Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: W208 CLK200 AİRBAG üstü 4cmlik çatlak onarımı hakkında

Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - Gebze
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    5928
    Araç
    W 211 E 200 Avangard - 2015 Scirocco Auto 160 Hp

Alıntı KMLBRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet Bey

Özel bir yapıştırıcımıdır. Bu renk yapıştırıcıyı temin edip kendim uygulamak isterim.

Teşekkürler.
    Kerem bey çatlayan bu bölgeleri kendiniz onarabilirsiniz. Elbette bire bir aynısı olmayacaktır, ufak tefek tamiratla ilgili belirğinlikler olacaktır. Bu işlemin yapılabilmesi için göğüsün sökülmesi demek adamın ciğerini sökmekle aynı desek abartı olmaz. Göğüsün sökülmesi bir dert tekrardan yerine takıp o trim seslerini duymak ayrı bir dert olur, maliyeti hiç düşünmek istemiyorum bile. Neyse imdi ben size buraları nasıl tamir edebileceğinizi, en azından bu çatlamaları nasıl durdurabileceğinizi anlatmaya çalışayım.

Göğüs rengi gri olduğu için sizin gri renk kolay aktive olabilen yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Bu renk yapıştırıcı olarak piyasada İran yapıştırıcısı diye satılan yapıştırıcı var, isterseniz resim olarak ta paylaşabilirim. Fiyatı 10 Tl, kutu içeriğinde iki tüp kimyasal var biri beyaz renk diğeri siyah. Bu iki tüpten kullanacağınız yer itibarı ile yeteri kadar iki tüpten aynı oranda bir karışım hazırlayarak yıpranan bölgeyi kapatabilirsiniz. Yapıştırıcının göğüsün orjinal rengine en yakın rengi alabilmesi için de siyah ve beyaz tüpten biraz az ve ya çok kullanarak renk ayarı yapabilirsiniz. Çatlak bölgelere bu malzemenin dolgusunu yaptıktan 10 dakika sonra çok ince bir zımpara ve ya maket bıçağı ile bölge temizliğini yapabilirsiniz.

Göğüs tamiri için en ekonomik ve kolay yol bu, elbette mükemmel olmayacaktır ama hiç yoktan iyidir. Selamlar

Yüzbaşı Embiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Erkan
    Yer
    Ankara
    Meslek
    özel sektör
    Beğeni (toplam)
    11
    Araç
    w-203

Alıntı KMLBRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mehmet beye katılıyorum bunun için sakın sökme takma işlemi yapmayın ayrıca öncelikle bi yerde deneme yapın ondan sora aracınıza uygulayın benden bide tavsiye çok boca etmeyin orayı doldurmaya çalışmayın sadece kapatın üstten kenarlarını alın.

Binbaşı etsc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    E
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Mimar
    Beğeni (toplam)
    118
    Araç
    W204 C180 1.6 CGI

Sökme takma işinin espirisi, çatlak yer tamir olduktan sonra göğüs komple boyanıyor. Ben olsam, mehmet beyin dediği yapıştırıcıyı şırıngaya çektirir taşırmadan yapıştırmaya bakardım. Geçmiş olsun.

Er
    İsim
    Kemal Berk
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Turizm ve Otel İşletmeciği
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    c208 clk200komp.avantgarde

Mehmet Bey

Detaylı açıklamanız aklıma baya yattı ve rahatlatı kesinlike bu şekilde ilerleyeceğim.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)