Beğeniler Beğeniler:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: W205 arka taraftan gelen ses

Tecrübeli Üye Onbaşı
    İsim
    Burak Cihangir
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Makine Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    13
    Araç
    W205 C180 AMG

Exclamation W205 arka taraftan gelen ses

Arkadaşlar herkese merhaba,

2015 model W205 C180 AMG paket aracım var. Aracı ilk aldığım zamanlar hiçbir ses yoktu yolda resmen süzülüyordu. Son 1 senedir bozuk yollarda araçtan gelen bir ses var . Ses kabinin içinden sağ arkadan geliyor sanki. Bir parça yerinden çıkmışta bi yere sanki pıt pıt vuruyor tarzında bir ses veriyor. Servise götürdüm ustalar sesi duyuyor ama nereden geldiğini bulamıyorlar. En son amartisörler dediler. Sağ arka ile sol arkayı değiştirelim vs gibi şeyler geldi. Ama bence ses bariz bir şekilde kabin içinden geliyor. Arka yatan koltukların kilitlerine kadar baktık herhangi bir oynama boşluk vs var mı diye ama orda da bişi çıkmadı. Konuyla ilgili bilgisi vs olan varsa yardımcı olabilri mi ?

Emektar Üye Mareşal mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - İstanbul
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    8241
    Araç
    W 211

Alıntı brkchngr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2015 model W205 C180 AMG paket aracım var. Aracı ilk aldığım zamanlar hiçbir ses yoktu yolda resmen süzülüyordu. Son 1 senedir bozuk yollarda araçtan gelen bir ses var . Ses kabinin içinden sağ arkadan geliyor sanki. Bir parça yerinden çıkmışta bi yere sanki pıt pıt vuruyor tarzında bir ses veriyor. Servise götürdüm ustalar sesi duyuyor ama nereden geldiğini bulamıyorlar. En son amartisörler dediler. Sağ arka ile sol arkayı değiştirelim vs gibi şeyler geldi. Ama bence ses bariz bir şekilde kabin içinden geliyor. Arka yatan koltukların kilitlerine kadar baktık herhangi bir oynama boşluk vs var mı diye ama orda da bişi çıkmadı. Konuyla ilgili bilgisi vs olan varsa yardımcı olabilri mi ?
    Servis olarak nereden faydalanıyorsun Burak, sorunu çözemeyen servisi merak ettim.

Emektar Üye Teğmen
    İsim
    Erol Eren
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Kamu
    Beğeni (toplam)
    195
    Araç
    Mercedes e320 w211

Başka biri aracı sürsün siz arkaya geçip sesin kaynağını tespit etmeye çalışın. Ben öyle yapardım.

Tecrübeli Üye Teğmen carlobenzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Ahmet
    Yer
    Sivas
    Meslek
    kamu
    Beğeni (toplam)
    201
    Araç
    c200d w205 AMG

Alıntı brkchngr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Selamlar sorunun kaynağını bulabildiiz mi? Aynı sesi ben de duymaya başladım. Özellikle hafif engebeli yollardan geçerken içeriden sağ arkadan gelen bir ses. Kesinlikle amortisör sesi değil ama.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)