2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Yardım w201

Er
    İsim
    Ömer Faruk Erdoğdu
    Yer
    Sakarya
    Meslek
    İşçi
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    190e 1.8

Standart Yardım w201

aracım 190e 1.8 lpg
    Aracla cata pat gidiyoruz arada patlıyor. inip hortumunu takıyorum hava filtresine oradaki kelebek basınçtan yukarı sıkışmış oluyor onu aşşağıya ittirip düzeltiyorum bas marşa devam. bugün işten dönerken Bi patladı ateş ettiler gibi ses çıktı çektim sağa daha önceki gibi hortum kelebek düzeltmesi vs. ama bu sefer araba rolantide çalışıyor ama gaz dokunmaya gelmiyor başlıyor titremeye gaz almıyor zorladım zorladım yok. rolantide attım vitese kaldırdım araba çektim kapıya napıcam bilmiyorum yardım edin abiler.

Er
    İsim
    Hasan Murat Sert
    Yer
    Kayseri
    Meslek
    Emekli Eğitmen
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    Mercedes 190 E 1991, 1.9

Benzerini dün aynı tip aracımda bende yaşadım Ördek patlaması diyorlar. Zar zor kendimi sanaiye attım. Kelebek etrafındaki contayı düzelttim ama en altta ancak el ile bulunabilen bir hortum da varmış, onuda takmam gerekiyormuş. Yani tecrübe kazandık sanırım böylece. Ama esas konu gazın özellikle normal üstü açık olması başta olmak üzer aşırı yoğunlaşıp aracı boğması ve sonucu patlama...
    Araç ben Benzinliyim diyor, biz ise şartlar gereği LPG diyoruz.
    Epey olmuş yaşadığınız durum için, umarım pratik bir yolunu bulmuşsunuzdur. Kazasız günler dilerim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)