Sayfa 3/3 İlkİlk 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: W212 titreme sorunu çözüldü

Onbaşı
    İsim
    Mbhfp
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Çalışan
    Beğeni (toplam)
    4
    Araç
    Mercedes

Daha önce de yazmıştım fakat sorunumu çözemedim, titreme sorununu çözmek için lemförder motor kulağı getirttim online olarak, satın aldığım parça kodu A212 240 "72" 17, bana gönderilen parça kodu A212 240 "41" 17.

Bu "72-17" ile "41-17"'nin farkı nedir araç uyumluluğu nedir sağ-sol farkı var mıdır(araştırdığım kadarıyla 72-17 olan parçada sağ sol ayrımı yok 41-17 olan parçada sağ sol farklı biri 41-17 diğeri 42-17) bu konularda bana yol gösterebilecek bir arkadaş varsa çok memnun olacağım, birkaç aydır bu titreme sorunuyla uğraşıyorum forumdan da bir şey elde edemedim tam çözdüm derken bu kez de farklı parça göndermişler nasıl olacak bilmiyorum. Satın aldığım yerle iletişime de geçemiyorum haftasonu dolayısıyla. Acaba bu parçaların hangi araçlara uyumlu olduğunu vs gösteren bir internet sitesi program vs önerebilecek(veya elinde olan) birileri var mıdır?

Er
    İsim
    Özdemir ÖZÇELİK
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Elektronik Teknisyeni
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    E180 W212

Herkese Merhaba Arkadaşlar.Bir E 180 w 212 1.6 Benzinli araç alarak bende aranıza katıldım. Yalnız aracımın birtakım hastalıkları var.Arka stop gündüz led leri çalışmıyordu,o sorunu ben kendim hallettim. Klimayı açınca titreme problemi benim araçta da var. Şanzuman takozu değişti,şarj dinamosunun kasnak rulmanı kilitlemiş o da değişti ama sorun yine devam ediyor.Son çare motor takozlarının değişimi sanırım.Yarın ola hayrola.Birde sunroof sıkışmasını ne şekilde giderebilirim.Açarken ve kaparken sıkışmadan dolayı duruyor,elle yardımcı olmam gerekiyor.Fikir,bilgi ve tecrübelerini paylaşır iseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

Onbaşı
    İsim
    ONUR
    Yer
    ALTIN
    Meslek
    BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ
    Beğeni (toplam)
    4
    Araç
    W212

Alıntı esuse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba Arkadaşlar.Bir E 180 w 212 1.6 Benzinli araç alarak bende aranıza katıldım. Yalnız aracımın birtakım hastalıkları var.Arka stop gündüz led leri çalışmıyordu,o sorunu ben kendim hallettim. Klimayı açınca titreme problemi benim araçta da var. Şanzuman takozu değişti,şarj dinamosunun kasnak rulmanı kilitlemiş o da değişti ama sorun yine devam ediyor.Son çare motor takozlarının değişimi sanırım.Yarın ola hayrola.Birde sunroof sıkışmasını ne şekilde giderebilirim.Açarken ve kaparken sıkışmadan dolayı duruyor,elle yardımcı olmam gerekiyor.Fikir,bilgi ve tecrübelerini paylaşır iseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.
    Özdemir Bey aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız binin. Birçoğumuzun sıkıntısı olan stoplardaki park ledi sorununu nasıl çözdünüz acaba? "Kendim hallettim" yazınca merak ettim açıkcası çünkü servis dahil kimse çözümünü bilmiyor değişim dışında.

Er
    İsim
    Faruk Kodaman
    Yer
    İstranbul
    Meslek
    Avukat
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    w212 e 180

Alıntı Mrt bydr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sancak mersedesde 150 tl işcilikle hallettim çok iyi bir usta tavsiye ederim
    Sayın Mrt bydr
    Topkapı, Zeytinburnu Sancak ta mı yaptırdınız acaba

Er
    İsim
    Özdemir ÖZÇELİK
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Elektronik Teknisyeni
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    E180 W212

Merhabalar;
    Arkadaşlar titreme sorununu da çözdük .Motor ve şanzuman kulağı değişti.Ayrıca hava filtresinin kutusunun altında kauçuk tazoklar var onlar da değişti.Şu anda tık yok.
    Arka kısımdan stop lamlarının gerekli kısımlarını havyama özel bir aparat yaparak eritmek suretiyle açtım.Sonrasında onarımını yaparak siyah cam silikonu ile kapattım ve yalıttım.
    Piyasada bu tamir işlerini yapan firmalar var,fakat bir ikisini ziyaret ettim işçiliklerini pek beğenemedim.Bu firmalar genelde ön camını kenarlarından kesmek sureti ile açıp onarım yapıyorlar.İlk sorum şu oldu bu tamirden sonra bu stoplar su almıyor mu ? dedikleri şu oldu ''Abi hiç geri gelen olmadı'' yani cevap bile yeterli değildi. Birde kestikleri yerler camın dış yüzeyinden belli oluyor du. Ustalarına şunu sordum ,dedimki arkadaşım ,sayın ustam bu yapışkan ve kesik izleri,lekeleri olmak zorunda mı ? ''Abi sen biliyorsun ya sen ondan görüyorsun ,başkası fark etmez''dedi.Kısacası gözden çıkardığım stop lambalarımı kendim tamir ettim.On numara oldu.

Onbaşı a3xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Yusuf ŞAHİN
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Muhasebe
    Beğeni (toplam)
    20
    Araç
    W124-300D

şu titreme olayı bende de var ve canımı fena sıkıyor.
    mazot pompasımı sökülmedi silindir kapağımı değişmedi.
    araca 12.000 TL masraf yaptım halaaaa ufakta olsa tireme devam ediyor.

ustam (bilenler var mıdır bilmiyorum Güngören-Bağcılar Sanayi sitesinde Dumanlar Mercedes Adem Usta var) ya pompadan ya da kapaktandır demişti. pompayı söküp pompacıya verdik adam hallettimiii halledemedimiiii anlayamadım titreme devam etti hatta arabada devirsizlik var araba rölantide yahut dururken enteresan çalışıyor motor tam rölantide değil birkaç saniyede bir vınnn vınnn ses çıkartıyor neyse eski silindir kapağını kaynak yaptırdık taktık kısmen kesildi titremesi ama yine yavaş yavaş başladı.

yeni kapak aldık ustanın yoğunluğundan dolayı aracı veremedim bayramdan sonra usta müsait olduğunda kapağı takarken hem motor hemde şanzıman takozlarına baktırıcam olmadı bende değiştittiricem.
    araç rölantideyken (eskiden) masaj koltuğundaymışsın gibi masaj yapıyordu titremesinden dolayı

Onbaşı a3xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Yusuf ŞAHİN
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Muhasebe
    Beğeni (toplam)
    20
    Araç
    W124-300D

Alıntı esuse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Arkadaşlar titreme sorununu da çözdük .Motor ve şanzuman kulağı değişti.Ayrıca hava filtresinin kutusunun altında kauçuk tazoklar var onlar da değişti.Şu anda tık yok.
    Arka kısımdan stop lamlarının gerekli kısımlarını havyama özel bir aparat yaparak eritmek suretiyle açtım.Sonrasında onarımını yaparak siyah cam silikonu ile kapattım ve yalıttım.
    Piyasada bu tamir işlerini yapan firmalar var,fakat bir ikisini ziyaret ettim işçiliklerini pek beğenemedim.Bu firmalar genelde ön camını kenarlarından kesmek sureti ile açıp onarım yapıyorlar.İlk sorum şu oldu bu tamirden sonra bu stoplar su almıyor mu ? dedikleri şu oldu ''Abi hiç geri gelen olmadı'' yani cevap bile yeterli değildi. Birde kestikleri yerler camın dış yüzeyinden belli oluyor du. Ustalarına şunu sordum ,dedimki arkadaşım ,sayın ustam bu yapışkan ve kesik izleri,lekeleri olmak zorunda mı ? ''Abi sen biliyorsun ya sen ondan görüyorsun ,başkası fark etmez''dedi.Kısacası gözden çıkardığım stop lambalarımı kendim tamir ettim.On numara oldu.

üstad bu titreme olayını hangi ilde hangi ustada çözdünüz acaba

Binbaşı z4a6m5a2n8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Muammer Özdemir
    Yer
    Sivas
    Meslek
    Öğretmen
    Beğeni (toplam)
    193
    Araç
    W212 FL E180 Edition E

Alıntı a3xx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad bu titreme olayını hangi ilde hangi ustada çözdünüz acaba
    Hocam 2016 E180 aracımda da aynı titreme sorunu vardı.Serviste 2 dakikada hallettiler.
    Nasıl yaptıklarını sordum.Rolanti kalibrasyonu ile çözdüklerini söylediler.Yani rolantiyi biraz yükselttiklerini söylediler.Problem çözüldü.Şu an bir sıkıntı yok.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onbaşı
    İsim
    Güven
    Yer
    Istanbul
    Meslek
    -
    Beğeni (toplam)
    7
    Araç
    Mercedes E180 W212FL

Nasıl yaptıklarını sordum.Rolanti kalibrasyonu ile çözdüklerini söylediler.Yani rolantiyi biraz yükselttiklerini söylediler.Problem çözüldü.Şu an bir sıkıntı yok.
    Aynen, benim sorunum da bu şekilde rolanti artırımı ile çözüldü. (Referans için : E180 | Harekete başlarken ve durmaya yakın titreme sorunu)

10. Beğeni z4a6m5a2n8 bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)