9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: w210 genel bakım

Binbaşı KVPALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    ali balcı
    Yer
    muğla/marmaris
    Meslek
    turizm ve dalgıç
    Beğeni (toplam)
    72
    Araç
    w210 e230 elegance

Standart w210 genel bakım

selamlar herkese.96 230 aracım artık beni göster diyor.
    güneşlikler
    fan davlumbazı
    koltuk döşemeleri(deri siyah)
    p yada d iken titreme bazen
    çekiş düşüklüğü bilhassa rampada 70 le rampa merso olurmu hiç ya(illa kick down yapmak lazım)
    gaz pedalı gaza basmama geç cevap vermesi rampada ve kick down yapar iken
    ön cam değişimi
    son olarak 195/65/r15 ebatta lastik önerisi.bilen abilerim kardeşlerim yorumunuz nedir ne tutar ne tutmaz, masrafı nedir bana.saygılarımla...
    Das beste oder nichts.....Ali BALCI.....MARMARİS.....W123 240D 1977>W124 E200 1991>W126 300SEL 1990>W210 E230 1996.....

Onbaşı
    İsim
    Uğur
    Yer
    İZMİR
    Meslek
    Sistem Yöneticisi
    Beğeni (toplam)
    15
    Araç
    Ford Tourneo Courier,W210 Elegance 2.0, Fiorino

Selamlar;

Özel bir sebebi yoksa aracı bence satın Ali bey, belirttiğiniz masrafların ucu açık. Belirttiğiniz parçalara bakınca da araç pekte temiz durmuyor anlaşılan. Yaklaşır bir 10 15 gün önce genel bakıma soktum. Tüm filtreler ve motor yağını değiştirdim, şaft takozu dahil tüm takozları değiştirdim ( sizin titreme sorunu bunlardan dolayı olabilir) 2500 lira hesap ile tamirciden ayrıldım.

Ülkemiz de W210 parçaları çok pahalı tabiri caizse herkes birbirini düdüklemeye çalışıyor. Güneşliklerin tanesine 200 lira diyende gördüm 400 lirada. Batum da tanesi 20 lari idi yani 40 lira. Ön cam için orijinal cam 1500 lira fiyat çekiliyordu en son. Kesinlikle orijinal taktırın. Koltuk döşemeleri çok yıpranmış değil ise ve patlağı çatlağı yoksa tamir edilir çok pahalıya patlamaz.

Çekiş probleminin önü açık sensör hatasına da girebilir motora kadar da gidebilir. Üçün beşin hesabını yapmadan özel bir sebebi yoksa verin masraf yapacağınız para ile daha iyisini alabilirsiniz.

İsim
    ali balcı
    Yer
    muğla/marmaris
    Meslek
    turizm ve dalgıç
    Beğeni (toplam)
    72
    Araç
    w210 e230 elegance

Alıntı MadSchwarz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar;

Özel bir sebebi yoksa aracı bence satın Ali bey, belirttiğiniz masrafların ucu açık. Belirttiğiniz parçalara bakınca da araç pekte temiz durmuyor anlaşılan. Yaklaşır bir 10 15 gün önce genel bakıma soktum. Tüm filtreler ve motor yağını değiştirdim, şaft takozu dahil tüm takozları değiştirdim ( sizin titreme sorunu bunlardan dolayı olabilir) 2500 lira hesap ile tamirciden ayrıldım.

Ülkemiz de W210 parçaları çok pahalı tabiri caizse herkes birbirini düdüklemeye çalışıyor. Güneşliklerin tanesine 200 lira diyende gördüm 400 lirada. Batum da tanesi 20 lari idi yani 40 lira. Ön cam için orijinal cam 1500 lira fiyat çekiliyordu en son. Kesinlikle orijinal taktırın. Koltuk döşemeleri çok yıpranmış değil ise ve patlağı çatlağı yoksa tamir edilir çok pahalıya patlamaz.

Çekiş probleminin önü açık sensör hatasına da girebilir motora kadar da gidebilir. Üçün beşin hesabını yapmadan özel bir sebebi yoksa verin masraf yapacağınız para ile daha iyisini alabilirsiniz.
    haklısınız lakin aracın ilk sahibiyiz.araç rahmetli babamın aracı ondan dolayı pek satmak niyetinde değilim lakin maddi yönden düşünüldüğünde masraf malesef...
    Das beste oder nichts.....Ali BALCI.....MARMARİS.....W123 240D 1977>W124 E200 1991>W126 300SEL 1990>W210 E230 1996.....

Onbaşı
    İsim
    hüdai karakaya
    Yer
    istanbul
    Meslek
    emekli
    Beğeni (toplam)
    3
    Araç
    mersedes e200

Arkdaşlar,gözümüz arkada kalmayacak sekildearacın genel bakımını Gürcistanda nerede,kimde yaptırabiliriz?

Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - Gebze
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    6092
    Araç
    W 211 E 200 Avangard

Alıntı whiteman34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar,gözümüz arkada kalmayacak sekildearacın genel bakımını Gürcistanda nerede,kimde yaptırabiliriz?
    Gürcistan'dan uzak durun Hüdai bey bence, o eskidendi. Şimdi Gürcistan'a parça Türkiye den sanayiden toplanan hurda parçalardan gidiyor bilginiz olsun. Ankara da İstanbul da sanayideki servislerden çıkma parça topluyor sahtekarlar, bu parçalar Gemi yolu ile Gürcistan'a gidiyor orada bu parçaları tekrar parça parça Türkiye'den gelenlere satılıyor, selamlar

Admin Genelkurmay serkan719 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Osman Serkan Berber
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Yedek Parça & Torna
    Beğeni (toplam)
    215
    Araç
    W124 E500 - W208K Cabrio - W114 280 - W202 C280 Sport - Grand Cherokee 4.7

Hava akışmetreniz arızalı olabilir 96 modellerde program bozar lpg den dolayı onu yenileyin
    Yedek parça için yardımcı olurum 05554315035
    0555 431 50 35 / Osman Serkan BERBER

Onbaşı
    İsim
    Uğur
    Yer
    İZMİR
    Meslek
    Sistem Yöneticisi
    Beğeni (toplam)
    15
    Araç
    Ford Tourneo Courier,W210 Elegance 2.0, Fiorino

Alıntı whiteman34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı mehmet sumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürcistan'dan uzak durun Hüdai bey bence, o eskidendi. Şimdi Gürcistan'a parça Türkiye den sanayiden toplanan hurda parçalardan gidiyor bilginiz olsun. Ankara da İstanbul da sanayideki servislerden çıkma parça topluyor sahtekarlar, bu parçalar Gemi yolu ile Gürcistan'a gidiyor orada bu parçaları tekrar parça parça Türkiye'den gelenlere satılıyor, selamlar

Öncelikle parçaların çoğu çıkma ve "Almanya' dan" Almanya'dan gelen parçalar Türkiye'den gelenlere nazaran daha ucuz. Mehmet bey Türkiye'den geliyor demiş ama Türkiye ve Gürcistan'da parça fiyatları arasında dağ gibi fark var Gürcü salak değil ki 5 katı para versin bir parçaya . Fiyatlar konusunda örnek vereyim geçen hafta gürcü sanayisin de idim, command 2 200 Türk Lirası idi, Sinyal kolu 30 Lira idi. 4 Tane Sachs çıkma amortisöre 300 lira para verdim. Kapı vakum motoruna 150 lira verdim. Bizim burada pahalı olan incik cincik parçalar orada bedava. Düğmeler, elektrikli aynalar, direksiyonlar vesaire. Hatta Rizeli bir arkadaş C230 Kompressör aracına motor taktırdı komple 3000 Liraya

Benim yaptırdıklarım;

4 Sachs amortisör, 2 tane elektrikli ayna motoru ve iç ayar düğmesi, sunroof plastik ızgara, alt salıncak burcu ve rotiller (sıfır aldım) , şanzıman yağı 2 litre, sinyal kolu, command 2 teyp ve bir kaç tane ufak parçaya 850 lira verdim işçilik dahil.

Dikkat etmeniz gereken nokta parçaları sizin seçmeniz, elektronik parçalar da ise çalıştığına emin olmanız.

Sıfır parçaların çoğu Tiflis ' de ama mesafe uzak. Yakacağınız yakıta değmez. Batum da adım başı Türk tamirci var, Şampiyon Filtre'nin yanında ki pasajda Türk elektrikçi ve mekanikçiler var batuma girişte polis karakolunun oradan sağa devam ederseniz yaklaşık 1km sonra solda kalıyor. Herkes de Türkçe biliyor, sormanız yeterli gösterirler.

Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - Gebze
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    6092
    Araç
    W 211 E 200 Avangard

Mercedes ve bir kaç başka markanın çıkma bozuk parçaları Türkiye piyasasında ki servisler ve sanayilerinden hurda niyetine toplanıp kilo ile satın alınıyor. Bu işi yapan adamlar var, Ankara da Iveco kamyonet ile akşama kadar kapı kapı dolaşıp parça topluyorlar, Şaşmaz ve ostim sanayi sitelerinde bu arabayı sık sık görebilirsiniz. Benim servis hizmeti aldığım yere de tesadüfen geldiler ve çıkma parçaları kilo ile aldılar. Servis sahibi ile görüşmemde bu parçaların Gürcistana gittiğini ve oradaki yoğun talebe karşılık tekrar satıldığını öğrendim. Bu durumu Ankara da yedek parça satan bir başka arkadaşımdan daha duydum. Bu nedenle oraya pek fazla güvenilmemesi gerektiğini hatırlatmak için yazdım, selamlar

İsim
    ali balcı
    Yer
    muğla/marmaris
    Meslek
    turizm ve dalgıç
    Beğeni (toplam)
    72
    Araç
    w210 e230 elegance

Alıntı serkan719 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hava akışmetreniz arızalı olabilir 96 modellerde program bozar lpg den dolayı onu yenileyin
    Yedek parça için yardımcı olurum 05554315035
    araçta lpg yok hiç taktırmadık.marmarisde anlayan kimse bulamıyorum arızaları için.eski oldugu için kimse anlamıyor bosch car servis hariç onlarda titreme problemini falan çözemediler.yedek parça olarak ihtiyacım bir kaç şeye var size ulasucam efenim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)