Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: 150 TL Mazot Şehir içi 150 km yapıyor. W 124 300 D sorun nedir?

Yüzbaşı
    İsim
    Yavuz
    Yer
    Sivas
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    14
    Araç
    Mercedes Benz W124 300 D 1987 Model

Alıntı rehber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haydi gözünüz aydın. inşallah normal tüketim değerlerine düşer aracınız. Ayrıca termostat takılınca bir de uzun yol yapmayı deneyin. Bir de aracınızın lastik havalarını da kontrol edin. Aayarsız olması da yakıt tüketimini arttıran etkenlerden.
    İnş Hocam. Yarın Termostat takılacak.Rot ayarı yaptıracam Lastik hava vs.Sıcaklık Göstergesi 60 ı geçmiyor.Ustam test sürüşü yaptı. Radyatörü söküp kimyasalla temizleme yapacak ayrıca.

Onbaşı
    İsim
    Mustafa Uyar
    Yer
    Afyonkarahisar
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    13
    Araç
    W123 240D

Alıntı Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnş Hocam. Yarın Termostat takılacak.Rot ayarı yaptıracam Lastik hava vs.Sıcaklık Göstergesi 60 ı geçmiyor.Ustam test sürüşü yaptı. Radyatörü söküp kimyasalla temizleme yapacak ayrıca.
    Sıcaklık göstergesi fazla çıkmıyorsa ve özellikle kısa mesafe kullanıyorsanız bir de araç önüne karton koymayı deneyin. Belki arkadaşlarımız beni kınayacaklardır. Haklılar bu konuda. Fakat soğuk olan yerde(Afyonkarahisar) kaloriferi kısa sürede kullanmak, motorun daha çabuk ısınmasını sağlamak için böyle yapıyorum.
    Ayrıca, radyatörü kimyasalla temizlenmesinden sonra, radyatörün su kaçırma ihtimaline karşı radyatör de bakın. Benim radyatörüm delinmişti. Bu yüzden bir kaç gün bekledim parça gelmesini. Radyatörcü sipariş etti.

3. Beğeni Yavuz bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)