Beğeniler Beğeniler:  0
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: W204 FL torpido soğutucu çalışmıyor

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Mehmet Sercan Sevdim
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Av
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    Mercedes c180 K w204 lf

Standart W204 FL torpido soğutucu çalışmıyor

Arkadaşlar merhaba w204 Fl aracımda torpido soğutucu çalışmıyor. Klimada herhangi bir problem Yok gördüğüm kadarıyla klimayı torpidoya veren bir sistem var bir de hava akımını kısıp açan bir soket var bu kadar manuel olan bir sistem de nereden kaynaklı arıza olabilir acaba?

Tecrübeli Üye Onbaşı
    İsim
    Burhan
    Yer
    Mersin
    Meslek
    Şoför
    Beğeni (toplam)
    12
    Araç
    W212

Alıntı Meses27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba w204 Fl aracımda torpido soğutucu çalışmıyor. Klimada herhangi bir problem Yok gördüğüm kadarıyla klimayı torpidoya veren bir sistem var bir de hava akımını kısıp açan bir soket var bu kadar manuel olan bir sistem de nereden kaynaklı arıza olabilir acaba?
    Torpidoya giden hortum çıkmış olabilir

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    Fatih
    Yer
    Kırşehir
    Meslek
    Öğretim Üyesi
    Beğeni (toplam)
    29
    Araç
    w204 FL C180

Alıntı Meses27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Mehmet bey, probleminizi çözebildiniz mi acaba?

Tecrübeli Üye Teğmen mustafa03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    MUSTAFA
    Yer
    AFYON
    Meslek
    İMAM HATİP
    Beğeni (toplam)
    98
    Araç
    Mercedes w210 E200 komp

bende de w 210 da. ortayi komple söktüm maunlar kolcak falan. arka taraf az üfluyodu. bazrn de sanki sogutmali torpido ya az geliyo gibiydi. bende boru çıkmış diye düşündüm yokmuş. şöyle yapın. klima veya sıcağı acin. arka tarafa yonlendirmeyi acin. zaten komple arka taraf yonlerndirmeyi acsanizda onden yine hava veriyo. orasi neresiyse oralari kapatip torpidoya bakin bakalim hava geliyo mu. hava torpidoya arkayi acinca gidiyo sistemde. heryeri kapatip oraya bakin. eger üflemuyosa bi tıkanıklık vardir. yani arkalari acinca hava hem ayak hem torpido hemde arka orta havalndirmaya hemde onden geliyo. hava çok yere dağılınca tıkalı zannediyoz. bi heryeri kapatip deneyin. bence boruda cikma yoktur. ben gibi heryeri sökmeyin
    İNSANLARIN ÇOĞU DÜNYADAN YILDIZLARI SEYREDER. ŞANSLI OLANLAR İSE O YILDIZIN ARKASINDAN DÜNYAYI SEYREDER. (M.K)

Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    Fatih
    Yer
    Kırşehir
    Meslek
    Öğretim Üyesi
    Beğeni (toplam)
    29
    Araç
    w204 FL C180

Alıntı mustafa03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de w 210 da. ortayi komple söktüm maunlar kolcak falan. arka taraf az üfluyodu. bazrn de sanki sogutmali torpido ya az geliyo gibiydi. bende boru çıkmış diye düşündüm yokmuş. şöyle yapın. klima veya sıcağı acin. arka tarafa yonlendirmeyi acin. zaten komple arka taraf yonlerndirmeyi acsanizda onden yine hava veriyo. orasi neresiyse oralari kapatip torpidoya bakin bakalim hava geliyo mu. hava torpidoya arkayi acinca gidiyo sistemde. heryeri kapatip oraya bakin. eger üflemuyosa bi tıkanıklık vardir. yani arkalari acinca hava hem ayak hem torpido hemde arka orta havalndirmaya hemde onden geliyo. hava çok yere dağılınca tıkalı zannediyoz. bi heryeri kapatip deneyin. bence boruda cikma yoktur. ben gibi heryeri sökmeyin
    Yedi yıldır hiç bir kombinasyonda çalıştıramadım. Hatta bundan 2 sene önce evvel yetkili etkili bir servis danışmanı bu özelliğin sadece s kasalara özel olduğu ve oraya araç kokusu konduğunu söylemişti ))))))

İsim
    MUSTAFA
    Yer
    AFYON
    Meslek
    İMAM HATİP
    Beğeni (toplam)
    98
    Araç
    Mercedes w210 E200 komp

Alıntı afkazankay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yedi yıldır hiç bir kombinasyonda çalıştıramadım. Hatta bundan 2 sene önce evvel yetkili etkili bir servis danışmanı bu özelliğin sadece s kasalara özel olduğu ve oraya araç kokusu konduğunu söylemişti ))))))
    servisteki arkadaşların bazıları çok zeki demekki arka alt ayak bölümüne ve arka orta havalandirmdan üfluyo mu sicak veya soguk
    İNSANLARIN ÇOĞU DÜNYADAN YILDIZLARI SEYREDER. ŞANSLI OLANLAR İSE O YILDIZIN ARKASINDAN DÜNYAYI SEYREDER. (M.K)

Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    Fatih
    Yer
    Kırşehir
    Meslek
    Öğretim Üyesi
    Beğeni (toplam)
    29
    Araç
    w204 FL C180

Alıntı mustafa03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servisteki arkadaşların bazıları çok zeki demekki arka alt ayak bölümüne ve arka orta havalandirmdan üfluyo mu sicak veya soguk
    Üflüyor problem yok oralarda hocam

İsim
    MUSTAFA
    Yer
    AFYON
    Meslek
    İMAM HATİP
    Beğeni (toplam)
    98
    Araç
    Mercedes w210 E200 komp

w 210 da arka havalandirma da ayak arka orta bölüm ve torpido tek kanaldan havayi veriyo. digerlerine gelip sadece torpidoya gekmiyosa kesin torpido bölümünde bisey vardir. acilip bakilacak mecbur. veya torpidonun icinde hava acma kapama dugmesi var. diger havalandirmalardaki gibi. belki sizinki kapaninca icinden kırılmış olabilir. acsanizda acilmiyodur. eliniz yakisiyo sa yotube den bakip kendiniz sokebilirisinz. ben ole yaptim. kendim söküp taktim. siz belki sökme takma için onlarca video bakip nerde ne centik merdeklips var bileceksiniz. ama bilmeye biri öküz gibi asılıp kiracak. o sekil verecek size. hangi bi tamirci veya ciragi yapacagi arabanin işini arastirip söküp takiyo ki. ben 15 gündür tamirciye gidiyorum. oradaki ciraklara bakiyorum. usta ne derse onu yapiyolar. ciraklara diyorum ki, neden ustaniza yapacaginiz seyi sormuyonuz. neden mwrak etmiyorsunuz neden bisey ogrenmek istemiyosunuz diyorum.abi soylerse yapiyoz soylemezse ne zaman karsimiza gelirse o is ole ogreniyoz diyo. yani nasil karsisina geliyo. onu kiriyo veya tecrube ediyo ole. yoksa sorayim ogreneyim yok. usta da napsin. bi bagirsa çırağa. koyup gidecek. durumlar vahim. arabami takip etmesem neler olcak bilmem. usta cok iyi. ama hangi araaya yetissin.
    Konu mustafa03 tarafından (13.01.2021 Saat 21:10 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)