Beğeniler Beğeniler:  10
Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
39 sonuçtan 31 ile 39 arası

Konu: LPG'li araç çok yakiyor

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    ABDULKADİR TEMİZER
    Yer
    ANKARA
    Meslek
    SAĞLIK
    Beğeni (toplam)
    2
    Araç
    1993 200 E M111

Alıntı TEMİZER06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    verdiğiniz tüm bilgiler için çok teşekkür ederim başınızı ağrıttım SAĞOLUN. Çözümlersem başkalarının başına gelmesi ihtimaline karşılık paylaşımda bulunacağım.
    Sorun çözümlendi gibi aracım için 3 haftalık bir süreçte parça parça yapılan değişimler termostat(behr), lpg su tesisatı,lpg map sensörü,lpg enjektörler (enjektör 1 tanesi arızalı olduğu için takım değişti konu ile pek alakalı değil) ayrıca aracıma orijinal 15 inç 8 delik jant taktım ve yakıt şuanda lpg de 100/11.5 lt. km de 37.5 krş tabi ilk çalışma benzinde (ilk çalışmada hemen hareket etmem ve üzmem).
    Tabi hala çiğ yakıt kokusu alıyorum egzozdan birde aracım sabit benzin lpg fark etmeksizin 12-13 devirde çalışıyor. sorunlar bitermi bilmiyorum.

2. Beğeni KIPÇAK bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Ayhan Kale
    Yer
    Edirne
    Meslek
    Zeytinci dükkanım var
    Beğeni (toplam)
    8
    Araç
    Fiat Doblo

Dostlar bu simit tank veya diğer şekilde olmasının yakıt tüketimine az da olsa etkisi olduğunu duymuştum doğru mudur bilmem ama

Tecrübeli Üye Teğmen KIPÇAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    MURAT
    Yer
    ERZURUM
    Meslek
    Demirci
    Beğeni (toplam)
    388
    Araç
    1997 W140 S500L 1995 Chevrolet Tahoe 5.7L V8

Alıntı TEMİZER06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun çözümlendi gibi aracım için 3 haftalık bir süreçte parça parça yapılan değişimler termostat(behr), lpg su tesisatı,lpg map sensörü,lpg enjektörler (enjektör 1 tanesi arızalı olduğu için takım değişti konu ile pek alakalı değil) ayrıca aracıma orijinal 15 inç 8 delik jant taktım ve yakıt şuanda lpg de 100/11.5 lt. km de 37.5 krş tabi ilk çalışma benzinde (ilk çalışmada hemen hareket etmem ve üzmem).
    Tabi hala çiğ yakıt kokusu alıyorum egzozdan birde aracım sabit benzin lpg fark etmeksizin 12-13 devirde çalışıyor. sorunlar bitermi bilmiyorum.
    Abdulkadir bey merhaba, “sorunlar biter mi” diye sormuşsunuz elcevap:bitmez LPG yaptırırsınız bobin patlar onu yaptırırsın buji bozulur onu yaptırırsın buji kablosu bozulur aracınızda ki LPG her ne kadar yakıttan tasarruf ettirsede uzun vadede yukarıda yazdığım ateşleme ile ilgili bütün parçaları bozacaktır hadi bunları yaptırdınız motor tekleyecek onu yaptıracan şanzıman vuracak onu yaptıracan araç çürük yerlerinden boyayı patlatmaya başlayacak sat hocam sat sat ve kurtul uğraşma! Sat ve bana dua et

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Beğeni brsk, byplt bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Muhammet
    Yer
    Bursa
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    4
    Araç
    E200

Öncelikle herkese iyi günler dilerim...
    Forumda uzun zamandır aktif değildim severek bindiğim ilk Mercedesimi sattım aracı devir ettiğim zaman LPG deki durum devam ediyordu lakin mercedesin tadını alan ve seven biri olarak çok şükür 97 model w210 sahibi oldum şu an ki aracımla eski aracı karşılatırdığım zaman arada LPG tüketimi olarak arada ciddi fark mevcut en son 2000 km yaptığım uzun yolda narin kullanımda 8 9 litre bir tüketime sahip şehir içiyse Bursa da yaz şartlarında 12 13 lt. bandında

Emektar Üye Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - İstanbul
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    7783
    Araç
    W 211

Alıntı Sipahsalar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese iyi günler dilerim...
    Forumda uzun zamandır aktif değildim severek bindiğim ilk Mercedesimi sattım aracı devir ettiğim zaman LPG deki durum devam ediyordu lakin mercedesin tadını alan ve seven biri olarak çok şükür 97 model w210 sahibi oldum şu an ki aracımla eski aracı karşılatırdığım zaman arada LPG tüketimi olarak arada ciddi fark mevcut en son 2000 km yaptığım uzun yolda narin kullanımda 8 9 litre bir tüketime sahip şehir içiyse Bursa da yaz şartlarında 12 13 lt. bandında
    W 210 gibi ağır bir araba için uzun yolda 8-9 litre şehir içinde 12-13 litre çok fazla sayılmaz Muhammet bey. Özellikle kış aylarında bu değerler biraz daha artış gösterebilir.

Emektar Üye Binbaşı efebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Efecan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Eğitim Yöneticisi - MİGROS
    Beğeni (toplam)
    1630
    Araç
    BMW 645Cİ

w210 da 8 ltler zaten 136 lık heleki otomatik motorda mucizevi değerler..bizdeki w210 neredeyse 645 ile aynı yakıyor şehir içinde uzun yolda da...

9. Beğeni mehmet sumer, sebinefe bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Muhammet
    Yer
    Bursa
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    4
    Araç
    E200

-screenshot_20201117_174649_myproject.fuel.mustafa.carfuelconsumption.jpg-screenshot_20201117_174642_myproject.fuel.mustafa.carfuelconsumption.jpg-screenshot_20201117_174557_myproject.fuel.mustafa.carfuelconsumption.jpgDiğer bindiğim araçlarla kıyaslandığında mükemmel değerler şimdi eski kayıtlara baktım sizlerlede paylaşayım

Tecrübeli Üye Binbaşı sebinefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    coşkun hoca
    Yer
    ....
    Meslek
    .....
    Beğeni (toplam)
    1065
    Araç
    w210 e320 fl

lpg'li bir v8 e60 veya 7.45 güzel olur herhalde değil mi efe bey
    Alıntı efebey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    w210 da 8 ltler zaten 136 lık heleki otomatik motorda mucizevi değerler..bizdeki w210 neredeyse 645 ile aynı yakıyor şehir içinde uzun yolda da...

12. Beğeni efebey bu mesajı beğendi.
    Emektar Üye Binbaşı efebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Efecan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Eğitim Yöneticisi - MİGROS
    Beğeni (toplam)
    1630
    Araç
    BMW 645Cİ

Alıntı sebinefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg'li bir v8 e60 veya 7.45 güzel olur herhalde değil mi efe bey
    coskun hocam; n62 motorlu v8 e60 ya da e65 te lpg aracı ziyan ediyor, kaldıki motorlar çapına göre inanılmaz az yakıyor, gerek dahi yok...745 icinde en agır olanı, istda trafikte 15 lt yakıyor uzun yolda 8-8,5 lt lere kadar düşüyor daha gerek var mı lpg ye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)