9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: CLA 180d AMG için park asistanı olan paket hangisi?

Er
    İsim
    Selmanca
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Müzisyen
    Beğeni (toplam)
    3
    Araç
    Yok

Red face CLA 180d AMG için park asistanı olan paket hangisi?

Selamlar arkadaşlar,
    Bir süredir Cla 180d almayı planlıyorum fakat incelemeler ve araştırmalarım sonucunda tam olarak netleştiremediğim bazı hususlar var.

Öncelikle 2015 veya 2016 model bir araç alma niyetindeyim. Bu araçların AMG paketinin makyajlanmışlarını öğrendim yani biraz daha geniş ekran, anahtarsız çalıştırma, park asistanı gibi özellikleri olan bir paketi var.

2015 modelinde de, 2016 modelinde de bazılarında var, bazılarında yok. Bu sebeple bu konuda bilgisi olanlardan yardım rica edeceğim. Araştırma yaparken hangi paketi tercih etmeliyim? Çünkü ben anahtarsız çalıştırma, park asistanı ve geniş ekranı olan paketini almak istiyorum.

2015 ve 2016 farketmez. KM nin özellikle düşük olması öncelikli tercihimdir. Ayrıca yetkili serviste rutin km bakımı ortalama güncel fiyat bilgisi olan varsa da paylaşmasını rica ederim.

Son olarak dikkat etmem gereken hususlarda da fikirlerinize ihtiyacım var. Ve lütfen başka bir seri önermeyin kafam karışıyor

Saygılar.

Yüzbaşı
    İsim
    Kenan C.
    Yer
    HATAY
    Meslek
    ....
    Beğeni (toplam)
    57
    Araç
    A180D AMG 2016

2016 modeller büyük ekranlı park asistanı 2014 den bu yana mevcut

Er
    İsim
    Selmanca
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Müzisyen
    Beğeni (toplam)
    3
    Araç
    Yok

Alıntı can1515 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2016 modeller büyük ekranlı park asistanı 2014 den bu yana mevcut
    Tamam 2016 içerisinde büyük ekranlar var. Açıkçası çok mühim değil ekranın büyük olması ama Park asistanı kesinlikle tercih ettiğim bir şey, anahtarsız çalıştırma da kezâ olmazsa olmazım diye düşünürsek, AMG nin hangi paketinde bu özellikleri bulabilirim? Yani mesela sahibinden sitesi üzerinden bakıyorum bazıları bu özelliği belirtmiş ama bazıları belirtmemiş. Olur olmaz herkese yazıp böyle bir özelliği var mı yok mu diye sormak istemiyorum.

Umarım söylemek istediğim anlaşılmıştır.

4. Beğeni creedozz bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    Yaşar
    Yer
    Izmir
    Meslek
    Serbest
    Beğeni (toplam)
    17
    Araç
    CLA200

2016 ve sonrası makyajlı kasa oluyor. Park asistanı 2013 ler de dahil olmak üzere hepsinde var. Arabanın donanım doluluğu söz konusu olunca 2013 amg 2017 amg den daha dolu da olabilir, zira bir çok özelliği opsiyonel olarak sunuluyor veya daha sonradan ekletilebiliyor ( şerit takip, command online, distronic plus, kör nokta vs. ) ancak sizin için olmazsa olmazım dediğiniz anahtarsız çalıştırma 2016 ve sonrasındaki amg paketlerde standart olarak geliyor. Şimdiden hayırlı olsun. Ayrıca cla ile ilgili daha fazla bilgi ve paylaşım için Mercedes CLA Club TURKEY facebook grubumuza üye olabilirsiniz.

Albay creedozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    özkan özdemir
    Yer
    ankara
    Meslek
    doktor
    Beğeni (toplam)
    628
    Araç
    A 200 AMG

Amg paket fl olanlarda bu istediklerin standart ztn sknti yok. Bu arada ekran sadece buyuk degil cozunurlugu hd kalitede bence ekran da olmazsa olmaz. Sana tavsiyem konfor takintin varsa amg den uzak dur. Urban alip bi de rftlerden kurtulursan eh iste dedirtir. Urbanlarda da standart olabilir istediklerin.
    Bu da benim fikrim katilmayan elbette olacaktir ama, ya anahtarsiz giris ve calistirma olacak ya da hic olmiycak, elimi cebime atip anahtara uzandiktan sonra bi zahmet onu deligine sokarim yani tek basina start stop dugmesi arafta kaliyo. Simdiki arabam da boyle sinir oluyorum.
    Bi diger araftaki konu da anahtar uzerine bagaj dugmesi konmasi. Yine araf. Elim doluysa cebime de uzanmak iskence sunu tam yap ayagimi uzatayim acilsin ya da hic olmasin. Bunlar benim fikirlerim icimi doktum simdi gidiyorum

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Er
    İsim
    Selmanca
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Müzisyen
    Beğeni (toplam)
    3
    Araç
    Yok

Alıntı creedozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amg paket fl olanlarda bu istediklerin standart ztn sknti yok. Bu arada ekran sadece buyuk degil cozunurlugu hd kalitede bence ekran da olmazsa olmaz. Sana tavsiyem konfor takintin varsa amg den uzak dur. Urban alip bi de rftlerden kurtulursan eh iste dedirtir. Urbanlarda da standart olabilir istediklerin.
    Bu da benim fikrim katilmayan elbette olacaktir ama, ya anahtarsiz giris ve calistirma olacak ya da hic olmiycak, elimi cebime atip anahtara uzandiktan sonra bi zahmet onu deligine sokarim yani tek basina start stop dugmesi arafta kaliyo. Simdiki arabam da boyle sinir oluyorum.
    Bi diger araftaki konu da anahtar uzerine bagaj dugmesi konmasi. Yine araf. Elim doluysa cebime de uzanmak iskence sunu tam yap ayagimi uzatayim acilsin ya da hic olmasin. Bunlar benim fikirlerim icimi doktum simdi gidiyorum

Bir dakika şimdi bende şuan renault fluence var. Anahtarım hep cebimde mesela hiç kullanma gereği duymuyorum bagaj hariç. Aracın kapıları yaklaşınca kapı kolundan açılıyor. İçine bindiğimde de herhangi bir anahtar ihtiyacı hissetmeden çalıştırıyorum ve kapatıyorum. Keza park edip indiğimde de arkamdan kendisini kilitliyor. AMG paketteki anahtarsız çalıştırma sadece kontağı çevirmemek manasına mı geliyor? Yani daha evvel bende A180 vardı anahtarı takıp çalıştırıyordum her şey manual şekildeydi.

Ekran büyük olsun diyorsunuz bunu kenara not aldım. Konfor derken sert amortisörleri olduğunu biliyordum hiç seyahat etmedim içerisinde.

8. Beğeni creedozz bu mesajı beğendi.
    İsim
    özkan özdemir
    Yer
    ankara
    Meslek
    doktor
    Beğeni (toplam)
    628
    Araç
    A 200 AMG

Alıntı Selmanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir dakika şimdi bende şuan renault fluence var. Anahtarım hep cebimde mesela hiç kullanma gereği duymuyorum bagaj hariç. Aracın kapıları yaklaşınca kapı kolundan açılıyor. İçine bindiğimde de herhangi bir anahtar ihtiyacı hissetmeden çalıştırıyorum ve kapatıyorum. Keza park edip indiğimde de arkamdan kendisini kilitliyor. AMG paketteki anahtarsız çalıştırma sadece kontağı çevirmemek manasına mı geliyor? Yani daha evvel bende A180 vardı anahtarı takıp çalıştırıyordum her şey manual şekildeydi.

Ekran büyük olsun diyorsunuz bunu kenara not aldım. Konfor derken sert amortisörleri olduğunu biliyordum hiç seyahat etmedim içerisinde.
    Ayni konfor benim auriste de vardi iste anahtarsiz calistirma adi ustunde giris degil yani, trdeki hicbir cla sanmiyorum ki ozel siparis degilse anahtarsiz girisle gelmez

Er
    İsim
    Selmanca
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Müzisyen
    Beğeni (toplam)
    3
    Araç
    Yok

Alıntı creedozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni konfor benim auriste de vardi iste anahtarsiz calistirma adi ustunde giris degil yani, trdeki hicbir cla sanmiyorum ki ozel siparis degilse anahtarsiz girisle gelmez

Anladım hocam o zaman anahtarsız giriş olayından umudumuzu keselim. O zaman ekrana gelelim, görüntü kalitesi açısından HD olması dışında sağladığı bir avantaj var mıdır? Eğer küçük ekranlarla büyük ekranlar arasında ciddi bir özellik farkı yok ise bu da takılacağım bir durum değil.

Bir de park asistanı kesinlikle var mı? Yani park asistanı derken park sensörüyle karıştırılmıyordur inşaallah otomatik park sisteminden bahsediyorum. 2013 ler dahil hepsinde var diye söylemişti bir arkadaşımız?

İsim
    özkan özdemir
    Yer
    ankara
    Meslek
    doktor
    Beğeni (toplam)
    628
    Araç
    A 200 AMG

Alıntı Selmanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım hocam o zaman anahtarsız giriş olayından umudumuzu keselim. O zaman ekrana gelelim, görüntü kalitesi açısından HD olması dışında sağladığı bir avantaj var mıdır? Eğer küçük ekranlarla büyük ekranlar arasında ciddi bir özellik farkı yok ise bu da takılacağım bir durum değil.

Bir de park asistanı kesinlikle var mı? Yani park asistanı derken park sensörüyle karıştırılmıyordur inşaallah otomatik park sisteminden bahsediyorum. 2013 ler dahil hepsinde var diye söylemişti bir arkadaşımız?
    Hocam alcaginiz arabanin sasi nosunu datamb.com adresine yazin orda cikar ztn iciniz rahat eder.
    Ekrani sonradan da retrofit taktirirsiniz ama tabii masraf. Hd ve buyuk ekran. Diger ekran yakismio arabaya o ekran ztn hic olmamaliydi, suanki mbux lerin cozunurlugune bi bakin o kucuk ekran yaninda abartisiz tetris gibi kaliyo

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)