Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: W212fl lastik ebatı değişimi

Onbaşı Teoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Teoman
    Yer
    Kazakistan
    Meslek
    -------
    Beğeni (toplam)
    21
    Araç
    S65 AMG

Lastik genişlikleriyle oynamak çok doğru değil, çünkü jant genişliği farklı, ön ve arkanın biliyorsunuz. Genişlik sabit tutulup uygun yükseklik ve yeni jant çözümlerini tercih ederiz biz.
    Bu durumda, 245/45/R17 alternatifi 245/55/R16 (kış için ideal) veya 245/40/R18 performans için olabilir.

Onbaşı
    İsim
    murat ying
    Yer
    istanbul
    Meslek
    işletmeci-öğrenci
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    e180

225 55 17 ebatı aracın ,üretim mühendisliğine , bir çok noktadan uymayacak , bunun farkındayım ,

ancak üretilirken bu kadar kötü yollara , derin çukurlara gireceğini düşünmemişlerdir , rahatsızlık hissediyorum , yeni kasasında bu ebat var , arabaların boyutları çok benzer , yeni kasa ile
    Konu ile ilgili ,Google bilgisi dışında tecrübelerini paylaşabilecek var mı arkadaşlar ?

bana da birisi sorsa orijinal ebattan şaşma derim ,

bana öyle şeyler söyleyin ki , hımmm o zaman hiç değiştirmeyeyim diyeyim , 55 ya da 60 yanak görünce , bu şimdi ne konforludur filan diye , hayallere dalıyorum , resmen canım çekiyor ��

Binbaşı creedozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    özkan özdemir
    Yer
    ankara
    Meslek
    doktor
    Beğeni (toplam)
    376
    Araç
    A 200 AMG

Alıntı mying Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    225 55 17 ebatı aracın ,üretim mühendisliğine , bir çok noktadan uymayacak , bunun farkındayım ,

ancak üretilirken bu kadar kötü yollara , derin çukurlara gireceğini düşünmemişlerdir , rahatsızlık hissediyorum , yeni kasasında bu ebat var , arabaların boyutları çok benzer , yeni kasa ile
    Konu ile ilgili ,Google bilgisi dışında tecrübelerini paylaşabilecek var mı arkadaşlar ?

bana öyle şeyler söyleyin ki , hımmm o zaman hiç değiştirmeyeyim diyeyim , 55 ya da 60 yanak görünce , bu şimdi ne konforludur filan diye , hayallere dalıyorum , resmen canım çekiyor ��
    Hocam yapamazsiniz ztn siz isteseniz bile bunu kabul eden usta usta degil baska bsydir. Bakin hesaplama fotosunu atiyorum %4 fark cikiyor. Max %3 fark oneriyor ustalar o da max yani yine de sorun cikabilir hocam diye de bastira bastira soyluyolar zamaninda ben de sizin gibi baya kafa yordum bu ise.
    Size tek onerim lastiginiz rft ise normal lastik alin yeterli o kadar.

A200FL /////AMG

4. Beğeni Odyofil bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    Burak Uysal
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Ticaret
    Beğeni (toplam)
    21
    Araç
    E180

245 i 225 yapmak demek yere değen alanı ufaltmak demek. Bu da hem çekişte dezavantaj olur hem frenleme de hem se tutunma alanı azaldığı için virajlarda sıkıntı yaratabilir.
    45 i 55-60 yapmak demek fabrika verilerinde bunu vermediklerime göre aracı normalden fazla yükseltmek Aracın dengesini bozmak demek. Lastiğin dönüşü hatta hız göstergesi bütün ayarlarını bozmak motoru şanzımanı zorlamak demek.

Asıl amacınız aracı biraz yükseltip konforu artırmak ise ve en önemlisi arabayı hızlı kullanmıyor virajlara hızlı girmiyorsanız amortisörler ile oynayın. Bu motoru zorlamaz şanzımana zarar vermez.
    İkitelli organize sanayi bölgesi Bağcılar Güngören oto san sitesinde namiş amortisör var. Sahibi bu işi gözleri kapalı yapar. Ona gidin aracı biraz daha yükseltmek biraz daha konforlu yapmak istiyorum deyin. Orjinal amortisörleri söküp içindeki hidroliği değiştirip ayar yapar.
    Ama bu Önerim aracı sert kullanmıyorsanız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Onbaşı
    İsim
    murat ying
    Yer
    istanbul
    Meslek
    işletmeci-öğrenci
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    e180

Taban genişliğine dokunmayacağım , 245 45 17 yerine 245 50 17 tercih edeceğim , fark sadece % 3 , tekerlek büyütecek yani ,
    Sadece yanakta + 5 yapacağım için , konfor artacak mı , göreceğiz ?

Sonucu buradan yazarım yine

Lastik basıncını 32 yerine 30 yaptırdım o biraz yumuşattı sanki arabayı , yoksa psikolojik mi , basınç kaç olmalı bu araçlarda ?

Onbaşı
    İsim
    Burak Uysal
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Ticaret
    Beğeni (toplam)
    21
    Araç
    E180

Taban genişliğine dokunmayacağım , 245 45 17 yerine 245 50 17 tercih edeceğim , fark sadece % 3 , tekerlek büyütecek yani ,
    Sadece yanakta + 5 yapacağım için , konfor artacak mı , göreceğiz ?

Sonucu buradan yazarım yine

Lastik basıncını 32 yerine 30 yaptırdım o biraz yumuşattı sanki arabayı , yoksa psikolojik mi , basınç kaç olmalı bu araçlarda ?
    212FL kasa 245/45/17 için lastik soğukken 33 / 39 olmalı diye okuduğumu hatırlıyorum depo kapağında.
    Lastik havasını basacağınız yer 3 km den fazla ise +3 psi yani 36/42 yapın. Lastik soğuyunca olması gereken 33/39 basınca döner.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)