9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: B Serisi Donanım Seviyeleri Hakkında

Onbaşı
    İsim
    Mehmet K
    Yer
    Kayseri
    Meslek
    Doktor
    Beğeni (toplam)
    7
    Araç
    W212 FL E180

Standart B Serisi Donanım Seviyeleri Hakkında

Herkese Merhabalar,

Ailemize 2. araç olarak B serisini katmak istedik. Malum sitede baya model vs. baktım ancak kafam karıştı. Hangi yılda kasa değişti ve ne zaman makyajlandı? Birde donanım seviyeleri çeşitli ama büyük farklar yok gibi geldi. Urban, Sport, Elite, Prime, Style vs. gibi. İçinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese iyi günler dilerim.

Binbaşı desarc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Omer
    Yer
    istanbul
    Meslek
    mimar
    Beğeni (toplam)
    131
    Araç
    Mercedes-Benz B180 Elite

Alıntı Mehmet K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar,

Ailemize 2. araç olarak B serisini katmak istedik. Malum sitede baya model vs. baktım ancak kafam karıştı. Hangi yılda kasa değişti ve ne zaman makyajlandı? Birde donanım seviyeleri çeşitli ama büyük farklar yok gibi geldi. Urban, Sport, Elite, Prime, Style vs. gibi. İçinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese iyi günler dilerim.
    Merhaba,
    B serisi olarak 245, 246 ve 247 kodlu kasalar var. Sanirim odaklandiginiz 246 kasa. W246 lar 2012-2019 yillari arasinda uretildi. 2015 ve sonrasi makyajli kasalar. 2012-2015 arasi donanimlar style, elite ve sport . 2015-2019 arasi ise style, elite, urban ve AMG. Style en baz pakettir . Ustunde elite vardir, elite ile sport arasinda ise süspansiyon ve jant farki var. Diger kisimlar ayni elite ve sport. Makyajdan sonra ise urban cikti. Elite paketin ustune bazi donanimlar eklendi. En dolu paket diyebiliriz urban için. Kisisel gorusum makyaj oncesi ve sonrasi Elite paketler makul paketler. Makyaj oncesi Sport , makyaj sonrasi Urban ve Amg paketler 17 ve ustunden janlari var ve cok sert arabalar. Biraz konfor ve rahatlik isterseniz bu paketlerden uzak durun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Beğeni Mehmet K. bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    Mehmet K
    Yer
    Kayseri
    Meslek
    Doktor
    Beğeni (toplam)
    7
    Araç
    W212 FL E180

Cevap için çok teşekkür ediyorum. Amg nin sert olacağını tahmin ettiğim için hiç bakmamıştım ama urban için şaşırdım açıkçası. Bazı araçlarda ön sis farı tek bazılarında çift bazılarında yok derken cidden baya bi çeşit yapmışlar. Baya aydınlatıcı yazmışsınız sn. Desarc teşekkürler.

5. Beğeni desarc bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    Mehmet K
    Yer
    Kayseri
    Meslek
    Doktor
    Beğeni (toplam)
    7
    Araç
    W212 FL E180

Bir de halihazırda e serisi kullanıyorum. Mercedes tutkum var ama BMW 2 serisi nasıldır diye aklıma takılmıyor değil. Fikriniz varmıdır bu konuda.

Binbaşı
    İsim
    Gökhan Ercan
    Yer
    istanbul
    Meslek
    inş müh.
    Beğeni (toplam)
    124
    Araç
    W204 - W246

Ben B den önce 2 siparişi verip kaporayı yatırdım dı. Konfigüratördeki hatadan dolayı fabrika üretime red verdiydi. Araç Urban. Yumuşak mı? değil ama bence bunun sebebi runflat ler. Alırkende özellikle yumuşak olsun diye AMG yerine Urban alıp konfigüre ettimdi.

İsim
    Omer
    Yer
    istanbul
    Meslek
    mimar
    Beğeni (toplam)
    131
    Araç
    Mercedes-Benz B180 Elite

Bir de halihazırda e serisi kullanıyorum. Mercedes tutkum var ama BMW 2 serisi nasıldır diye aklıma takılmıyor değil. Fikriniz varmıdır bu konuda.
    Açıkçası 2 serisini ben pek beğenmedim. Ben ic plastikleri, malzeme kalitesi ve iç tasarimi B ye göre daha basit geldigi icin tercih etmemistim. Ama 2 serisi ozellikle arka koltuk ve bagaji daha kullanisli ve esnek. Sürüşü ise kişiye göre degisir. Dediğim gibi ben pek hoşlanmadım 2 serisinden.

Sent from my SM-A600F using Tapatalk

İsim
    Omer
    Yer
    istanbul
    Meslek
    mimar
    Beğeni (toplam)
    131
    Araç
    Mercedes-Benz B180 Elite

Alıntı wanted Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben B den önce 2 siparişi verip kaporayı yatırdım dı. Konfigüratördeki hatadan dolayı fabrika üretime red verdiydi. Araç Urban. Yumuşak mı? değil ama bence bunun sebebi runflat ler. Alırkende özellikle yumuşak olsun diye AMG yerine Urban alıp konfigüre ettimdi.
    Yanlışım varsa düzeltin, urbanlarda sport süspansiyon yok. Ama jant ebadi daha büyük olduğundan-17 inch- dolayi elite paketten daha sert sürüşü. Sertlik olarak Amg- Urban- Elite paket olarak sıralanıyor. Ben elite paketi sirf koltuk hafizali olsun sebebiyle satıp urbana gecmeyi düşündüm ama sürüşü sert geldiği için vazgeçmiştim.

Sent from my SM-A600F using Tapatalk

Binbaşı
    İsim
    Gökhan Ercan
    Yer
    istanbul
    Meslek
    inş müh.
    Beğeni (toplam)
    124
    Araç
    W204 - W246

Evet urban da sport süspansiyon yok ama lastik 17inç. Amg de spor süspansiyon + 18inç. Bu arada 2 serisini deri paketi ile bakın. Araç resmen sınıf atlıyor. Plastik hali bana da kötü gelmişti ama deriyi görünce fikrim değişti.

Onbaşı
    İsim
    egemen
    Yer
    istanbul
    Meslek
    avukat
    Beğeni (toplam)
    3
    Araç
    mercedes e serisi

Merhaba, arkadaslar yukarıda detaylı bilgiler yazmış. Elinize sağlık.
    Halı hazırda W246 2015 B 180cdi elite kullanıyoruz. 55bin km civarı oldu. Herhangi bir ciddi sorun yaşamadık. Rft lastikler nedeniyle araç normal haliyle bile çok sert(Elite paket) .( Rft değiştirilebilir ama bu seferde pasif güvenlikten taviz vermiş oluyorsunuz . W213 te Rft yerine xl lastik aldık ama w213 bagajına mini stepne sığabiliyor. )

Almadan önce test etmiştik Amg versiyon çok daha sert ve konforsuz, bu yapıda bir arabaya çok zorlama yapılmış gibi geliyor.

Bir arkadaşımda 2 serisi vardı. B serisinin aksine oturmamış bir kasa olduğunu söyleyip satıp b serisine geçtiler. Yakıt konusunda da 2 serisinin bizim B serisi yol bilgisayar değerine göre çok daha fazla yakıt tukettigini söylüyordu.

B serisi gibi Mpv lerin ömrü Türkiye’de ve dünyada sona erdi gibi çoğu firma Mpv üretimini durdurdu. BMW de Mercedes te mpv lerin kurtuluşunun über in yaygınlaşması olduğunu söylemişti yakın geçmişte . Yeni çıkan B kasa son kasa diye açıklama yapılmıştı .
    SW ler gibi MPV lerde ülkemizde Çok tercih edilmiyor ama yapacak bir şey yok. B serisi buna rağmen ülkemizde iyi bir satış trendi yakalamıştı yada bana öyle geldi .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)