8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: E250 4matic için lastik önerisi

Onbaşı
    İsim
    İsmail Erdem
    Yer
    Sinop
    Meslek
    Endüstri Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    E250 BLUETEC

Standart E250 4matic için lastik önerisi

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Aracım e250 bluetec 4matic. Aracı aldığımız zaman üzerinde Goodyear F1 Asymetric 245/45/r17 rof lastik vardı. Geçen sene yaz ayında araç iki arka lastiği içten yarmış. Tabi biz bunu araç muayeneye gittiğinde öğrendik. Araca kışlık lastiklerini taktım ve devam ettim. Bu arada da rot ayarına baktırdım ve herhangi bir problem yoktu. Bu zamana kadar da ufak tefek lastik arayışı içine girdim. Michelin Primacy 4 ve Michelin Pilot Sport 4 sıcak baktığım lastikler. Bu lastikleri kullanan var mı ? Ya da Continental ve Goodyear dışında önerebileceğiniz lastik var mı ? Bu arada araç senelik 25000 ve 30000 km. arasında yol yapıyor. Ayrıca bu ebatta run flat lastik Goodyear ve Bridgestone'da var. Kışlık lastikler run flat değil. Herhangi bir problem yaşamadık. Yani run flat olup olmaması pek önemli değil. Herkese şimdiden teşekkürler.

Onbaşı oogurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    oGurkan
    Yer
    Sakarya
    Meslek
    Müh.
    Beğeni (toplam)
    38
    Araç
    W212 fl E180 Edition E

Merhaba, w212 e180 aracımda 2017 yapımı ve yaklaşık 1 senedir (13000km) kullandığım Pilot Sport 4 lastik var. Şimdiye kadar problem çıkarmadı, yağış performansı da güzel. Ancak karlı havalarda tavsiye etmem.
    The Benz or nothing.

Onbaşı
    İsim
    İsmail Erdem
    Yer
    Sinop
    Meslek
    Endüstri Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    E250 BLUETEC

Alıntı oogurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, w212 e180 aracımda 2017 yapımı ve yaklaşık 1 senedir (13000km) kullandığım Pilot Sport 4 lastik var. Şimdiye kadar problem çıkarmadı, yağış performansı da güzel. Ancak karlı havalarda tavsiye etmem.
    Teşekkür ederim cevabınız için. Kışın kışlık lastiğe geçiş yapıyoruz zaten. Yaz için araştırdığım kadarı ile Primacy 3'ü kimse tavsiye etmiyor. Ancak Primacy 4 kullanıcıları okuduğum kadarı ile memnun. Pilot Sport 4 kullanıcıları da aynı şekilde memnun. Sadece Pilot Sport 4 için çabuk aşınıyor gibi birkaç yorum okudum. Özellikle 20000 km.den sonra

İsim
    oGurkan
    Yer
    Sakarya
    Meslek
    Müh.
    Beğeni (toplam)
    38
    Araç
    W212 fl E180 Edition E

Alıntı Erdem57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevabınız için. Kışın kışlık lastiğe geçiş yapıyoruz zaten. Yaz için araştırdığım kadarı ile Primacy 3'ü kimse tavsiye etmiyor. Ancak Primacy 4 kullanıcıları okuduğum kadarı ile memnun. Pilot Sport 4 kullanıcıları da aynı şekilde memnun. Sadece Pilot Sport 4 için çabuk aşınıyor gibi birkaç yorum okudum. Özellikle 20000 km.den sonra
    Ben daha o km'yi yapmadığım için bilemiyorum. Ancak servis zamanım yakın, ne kadar aşınmış diye baktırırım.
    The Benz or nothing.

Onbaşı
    İsim
    İsmail Erdem
    Yer
    Sinop
    Meslek
    Endüstri Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    E250 BLUETEC

Alıntı oogurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha o km'yi yapmadığım için bilemiyorum. Ancak servis zamanım yakın, ne kadar aşınmış diye baktırırım.
    Tekrar teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Onbaşı
    İsim
    Bora
    Yer
    Bursa
    Meslek
    Doktor
    Beğeni (toplam)
    23
    Araç
    C200d

Alıntı Erdem57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Aracım e250 bluetec 4matic. Aracı aldığımız zaman üzerinde Goodyear F1 Asymetric 245/45/r17 rof lastik vardı. Geçen sene yaz ayında araç iki arka lastiği içten yarmış. Tabi biz bunu araç muayeneye gittiğinde öğrendik. Araca kışlık lastiklerini taktım ve devam ettim. Bu arada da rot ayarına baktırdım ve herhangi bir problem yoktu. Bu zamana kadar da ufak tefek lastik arayışı içine girdim. Michelin Primacy 4 ve Michelin Pilot Sport 4 sıcak baktığım lastikler. Bu lastikleri kullanan var mı ? Ya da Continental ve Goodyear dışında önerebileceğiniz lastik var mı ? Bu arada araç senelik 25000 ve 30000 km. arasında yol yapıyor. Ayrıca bu ebatta run flat lastik Goodyear ve Bridgestone'da var. Kışlık lastikler run flat değil. Herhangi bir problem yaşamadık. Yani run flat olup olmaması pek önemli değil. Herkese şimdiden teşekkürler.
    Merhabalar. Mercedesin neredeyse bir çok aracında standart hale gelen ve piyasada bolca RF lastik alternatifi bulunan 225/50/17 ebatına geçerseniz hem rahat eder hem de sıkıntı yaşamazsınız. Arada anlamlı bir farkta yok, bu linkten kontrol edebilirsiniz (https://bit.ly/2QG7CGL)
    Ben baktım:

-1.jpg

Onbaşı
    İsim
    İsmail Erdem
    Yer
    Sinop
    Meslek
    Endüstri Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    E250 BLUETEC

Alıntı issos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Mercedesin neredeyse bir çok aracında standart hale gelen ve piyasada bolca RF lastik alternatifi bulunan 225/50/17 ebatına geçerseniz hem rahat eder hem de sıkıntı yaşamazsınız. Arada anlamlı bir farkta yok, bu linkten kontrol edebilirsiniz (https://bit.ly/2QG7CGL)
    Ben baktım:

-1.jpg
    Öneriniz için teşekkür ederim. Ancak ben orjinalinden yanayım. Tavsiye edilen lastik ebatları arasında böyle bir seçenekte bulunmuyor. Keşke olsa da değerlendirsek alternatifleri

İsim
    oGurkan
    Yer
    Sakarya
    Meslek
    Müh.
    Beğeni (toplam)
    38
    Araç
    W212 fl E180 Edition E

Arkadaşlar, Guides'a baktım aşağıdaki gibi rotasyon tavsiye ediyor. Bunu düzenli yapan ve tecrübelerini paylaşacak olan varmı?

-1.jpg
    -2.jpg
    The Benz or nothing.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)