3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: E180 | Harekete başlarken ve durmaya yakın titreme sorunu

Er
    İsim
    Güven
    Yer
    Istanbul
    Meslek
    -
    Beğeni (toplam)
    3
    Araç
    Mercedes E180 W212FL

Standart E180 | Harekete başlarken ve durmaya yakın titreme sorunu

Merhabalar,

Geçen hafta 2015 model 46bin KM de otomatik vites benzinli E180 aldım.
    Tek sıkıntı, araç hareket halindeyken fren yapmaya başladıktan sonra iyicene yavaşlayıp durmaya yakın hıza geldiğimde titreme yapmaya başlıyor. Aynı şekilde durduktan sonra frenden ayağımı çektiğimde kendi kendine hareket etmeye başladığında da yapıyor. Her seferinde değil, ama çoğunlukla yapıyor bunu. Klima açıksa daha sık/belirgin oluyor gibi gözlemledim. Eğer gaz verirsem hiçbir sorun yok, ya da durmak için yavaşlarken hızlı durursam yine sorun yok.

Forumda benzer konular buldum, kiminde motor kulakçığı değişimi ile düzeldiği yazıyor (bunlarda daha ziyade rolantideki sorundan bahsediliyor) kiminde çözen de yok.

Ben aslında az önce Gudikcik hocamıza da özel mesaj ile sordum aynı konuyu az önce - tabii henüz foruma yeni olduğum için, onun tamamen iyi niyet üzerinden, kırmamak için destek olduğundan haberim yoktu. Ben bir nevi kendisinin de servisi var sanıp da mesaj attım.
    Dolayısı ile buradan da sormak istedim.

Normalde direk yetkili servise giderim, geçmişte diğer araçlarımda (markadan bağımsız) hep böyle yaptım. Öte yandan okuduklarım ve kısıtlı da olsa gördüklerim de şunu söylüyor; yetkili servislerde işin ehli usta bulmak kolay değil.
    Ne önerirsiniz ? Yetkili servise mi gitmeli, bildiğiniz bir usta var mı bakar-çözer dediğiniz servis dışında ?

Hafta sonu için Istanbul/Anadolu yakasındayım.

Teşekkürler,

General outlaw2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    kadir
    Yer
    SAMSUN
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    1403
    Araç
    W210 Kompressor Avantgarde

Geçmiş olsun aynı benzer sorun başına gelip,çözümün farklı 3-4 yerden çıkmış mercedes kullanıcıları var.
    Örn:motor kulağı,şanzıman türbini,şarj dinamosu kasnağı, vb

yani deneme yanılma yolu ile iyi bir özel mercedes servisi ustası kontrolünde bakılmalıdır...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ...MERCEDES -BENZ ... SAMSUN... kadir SAĞLAM...GOLF MKIII > GOLF MKV >W210 Komp.>W208 fl

Er
    İsim
    Güven
    Yer
    Istanbul
    Meslek
    -
    Beğeni (toplam)
    3
    Araç
    Mercedes E180 W212FL

Teşekkürler yanıtınız için.
    Ben de burada okuduklarımı bir bir saydım service götürdüğümde, onlar da bu Cuma günü inceleyecekler bakalım. Sonucunu buraya yazacağım konunun güncel halinin görülebilmesi adına.

4. Beğeni outlaw2 bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)