Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
39 sonuçtan 31 ile 39 arası

Konu: w211 Airmatic Kullanan Arkadaşlar. Yardım Lütfen.

Onbaşı
    İsim
    Kerem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnş Müh.
    Beğeni (toplam)
    30
    Araç
    W219 CLS320 CDI

Gerçekten enteresan. Gitmeden önce kendi kendime dedim ki “ en kötü ihtimalle aitmatic degisecek derler. Ben de hadi eyvallah der çıkar gider arabayı satarım “ Neyse ki gerek kalmadı. Şimdilik

Alıntı Kavanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu çok, çok enteresan

Yüzbaşı
    İsim
    TSPEEDY
    Yer
    ANKARA
    Meslek
    Mühendis
    Beğeni (toplam)
    85
    Araç
    W221

Alıntı Se7enth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam. Bugün İstanbul Gülsoy Yetkili Serviste bakıldı araca. Bilgisayara bağlandığında aracın tüm airmatic süspansiyon sisteminiin devre dışı olduğu söylendi. Bunun bilinçsizce jakları çıkartıp takmaktan dolayı aracın kendisini emniyete alması olarak ifade etti servis yetkilisi. Süspansiyon sistemim tamamen devre dışıymış. Onun için tangır tungur gidiyormuş araç. Özel serviste cihaza bağlattığımda neden görünmediğini sorduğumda, orijinal yazılımlı mercedes bilgisayar bağlantısının özel servislerde olmadığını ve onların göremeyeceğini söyledi. Sisteme reset attı ve bariz şekilde araç kendine geldi. Konfor %70 arttı diyebilirim. Lakin arkadaş bana biraz denememi ve konfor sorunu yaşarsam tekrar gelmemi söyledi. O zaman detaylı incelemeyi yaparız dedi. Sağa sola sallanma tamamen bitti. Üstelik ücret de almadı servis bunun için.
    Burada yetkili servislerle ilgili hep olumsuz yorum görüyordum. Ama bazı konularda yetkili servise gitmek gerekiyor demek ki. Hepinize ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Belki bu bilgiler başkalarının işine yarar. Güzel günler dilerim.
    Bazen yetkili servisin işe yaradığı oluyor para almamaları da enteresan. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

Onbaşı
    İsim
    Kerem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnş Müh.
    Beğeni (toplam)
    30
    Araç
    W219 CLS320 CDI

Alıntı tspeedy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen yetkili servisin işe yaradığı oluyor para almamaları da enteresan. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.
    Tesekkurler

Emektar Üye Binbaşı Mustafa Çalışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mustafa
    Yer
    Mersin
    Meslek
    Mühendis
    Beğeni (toplam)
    195
    Araç
    w202 1994 C 180 Elegance

Hayallerini kurup gözümüzde efsaneştirdiğimiz bir airmatic sisteminin w211'de sorunlarını okuyup takip etmeye başladığımda dizlerim titremiş moralim bozulmuştu, çok şükür sonu güzel bitti bu mevzunun Allah nazardan korusun
    YILDIZLAR HER ZAMAN PARLAR

Onbaşı
    İsim
    Kerem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnş Müh.
    Beğeni (toplam)
    30
    Araç
    W219 CLS320 CDI

Alıntı Mustafa Çalışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayallerini kurup gözümüzde efsaneştirdiğimiz bir airmatic sisteminin w211'de sorunlarını okuyup takip etmeye başladığımda dizlerim titremiş moralim bozulmuştu, çok şükür sonu güzel bitti bu mevzunun Allah nazardan korusun
    Evet hocam sonu güzel oldu. Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Herhalde ilk defa bu kadar kurcalanmıştır bu mevzu. Ankara ve İstanbulda suspansiyon isinde uzman oldugunu soyleyen her yere gitti araç. Demek ki airmatic ariza teşhisini yetkili serviste yaptirmak lazım. Herkesin kulağına küpe olsun

6. Beğeni okanmpx220, Mustafa Çalışkan, BAYSAN bu mesajı beğendi.
    VIP Üye Onbaşı
    İsim
    TUFAN DEMİRAY
    Yer
    SAKARYA
    Meslek
    HEKİM
    Beğeni (toplam)
    54
    Araç
    E 320 4 M, W205 200d AMG

Sorununuzun çözüldüğünü sevindim.
    Airmatici yaylı sistemle mukayese edenlere söylüyorum bu bilgisizliktir,yol tutuş ve konforda kıyas tanımaz.
    Airmatic 211 de aynı zamanda içinde ABC yi de ( Active Bady Control) barındırır, bu yol tutuş konfor ve kontrolü arttırır.
    Aracın yükseklik ve amortisör sertlik modu ne olursa olsun 130 km/s hızdan sonra yere en yakın ve en sert sport2 moda alır
    Ne kadar özellik (₺₺₺) o kadar Mercedes

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Beğeni Kavanca bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    ADNAN KÖKEN
    Yer
    İSTANBUL
    Meslek
    SİGORTACI
    Beğeni (toplam)
    9
    Araç
    W220 S 350 LONG 2004

W220 kullanıyorum,airmaticlerim sorunsuz çalışıyor.Virajlarda sizin aracınıda hissettiğiniz çalkalanma hissi benim araçta hiç olmuyor.Son derece keskin viraja bile girdiğimde sanki düz yoldaymışım gibi virajdan çıkıyorum.Aynı şekilde confort modda araç çukurdanda geçse,tümsektende geçse min oranda yoldaki bozuklukları hissettiriyor.Şunuda gözlemlediğim kadarıyla söyleyebilirim S kasalardaki airmatic ler diğer Mercedes modellerine göre çok daha konforlu ve yumuşak.Yolu hissetmiyorsunuz.

10. Beğeni Kavanca bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    Kerem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnş Müh.
    Beğeni (toplam)
    30
    Araç
    W219 CLS320 CDI

Alıntı Volkan23-S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kerem bey öncelikle merhaba ben DW 220 kasa kullanıyorum ve Air Maticlerden hiç memnun değilim araç yük aldığımda çok konforlu ve keyifli sürüş sağlıyordu ve son zamanlarda nedense bir forklift gibi konforsuz oldu servisiniz acaba hangi programda hangi bilgilere giriş girip bu işlemi aktif ve düzeltti çok merak ediyorum çünkü ben de sisteme teste bağlattığım zaman arıza gözükmüyor iptal bu konuda yardımcı olun. 05358815412
    Volkan Bey merhaba. Bilgi birikimim yettiği kadar yardımcı olmaya çalışayım. Öncelikle sanırım sizin aracın arka süspansiyonları benim eski aracımdan farklı. Yanlış bilmiyorsam arkalarda körük yok. Arıza kodu benim aracım da vermemişti. İstanbulda aitmatic sistemi kendini emniyet moduna almış denildi ve kaba tabiri ile reset attıklarını söylediler airmatic kontrol ünitesine. Size tavsiyem öncelikle sisteme dışarıdan baktırın. Yazılım değil de donanımsal bir hata var mı yok mu diye. Özellikle tavsiyem airmatic ile ilgili sorun veya arıza tespitini mutlaka ama mutlaka yetkili serviste yaptırın. Sanırım 400 TL gibi bir maliyeti var. Ne yazık ki (tecrübe ile sabittir) özel servisler bu işi çözemiyor.
    Şunu da özellikle belirteyim; eğer donanımsal bir sorun yoksa çok büyük ihtimalle kalibrasyon yapılması gerekiyordur. Bu kalibrasyonu Romer (isminden emin değilim ama romer olması lazım) cihazı olan bir yerde yani yetkili serviste yaptırın. Kalibrasyon ayarındaki tutarsızlık konforu inanılmaz etkiliyor. Bu da sanırım yetkili serviste 800-1000 TL civarı. Çok büyük ihtimal bu işlemden sonra düzelecektir. Bol şans.

Onbaşı
    İsim
    Kerem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnş Müh.
    Beğeni (toplam)
    30
    Araç
    W219 CLS320 CDI

Alıntı tufan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorununuzun çözüldüğünü sevindim.
    Airmatici yaylı sistemle mukayese edenlere söylüyorum bu bilgisizliktir,yol tutuş ve konforda kıyas tanımaz.
    Airmatic 211 de aynı zamanda içinde ABC yi de ( Active Bady Control) barındırır, bu yol tutuş konfor ve kontrolü arttırır.
    Aracın yükseklik ve amortisör sertlik modu ne olursa olsun 130 km/s hızdan sonra yere en yakın ve en sert sport2 moda alır
    Ne kadar özellik (₺₺₺) o kadar Mercedes

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hocam selam. Active body control w211 araçlarda yok diye biliyorum. Yeni sayılabilecek bir sistem ve yeni (son 3-5 sene) S class araçlarda opsiyonel olarak olması lazım. Lakin virajda yol tutuş konusunda dediklerinize tamamen katılıyorum. Yaylı geleneksel sisteme göre çok iyi yol tutuşu var. Ama ben ne yazık ki kendi aracımda küçük yol bozukluklarındaki konforu bulamadım. Belki de bu sistem 211 lerde 220ler gibi verimli çalışmıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)