10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Aracımın piyasası sizce ne kadar

Onbaşı
    İsim
    SEMİH
    Yer
    ADANA
    Meslek
    Uzman (Memur)
    Beğeni (toplam)
    18
    Araç
    C 180 KOMPRESSOR W204 FL

Standart Aracımın piyasası sizce ne kadar

Değerli üyeler merhaba,

Aracım 2012 w204 fl komp. avantgarde boyasız hatasız trameri yok 123.000 km.de. Cam tavan ve ILS far yok aracımda. Malum bu aralar ikinci el piyasası coşmuş vaziyette. Satmaya kalksam ne yazacağımı kestiremiyorum, iş yerimden bir kaç alıcı var ne fiyat vereceğimi bilemiyorum fikirlerinize ihtiyacım var ortalama ne eder sizce aracım?

Onbaşı
    İsim
    SEMİH
    Yer
    ADANA
    Meslek
    Uzman (Memur)
    Beğeni (toplam)
    18
    Araç
    C 180 KOMPRESSOR W204 FL

Aracımı mümkünse yılbaşından sonra satmayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm arabalar da yeni yılda ister istemez fiyat artışına uğrayacak çünkü

Yüzbaşı pagoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Serdar YILMAZ
    Yer
    Doha/Antalya
    Meslek
    İnşaat Müh.
    Beğeni (toplam)
    73
    Araç
    ML 500 (W164 2006)

Aracınızın piyasasını bilmiyorum ama ölücü çakallardan gıcık kapan biri olarak nasıl ilan vermeniz gerektiği hakkındaki görüşlerimi yazayım.

* Bir defa ilana çıkınca otomatik gelen sms ler gibi %30 aşağısını teklif eden çok sayıda mesaj alacaksınız. Pazarlık payını unutmayın.

* Madem aracınız boyasız, değişensiz, bunu üstüne basa basa vurgulayın. Atıyorum fiyatı 10 TL ise ilanınızda deyin ki "Bana bütçem 8 TL diye mesaj atanlar, 8 TL ye satılan boyalı yıkık araçlara baksınlar. Benim araç 10 TL"

* Mesajlara cevap vermiyorum, ciddi alıcılar telden ulaşşınlar. Aracı gelin görün beğenin, almaya karar verin sonra pazarlığımızı yaparız deyin. "Telde aracı görmeden fiyat son ne olur diyenlerin suratına telefonu kapatırım, kalbinizi kırmayayım " yazın.

* Dediklerimi biraz yumuşatabilirsiniz tabii.

4. Beğeni SMH bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    SEMİH
    Yer
    ADANA
    Meslek
    Uzman (Memur)
    Beğeni (toplam)
    18
    Araç
    C 180 KOMPRESSOR W204 FL

Anladım hocam teşekkürler tavsiyelerinizi değerlendireceğim

Yüzbaşı
    İsim
    Efe
    Yer
    Gaziantep
    Meslek
    Eğitmen
    Beğeni (toplam)
    80
    Araç
    W205

Ben geçen hafta aracımı sattım kardeşim. Bazı tecrübelerimi paylaşmak istiyorum;
    1. Sms özelliğini kesinlikle kapatın. İpini koparan gereksiz insanlar için ne yazıkki bi ayıklama yöntemi olarak tek yapabileceğiniz bu. Çünki adam 225 binliralık arabaya utanmadan abi 208 piyasası filan gibi saçma sapan şeyler yazıp moralinizi bozabiliyor.
    2. Kesinlikle satmayı düşündüğünüz rakamın az bi miktar üzerinde yazın çünki insanımız pazarlık deyince nedense çiğ davranıyor. Mesela 110 istiyorsanız 110.750 gibi. Bu aracı 110 a satacağınızı belli ediyor.
    3. Kesinlikle ihtiyaçtan satmıyorsanız düşük teklifler gelince yılmayın. Ben öyle yaptım ve kazandım. En az 50 kişi aradı 4 kişi pazarlığa geldi 5 inci kişi tam istediğim rakamı verdi.
    4. Ekstra olarak adama birşey verecekseniz başta belirtmeyin adamı deli ediyorlar çünki sonra. Mesela ben adama orjinal kışlık lastik takımı var diyorum conti. Adam bana abi 500 de onlara verim deyince küfür edesim geldi.
    Son olarakda sabırlı olun. Mercedes özellikle c serileri bu ülkede en rağbet gören kasa. En güzeli en sorunsuzu değil ama birçok keseye uyduğu için en çok satılanı....
    Umarım yararı olur şimdiden iyi satışlar

7. Beğeni SMH bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    SEMİH
    Yer
    ADANA
    Meslek
    Uzman (Memur)
    Beğeni (toplam)
    18
    Araç
    C 180 KOMPRESSOR W204 FL

Dediklerine harfiyen katılıyorum hocam hepsi çok doğru tespitler ama fiyat olarak bi fikir olması açısından açmıştım başlığı anladığım kadarıyla son zamanlarda kimse c180 alıp satmadı ne fiyat yazacağım hakkında pek fikrim yok piyasa sacmaliyor çünkü.

Yüzbaşı pagoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Serdar YILMAZ
    Yer
    Doha/Antalya
    Meslek
    İnşaat Müh.
    Beğeni (toplam)
    73
    Araç
    ML 500 (W164 2006)

Bayilere gidip yeni araç almanız durumunda mevcut arabanızı kaça sayacaklarını sorun, aldığınız en yüksek teklif diptir. %10-15 üzerinden kendi fiyatınızı oluşturabilirsiniz.

10. Beğeni SMH bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    Barbaros KARAHAN
    Yer
    ANKARA
    Meslek
    Bilg. Tek. Uzmanı
    Beğeni (toplam)
    6
    Araç
    MERCEDES

merhaba, 1 ay önce 2012 w204fl komp. 110 bin km'de gri renk avangart fast. modelini sol çamurlukta lokal boya var buna bağlı 200 lira hasar kaydı var, 120 bin liraya bursadan aldım. tabii ki bir ayda sanıyorum biraz daha fiyatlar arttı. fikir olması açısından yazdım.

12. Beğeni SMH bu mesajı beğendi.
    Onbaşı
    İsim
    SEMİH
    Yer
    ADANA
    Meslek
    Uzman (Memur)
    Beğeni (toplam)
    18
    Araç
    C 180 KOMPRESSOR W204 FL

Alıntı bkarahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, 1 ay önce 2012 w204fl komp. 110 bin km'de gri renk avangart fast. modelini sol çamurlukta lokal boya var buna bağlı 200 lira hasar kaydı var, 120 bin liraya bursadan aldım. tabii ki bir ayda sanıyorum biraz daha fiyatlar arttı. fikir olması açısından yazdım.
    Cam tavan ve ILS far var değil mi hocam

Onbaşı
    İsim
    Barbaros KARAHAN
    Yer
    ANKARA
    Meslek
    Bilg. Tek. Uzmanı
    Beğeni (toplam)
    6
    Araç
    MERCEDES

Alıntı SMH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cam tavan ve ILS far var değil mi hocam
    evet mevcut.

15. Beğeni SMH bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)