3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: A180 CDI Kompleks Sorularım Var?

Er
    İsim
    Bilal
    Yer
    Eskişehir
    Meslek
    Subay
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    A180 CDI

Standart A180 CDI Kompleks Sorularım Var?

Arkadaşlar şimdiden çok teşekkür ederim.
    ---Öncelikle aracı 102000 de 2014 model yeni aldım. Lastikler çok kötü farklı biri 225 40 r18 biri 235 45 r18 gibi gibi ama rft çok pahalı sıfır rft olmayan lastik alsam ne zararı olur veya çıkma düzgün lastik buldum 4 tane ama 2015 üretim ne zararı olur?
    ---Triger değişti mi bilmiyorum nasıl öğrenebilirim? Değişmedi ise ne zaman değiştirmek gerekir? Hiç ses seda yok motorda. Yan sanayi ürün ile değişim ne kadara patlar bana?
    ---Ankarada bildiğiniz usta var mıdır bakımlarını yaptırabilecegim? Yan sanayi ürünleri ile ne kadara patlar bana bakım?
    ---Turbosu eksper de terleme yapmış demişti ustaya gösterdim sıkıntı yok normal dedi. Sizce normal mi değiştirmek gerekir mi? Degistirdigim takdirde ne kadara patlar bana?

Onbaşı
    İsim
    Can Çam
    Yer
    İzmir
    Meslek
    Lojistik
    Beğeni (toplam)
    7
    Araç
    W176 amg

Alıntı Tiryografi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şimdiden çok teşekkür ederim.
    ---Öncelikle aracı 102000 de 2014 model yeni aldım. Lastikler çok kötü farklı biri 225 40 r18 biri 235 45 r18 gibi gibi ama rft çok pahalı sıfır rft olmayan lastik alsam ne zararı olur veya çıkma düzgün lastik buldum 4 tane ama 2015 üretim ne zararı olur?
    ---Triger değişti mi bilmiyorum nasıl öğrenebilirim? Değişmedi ise ne zaman değiştirmek gerekir? Hiç ses seda yok motorda. Yan sanayi ürün ile değişim ne kadara patlar bana?
    ---Ankarada bildiğiniz usta var mıdır bakımlarını yaptırabilecegim? Yan sanayi ürünleri ile ne kadara patlar bana bakım?
    ---Turbosu eksper de terleme yapmış demişti ustaya gösterdim sıkıntı yok normal dedi. Sizce normal mi değiştirmek gerekir mi? Degistirdigim takdirde ne kadara patlar bana?
    Her şeyden önce hayırlı olsun, aşağıda hepsi olmasa da bir iki soruna cevabım var, bu yollardan yeni geçtim.

1) Spor süspansiyon olan bu araçlarda lastik konusu çok kritik, run flat sağlam ama sert olmasından dolayı tüm yolu hatta orta şeridin çizgilerini bile hissettiriyor, bunun için çoğu kullanıcı normal hatta normalinde yumuşak olan çeşitlerine yöneliyor. Ben 1,5 yıl rft ile kullandım, 2 aydır normal lastikle kullanıyorum, hissedilir bir fark var. Yalnız normal lastiğe geçerken yedek lastik olmadığı için mutlaka dikkat etmeniz gereken 2 konu var. 1- kaskonuzun yıllık kaç adet ücretsiz yol kurtarma hizmeti olduğunu öğrenin, 2- aracınızda çok kötü zamanlar için köpüklü lastik şişiricilerden bulundurun (bu ürünü mecbur kalmadıkça kullanmayın çünkü içerisindeki köpük sibobda bulunan sensörü %80 bozuyor ve yenisi 2 ay önce 700 tl falan idi)

2)Benim araç benzinli triger ile ilgili bilgim yok

3)Ankara da arabadan çok usta var Mercedes'te geçen ay kampanya vardı, 2 bakım (ağır bakımda dahil) 3500 TL.
    Orijinal serviste yaptırmanın bir kaç avantajı var, hem satarken bayi de yaptırdım yazınca alıcı bir güven duyuyor, bu adam fazla para vermekten kaçmayacak kadar arabasını seviyor iyi bakmıştır diyor, hem de sorun yaşandığı zaman karşınızda iyi kötü bir muhatap buluyorsunuz. Güvendiğiniz bir ustanız olsaydı kesinlikle onu tercih edin derdim ama ben 2 yıldır İzmir'de doğru düzgün bir usta bulamadığım için Mengerler'de yaptırdım.

Er
    İsim
    Bilal
    Yer
    Eskişehir
    Meslek
    Subay
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    A180 CDI

Teşekkür ederim 🙏

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)