3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Esp abs hk

Er
    İsim
    Çetin
    Yer
    Zonguldak
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    Viano

Standart Esp abs hk

Sevgili mbclup üyeleri; Sahibi oldugum viano 2.2 dizel aracımı sabah çalistiracagim zaman kontağı açtığımda abs esp uyarı ışığı yanıyor ve araç çalışmıyor. Araç sam kutusundaki arac beynini saç kurutma makinası ile 2 dakika ısıttıgımda kontagi actigimda hata ışıkları sönüyor ve araç çalışıyor ve gün icersinde aracı stop etsemde tekrar sorun yaşanmıyor, taki ertesi sabaha kadar. Araç motor soğudugunda sorun tekrar tekerrür ediyor.Bulundugum şehirde soruna bir çözüm bulamadığımdan bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım talep etmekteyim. Şimdiden teşekkürler

Binbaşı femre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Fatih Emre
    Yer
    Bandırma
    Meslek
    Mühendis
    Beğeni (toplam)
    95
    Araç
    2001 C200,Ford Mondeo1997 MK2, Ford Taunus GT 1990

ABS veya motor startı ile ilgili rölelerin birinde takılma olabilir. Veya sam beyninde lehim çatlağı var da ısıtınca temas ediyor da olabilir. İncelemek lazım.

Er
    İsim
    Çetin
    Yer
    Zonguldak
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    Viano

Arkadaslar sorunum halen devam etmekte olup sehir disindan birkac beyinci ustaya durumumu ilettim aracin gelmesi ve sorunun buyuk ihtimalle beyinden kaynaklandigini ve 1200 tl gibi rakamlara tamirinin yapilabilecegini soylediler ama ben işim dolayisiyle geniş zamanim olmadigindan arabayi gosteremedim. Ayrica aracim kapali otoparkta durdugu zaman aracta hic bir sorun kalmiyor. Sabahlari tik diye calisiyor.Yaz ayinda sorun devam edermi beklemelimiyim acaba. Ayrica aracin beyninde sikinti yoksa elletmekte istemiyorum acikcasi.
    Fikirlerinizi alabilirmiyim.Tesekkurler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)