Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
34 sonuçtan 31 ile 34 arası

Konu: B180 Sport lastik seçimi ve konfor hk.

Onbaşı
    İsim
    Eser
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Bankacılık
    Beğeni (toplam)
    10
    Araç
    B180 Sport 2013

Alıntı creedozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni seride de runflat varsa sert, yine bnm amg kadar degil ama sert. Sunu da soyleyim 17" jantlari iyi ki masraf edip 16 yapmamisim yazik olurmus cunku sknti yuruyende. Arkadasta normal lastikli 19" yeni seri var mukemmel yumusaklikla sönümlüyo darbeleri ve yol tutusu cok iyi.

A200FL /////AMG
    Ben saçma sapan bir fiyata 2.el 16 inç jant aldım iyi durumda, o nedenle pek pişman değilim. Görsel olarak çok itici ama ben ciddi fark olduğunu düşünüyorum konfor açısından.

Benim bu söylediğim parçalar w176 ile uyumlu ama tahminim w177 farklıdır, teyit edip dönerim size. Ama bence önemli olan sizin de dediğiniz gibi başka değişmesi gereken parça var mı? Tablalar fln farklı olabilir dediğiniz gibi, o nedenle ben araştırıyorum. Benimki biraz macera, biraz ihtiyaç olmazsa da üzülmem dönerim tekrar spor helezon / amortisörlere..

General outlaw2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    kadir
    Yer
    SAMSUN
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    1403
    Araç
    W210 Kompressor Avantgarde

Alıntı Eser_MB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Elite paket kullandım konforunu tabi ki çok beğendim, ancak görüntü olarak da bence sport paket göze hoş geliyor. Aracımdan çok memnunum, tek isteğim bir nebze olsun yumuşatabilmek... İlginiz için çok teşekkür ederim.

Daha önceki aracım VW CC idi. Açıkcası onun da süspansiyonları gergindi, ancak bu araçtaki gerginliğin süspansiyonla birlikte lastiklerden kaynaklandığını düşünmeye başladım. Sebebine gelirsek lastiğin darbeyi kesinlikle sönümleyemediğini düşünüyorum. İlk defa bu kadar sert bir lastik kullanıyorum.
    Yol-lastik sesi beni hiç rahatsız etmez, o konuya pek takılmıyorum ama bu konforsuzluğu %10 bile etkilese en azından bir sezon daha kullanıp kenara atacağım RFT'leri

Sanırım sizleri de dinleyip, deneyeceğim değişimi. Elimde 225/50/17 1ay kullanılmış hankook kışlık lastikler mevcut, ama lastikler çamurluğa o kadar yakın duruyor ki, 225/45/17 ebatında yeni lastik almanın şart olduğunu düşünmeye başladım.

Gelişmeleri buraya yazarım gerçekleştirdiğimde, belki benim durumumda olan arkadaşlar için bir yol gösterir.

İyi akşamlar dilerim.
    Michelin Pilot Sport IV olabilir...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ...MERCEDES -BENZ ... SAMSUN... kadir SAĞLAM...GOLF MKIII > GOLF MKV >W210 Komp.>W208 fl

Albay creedozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    özkan özdemir
    Yer
    ankara
    Meslek
    doktor
    Beğeni (toplam)
    538
    Araç
    A 200 AMG

Bugun kolumana ugrayinca bi sorayim ddm w177 helezon ve amortisor isini. Toplam 10k civarina mal olacak gibi iscilik dahil. Helezon daha tr ye yedek parca olarak hic gelmedigi icin ona fiyat veremediler ama toplam 10k yi gecmez. Karar verirsem tam olarak uyup uymayacagi arastirilacakti ama servis danismani bence yapma diyince biraz sogudum. Haberiniz olsun durum bu.
    Acaba premium markalarla bu is olur mu arastirasim geldi ama hic anlamam bu islerden

A200FL /////AMG

Onbaşı
    İsim
    Eser
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Bankacılık
    Beğeni (toplam)
    10
    Araç
    B180 Sport 2013

Alıntı creedozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun kolumana ugrayinca bi sorayim ddm w177 helezon ve amortisor isini. Toplam 10k civarina mal olacak gibi iscilik dahil. Helezon daha tr ye yedek parca olarak hic gelmedigi icin ona fiyat veremediler ama toplam 10k yi gecmez. Karar verirsem tam olarak uyup uymayacagi arastirilacakti ama servis danismani bence yapma diyince biraz sogudum. Haberiniz olsun durum bu.
    Acaba premium markalarla bu is olur mu arastirasim geldi ama hic anlamam bu islerden

A200FL /////AMG

Servis danışmanının yaptırmayın demesinin nedenini bilemiyorum, ama ben genelde "yok olmaz", "tabi tabi orjinal gibi olur" şeklinde söylemlerden çok sebepleriyle birlikte açıklamalara bakarak yol alıyorum.
    Ben sorduğumda ne yazık ki bana olur da olmaz da diyen hiç kimse nedenini söylemedi...
    Katalogda da süspansiyonla ilgili sport - comfort ayrımı olan başka bir parça bulamadığımızdan bir maceraya kalkıştık...
    Ben şimdilik değişimden memnunum, konfor arttı, küçük çukurları daha yumuşak geçiyorum artık, sürekli arabanın altını sağa sola sürtmüyorum, ancak bunların yanında yol tutuşunun zayıfladığını hissedebiliyorum çünkü Sport paket gerçekten hiç B serisi gibi değildi, yere çok yakın ve yeri iyi tutuyordu.
    Orjinal yay ve amortisörlerle böyle bir değişim yapmanızı kesinlikle önermiyorum, size yan sanayi yaptırın demiyorum yanlış anlamayın; o kadar masraf edeceğinize yaptırmayın daha iyi diyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)