapmadılar. Gerçekten hala anlam verebilmiş değilim bu duruma ve hala ikna edici bir cevap alamadım servisten bu konu ile alakalı.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Binbaşı
    İsim
    Baran
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İsletme
    Beğeni (toplam)
    300
    Araç
    W205 c200d

bilgisayarın hatayı görememesi olayı benimde birkaç sefer başıma geldi. Bende herhangi bir arıza ışığı yanmıyordu ancak araç kendini korumaya alıp sapıtıyordu. Kontağı kapatıp açtığınızda herşey normale dönüyordu ve servis herhangi bir arıza kaydı bulamıyordu. @mabocoglu ile aynı problemdi benimkisi. aracın her hareketini beyninde tuttuğu söylenen mercedes için çok ilginç bi durum hata kaydının beyinde bulunamaması. belki @Gudikcik bu konuda bilgilendirebilir.

Binbaşı mabocoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Abdulhamit Maboçoğlu
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    666
    Araç
    C200d AMG W205 (2015)

Alıntı felisto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öneri ve destekleriniz için teşekkür ederim. Benim anlamadığım yol servisi gelip aracı bilgisayara taktıktan sonra arıza lambasını resetlemeden gitmiyor. Ben silmeyin sonra görünmüyor dediğimde de araç bir süre sonra kendini kitleyebilir diyorlar. Ama aracı servise götürdüğümde arızayı göremedik diyorlar. Yol servisi raporunda NOX sensörü değişmesi lazım demesine rağmen hem Milas hem de Ankara'daki servisler bir daha göremedik arızayı diyerek hiç bir işlem yapmadılar. Gerçekten hala anlam verebilmiş değilim bu duruma ve hala ikna edici bir cevap alamadım servisten bu konu ile alakalı.

Benim aracımda motor ikaz ışığı yanmıştı. Yol yardımı aracı çalışır durumda 45 dakika kadar bekledim. Cihaza bağladılar. NOx sensörü deişecek dendi. İki gün araç serviste kaldı. İki tane sensör değişti (29 Haziran’da). Sonrasında şehir dışına çıktım. Bir daha motor ikaz ışığı yanmadı.

Daha önce de motor ikaz ışığı yanmıştı. O zaman yakıt pompasında yüksek basınç var denildi. Kelepçe pin değiştirilmişti. Bu sene içinde ikinci motor ikaz ışığının yandığını gördüm.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Binbaşı mabocoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Abdulhamit Maboçoğlu
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    666
    Araç
    C200d AMG W205 (2015)

Aynı tarihte benzer sensör arızasının oluşması, ömürlerinin dolmasından mı kaynaklanıyor? Çok enteresan.

Er
    İsim
    Necati
    Yer
    Muğla
    Meslek
    Serbest
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    C200d

Alıntı mabocoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracımda motor ikaz ışığı yanmıştı. Yol yardımı aracı çalışır durumda 45 dakika kadar bekledim. Cihaza bağladılar. NOx sensörü deişecek dendi. İki gün araç serviste kaldı. İki tane sensör değişti (29 Haziran’da). Sonrasında şehir dışına çıktım. Bir daha motor ikaz ışığı yanmadı.

Daha önce de motor ikaz ışığı yanmıştı. O zaman yakıt pompasında yüksek basınç var denildi. Kelepçe pin değiştirilmişti. Bu sene içinde ikinci motor ikaz ışığının yandığını gördüm.

Bende, 1 ayda aynı arızadan 3, 1 yılda toplamda 4 kez motor ikaz ışığı yandı. Arabayı alalı yeni 1 yıl oldu. Severek kullanıyordum. Son olaylar beni baya bi soğuttu. Servisten de tatmin edici cevaplar alamayınca iyice sinirlendim.

Düşünün servis raporunda NOX değişecek diyor, servise davet ediyor, hatta bununla alakalı yazı veriyorlar ama servise gidince arıza bulunamadı, o yüzden değiştireyiz diyorlar. Mercedes gibi kurumsal bir firma bunu yapıyorsa diğerlerini düşünemiyorum.

Er
    İsim
    Ibrahim
    Yer
    Kayseri
    Meslek
    Doktor
    Beğeni (toplam)
    5
    Araç
    c200d amg

Arıza lambam durup dururken yanmaya başladı, hemen durdum ve mercedes-benz yol yardımı aradım. Aracımı alıp yetkili servise götürdüler (dün), ben çalıştığım için gidemedim. Bugün aradılar, noz sensörü arızasının tespit edildiğini ve sensörün değiştirildiğini söylediler. Umarım aracı aldığımda lambayı sönük halde bulurum ve bir daha da yanmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)