10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Clk 200 m271 silkeleme

Er
    İsim
    Altan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Elektronik
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    Clk 200 kompressor

Standart Clk 200 m271 silkeleme

Herkese selamlar arkadaşlar.. aranıza yeni katıldım...w209 m271 kodlu 2004 model bi mercedesim oldu.araci alirken boyası yok dendi sadece motorda silkeleme vardi.test cihazina baglattim ve zengin karışım arızasını verdi...zincir ve vanos tertibati değişirse alınabilecek araba dendi..masraf olarakta sadece vanos tertibatı 10000 tl denildi..akabinde bende araç düzgün olduğu için aldım.. aranıza katıldığım da baktimki bu m271 motorlarda kronik bir arizaymis..fakat direk vanostan olduğuna supheliyim biraz.. motor vites boştayken normal devirde sarsintisiz calisiyor fakat D ve ya R ye aldigimda devir bayağı bi düşüyor ve motor sarsintili çalışmaya başlıyor.. hatta bazen 80 de falan giderken ayagimi gazdan çektiğim de devir saatinin yükseldiğini görüyorum..sanayide bi ustaya gösterdim emme manifoldunun altinda bi hava hortumu var büyük ihtimalle o çatlak ordan hava kaciriyor veya emiyor dedi..Youtube da bir video da izledim m271 motorlarda dikkat edilmesi gereken en önemli şeyin egzatrik manyetiklerinin yağ kaçırma olayiymis.. bugün de merak ettim şuna bi bakiyim dedim benim egzantrik manyetiklerinin etrafı hep yağ olmuş...sizce önce zincir boşluğuna bakıp sonra manyetiklerimi degistirmem lazim... bütün ustalar farklı farklı şeyler söylüyorlar deneme yanılma mantığıyla bir cok parça değiştirmek istiyorlar..sizce bu arıza neden olabilir nasil bir yol izlemem lazım..bilgi ve tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim...
    Şimdiden teşekkürler...

Yüzbaşı
    İsim
    mehmet
    Yer
    Ankara
    Meslek
    memur
    Beğeni (toplam)
    17
    Araç
    clk200 2006 w209

öncelikle forumdan usta tavsiyesi ile iyi bir usta ile görüşmeniz araca baktırmanız lazım, bostancıdabenim bildiğim yıldız mercedes var en azından bir baktırın Hüseyin usta anlar bu arabalardan diğer tavsiyelere de bakarsınız
    motor silkelemesi deyince akla ilk motor kulakları geliyor ama en iyisi araştırıp iyi ve dürüst bir ustaya araca baktırmanız

Er
    İsim
    Altan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Elektronik
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    Clk 200 kompressor

Kulak oldugunu zannetmiyorum çünkü vitese takinca devir düşüyor

Er
    İsim
    Altan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Elektronik
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    Clk 200 kompressor

Kulak oldugunu zannetmiyorum çünkü vitese takinca devir düşüyor

Binbaşı ulubey46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    mehmet
    Yer
    ankara
    Meslek
    sporcu
    Beğeni (toplam)
    35
    Araç
    mercedes w123

Üst kapağı sökmek zor iş değil açılınca herşey ortaya çıkar.Geçen bakımda ben kontrol ettirdim aracım 110.000km de zincirde boşluk yoktu dişlilerde de bi sorun gözükmüyordu geri kapattık aynen devam bence siZde bi söktürün zincir boşluğu ve dişlileri kontrol ettirin manyetikleri vakit kaybetmeden değiştirin beyne yağ gitmemiştir umarım !!!

Er
    İsim
    Elsad
    Yer
    Gence
    Meslek
    Muhasebeci
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    W211

Ayni sorun bendede var
    devir oynuyor bilgisayara baglayinca sorun cozuluyor bilgisayar disli sorunu gosteriyor sol vana dislisi degisti sorun hala var

Er
    İsim
    Altan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Elektronik
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    Clk 200 kompressor

Bugün yeni bir ustaya gittim..adam motor kulaklari dedi...dedim ne alakası var vitesi D ye takinca devrin düşmesiyle...devrin düşmesi normal her mercedes aynı şekilde calisiyor titreme kulaklarla alakaliymis dedi..iyicene kızmaya başladım...sizin mercedeslerinizdede rolantide 800 devirde pürüzsüz calisirken vitese taktiginizda 600 e kadar düşüyor mu ..adam buna normal dedi yaa..kafayi yememek elde değil...

Binbaşı etsc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    E
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Mimar
    Beğeni (toplam)
    119
    Araç
    W204 C180 1.6 CGI

P den R veya D ye alınca devrin düşmesi normal.

9. Beğeni E200 bu mesajı beğendi.
    Er
    İsim
    Altan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Elektronik
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    Clk 200 kompressor

Pden R veya D aldigimizda 500-600 devire kadar motoru duzensiz çalışmaya kadar götürecek bir düşme bence normal değil dostum..hani vitesi P den D ye alirsin devir saati 1-2milim aşağı düşer araç yüke bindi deriz araba öne atlamak ister anlarim o her araba da aynidir..ama 500-600 devre düşmesi bana hic normal gelmedi.. madem bu devre düşmesi normal bende bmw de var onda niye düşmüyor D ye aldigimda gram oynama yok dedim...mercedesin karakterislik özelliği bu dedi... şaka gibi.. olurmu öyle şey mercedes butun araçlarını silkeleye silkeleye mi satiyor..bu olay direk konfora etki etmezmi.. sıfır mercedes arac aliyorsunuz arac paso devri düşürüp silkeleye silkeleye yoluna devam etmeye calisiyor..ve buna normal deniliyor..bana hic inandirici gelmedi

11. Beğeni etsc bu mesajı beğendi.
    Binbaşı etsc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    E
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Mimar
    Beğeni (toplam)
    119
    Araç
    W204 C180 1.6 CGI

Anladığım kadarıyla birden fazla problem var. Bilgisayar başında bir şey demek sağlıklı olmaz. İstanbulda güvenilir bir adrese gidip destek almak en iyisi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)