Herkese merhaba,

Yaklaşık iki ay önce 2001 model c230 coupe satın aldım. Aracın motorundan kaportasına kadar hiçbir sıkıntısı yok. Darbesiz bir araç ve fazlasıyla diri kalmış.

Yalnız, içinde ve bana göre ufaktan dışında; ufak tefek eksikleri mevcut.

Tavan kaplamasından, direksiyon ve vites çevresine kadar hemen herşeyi sıfırdan yeniledim. Ancak gözüme batan halen önemli kozmetik eksiklikleri var.

Örneğin, vitesin altındaki sürgülü kapak yok. Kapıyı açtığımızda yerdeki çıtaların durumu hiç iyi değil.
Bir de aracı orijinal rengine kaplattırdım ancak sağolsun kaplayan arkadaş dış taraftaki çıtalardaki güneş yanıklarını hiçe sayıp kapladığı için görüntü güzel durmuyor. Yeni çıtalara da ihtiyacım var.

Ayrıca gösterge paneli de gözüme batıyor. Işıklandırmasını yenilemek ve ekranını temizlettirmek istiyorum.

Şimdi gelelim işin özüne: bunları nereden temin edebiliyoruz? İlla yetkili bayiler üzerinden Almanya'dan mı getirtmeliyim, yoksa hazırda bulabileceğim bildiğiniz yerler var mıdır?

Sorularım belki saçma oldu, kusuruma bakmayın ancak ilk defa eski kasa bir Mercedes'e biniyorum ve açıkcası uğraşmak da oldukça keyifli geliyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sertuğ

Not: Dış ve iç aydınlatmalar ile ilgili önerileri de memnuniyetle dinlerim.