5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yedekleme Aküsü Arıza

Yüzbaşı W211E320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Cagri
    Yer
    Antalya-İzmir
    Meslek
    Pilot
    Beğeni (toplam)
    49
    Araç
    W221 S500 L

Standart Yedekleme Aküsü Arıza

Merhabalar,

Geçen gün uzun yolda 120km hızla giderken yedekleme aküsü arıza yazısı ekranda belirdi. Mola vereceğim yere kadar sürmeye devam ettim. Mola sonrası aracı çalıştırdığımda arıza kaybolmuştu..

Bir gün sonrası araç 1 gece yattıktan sonra ilk marşta araç çalıştı bu seferde TEMPOMAT/SPEEDTRONIC arıza yazısı belirdi. Stop edip tekrar çalıştırdım herşey yine sorunsuzdu.

Üzerinden 1-2 gün geçti ve bugün yine sürüş esnasında yedekleme aküsü arıza ikazı belirdi.

Bulunduğum ilde VARTA bayiine gittim. Olayları anlattım. Kendileri ana aküye yöneldi ve ölçüm yaptı 12v çıktı, düşük çıktı dediler. Yedekleme aküsü nerde neye benzer bunla ilgilide bi fikirleri yoktu. Bagaja baktıkar bulamadılar. Bende bu yedekleme aküsü neye benzer bilmediğim için yardımcı olamadım. Akü işi için yetkili servise gitmek istemiyorum... Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

-e2302af1-0826-460b-93e4-460744040850.jpeg

Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - Gebze
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    5899
    Araç
    W 211 E 200 Avangard - 2015 Scirocco Auto 160 Hp

Alıntı W211E320 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Geçen gün uzun yolda 120km hızla giderken yedekleme aküsü arıza yazısı ekranda belirdi. Mola vereceğim yere kadar sürmeye devam ettim. Mola sonrası aracı çalıştırdığımda arıza kaybolmuştu..

Bir gün sonrası araç 1 gece yattıktan sonra ilk marşta araç çalıştı bu seferde TEMPOMAT/SPEEDTRONIC arıza yazısı belirdi. Stop edip tekrar çalıştırdım herşey yine sorunsuzdu.

Üzerinden 1-2 gün geçti ve bugün yine sürüş esnasında yedekleme aküsü arıza ikazı belirdi.

Bulunduğum ilde VARTA bayiine gittim. Olayları anlattım. Kendileri ana aküye yöneldi ve ölçüm yaptı 12v çıktı, düşük çıktı dediler. Yedekleme aküsü nerde neye benzer bunla ilgilide bi fikirleri yoktu. Bagaja baktıkar bulamadılar. Bende bu yedekleme aküsü neye benzer bilmediğim için yardımcı olamadım. Akü işi için yetkili servise gitmek istemiyorum... Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

-e2302af1-0826-460b-93e4-460744040850.jpeg
    Çağrı bey yedekleme aküsü bu

Araç modeline göre görsel ve bu akünün arabada bulunduğu yer farklılık gösterebiliyor. Sizin aracınızda yeri tam olarak emin olmamakla birlikte genellikle arka koltuk altında ve ya aracın motor bölmesinde klima flitresinin altında bulunuyor. Bu aküyü değiştirmek çok kolay, siz kendiniz bile yapabilirsiniz, bu işlem için kesinlikle yetkili servise gitmeyin. Akü piyasada rahatlıkla bulunabiliyor, selamlar

3. Beğeni efebey, outlaw2 bu mesajı beğendi.
    General outlaw2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    kadir
    Yer
    SAMSUN
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    1494
    Araç
    W210 Kompressor Avantgarde

Ön kaputu açtığınızda Sol tarafta yani yolcu tarafında ön cama yakın yerde polen filtresi kutusu göreceksiniz onu kaldırdığınızda oranın altında

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ...MERCEDES -BENZ ... SAMSUN... kadir SAĞLAM...GOLF MKIII > GOLF MKV >W210 Komp.>W208 fl

5. Beğeni E200 bu mesajı beğendi.
    İsim
    Cagri
    Yer
    Antalya-İzmir
    Meslek
    Pilot
    Beğeni (toplam)
    49
    Araç
    W221 S500 L

Değerli bilgiler için teşekkürler..

Geçenlerde me adaptör ile ilgili forumda okuduğum bazı cevaplarda adaptörün fazla güç sarfiyatı yaptığını görmüştüm. Bende adaptörü çıkarıp birde öyle deneyeyim dedim. 3 gündür sorunsuz biniyorum aracıma..

Bir kere daha yedekleme aküsü ikazı alırsam değiştireceğim ancak şimdilik buna adaptörün neden olduğunu düşünüyorum.

7. Beğeni outlaw2 bu mesajı beğendi.
    İsim
    Cagri
    Yer
    Antalya-İzmir
    Meslek
    Pilot
    Beğeni (toplam)
    49
    Araç
    W221 S500 L

Anlaşıldıki bu işin me adaptörü ile falan alakası yok

Arıza tekrarladı. Bugün müsait bir yer bulursam değiştireceğim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)