Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Siyah W212 Araca Nasiol Seramik Kaplama

VIP Üye Binbaşı
    İsim
    sarpworks
    Yer
    40.77,-73.99
    Meslek
    D.I.Y
    Beğeni (toplam)
    404
    Araç
    Toyota Camry Hybrid

tazikli yikama makinesinin haznesine turtle wax sampuani dolduruyorum. makineyle araci komple kopuk kapliyorum. sungerle guzelce ovaliyorum. sonra duruluyorum. en son usenmezsem kuruladiktan sonra Turtle Wax Ice veya Carnauba uygulamasi yapiyorum. Eger usenirsem de durulama sonrasi aracin uzerine guzelce puskurtuyorum ve 1-2 dk bekleyip tekrar duruluyorum. sonrada kuruluyorum. en az onumuzdeki 1 hafta aracin uzerinde toz bile kalmiyor. Eger bolca puskurtursem 1 suv + 1 sedana cok rahat yetiyor.

Yüzbaşı Mb turk dr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Adil Han
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Doktor
    Beğeni (toplam)
    93
    Araç
    C180

Alıntı kaptannn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıkama suyunun içine, 2 kapak sıvı arapsabunu, 1 kapak beyaz temizleme sirkesi atıyorum... sonuç her seferinde araç pasta ciladan çıkmış gibi oluyor... Daha önce dalin şampuan kullanıyordum, fakat sıvı arap sabunu bence daha iyi netice veriyor... bir kovaya 2 kapak kafi, beyaz sirkeden ise bir kapak yeterli.. az miktarlarda kullanıldığından boyaya bir zararı olduğunuda sanmıyorum...
    Arap sabunu bazik sirke ise asidik bu ikisi ne kadar birbirini nötrler bilemiyorum.Ph stick le bakmak lazım.Sadece nötrlüğü önemli değil boya ile kimyasal etkileşime girip girmemesi de önemli.Sabun girmez onu biliyorum sadece kirleri uzaklaştırır ancak sirkeyi bilmiyorum Uzun vadede zarar verebilir belki

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Beğeni elsoberano bu mesajı beğendi.
    Emektar Üye Albay kaptannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Hakan
    Yer
    istanbul
    Meslek
    .
    Beğeni (toplam)
    1251
    Araç
    W211 (FL) E200K Avantgarde

Arabayı kendimle beraber mezara götürme niyetim yok, zaten araç yeni model değil, 2007 model... litrelerce su dolu koca bir kova suya temizleme etkisi nedeniyle küçük bir kapak sirke ve yine iki kapak sıvı arap sabunu aktif kullandığım zamanlar 10-12 bazen 15 günde bir yıkanan aracıma ne kadar zarar verebilirki... vereceksede bu kadar küçük birşeyi sorun etmem... Bunun yıkamacıların kullandıkları kalitesiz detarjan içeren yıkama köpüğünden daha zararlı olacağını sanmıyorum...
    Çarenin bedeli, sorunun maliyetinden büyük olamaz...

5. Beğeni mehmet sumer, sebinefe bu mesajı beğendi.
    Yüzbaşı Mb turk dr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Adil Han
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Doktor
    Beğeni (toplam)
    93
    Araç
    C180

Alıntı kaptannn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı kendimle beraber mezara götürme niyetim yok, zaten araç yeni model değil, 2007 model... litrelerce su dolu koca bir kova suya temizleme etkisi nedeniyle küçük bir kapak sirke ve yine iki kapak sıvı arap sabunu aktif kullandığım zamanlar 10-12 bazen 15 günde bir yıkanan aracıma ne kadar zarar verebilirki... vereceksede bu kadar küçük birşeyi sorun etmem... Bunun yıkamacıların kullandıkları kalitesiz detarjan içeren yıkama köpüğünden daha zararlı olacağını sanmıyorum...
    Aynen katılıyorum dediklerinize.Baya bir seyreltip iyi sonuç elde ediyorsanız ben bir deneyeyim o zman

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - Gebze
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    5872
    Araç
    W 211 E 200 Avangard

Oto yıkamacılar şimdi arıtma havuzu yaptırıyorlar dükkanın altına, sadece suyun çamurunu ve gözle görülür pisliğini arıtıyor. Geri kullanılan su tam bir mikrop yuvası, aynı su ile onlarca araba yıkanıyor en kötüsü bu olsa gerek.

8. Beğeni kaptannn, sebinefe bu mesajı beğendi.
    Yüzbaşı
    İsim
    Efe
    Yer
    Gaziantep
    Meslek
    Eğitmen
    Beğeni (toplam)
    75
    Araç
    W205

Kılcak çiziklerin yada harelerin çoğu kurulama esnasında olur. Eğer kaliteli bir kurulama bezi almazsanız yada zarar vermicem diye sünger kullanırsanız ( ki çoğu sünger ilk altına altığı sert kalıntı nedeniyle aracı baya çizer) harelerden ve kılcal çiziklerden kurtulmanın yolu yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)