Beğeniler Beğeniler:  107
Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
120 sonuçtan 111 ile 120 arası

Konu: Dizel bir w124 almayı düşünüyorum, hedef w124 250 d

VIP Üye Binbaşı HUROL123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    HÜROL
    Yer
    ANKARA
    Meslek
    Tüccar -Kimya müh.
    Beğeni (toplam)
    1188
    Araç
    W140

Alıntı Utk61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hürol abi ben arabadan anlarım diye geçinirim ama sizi görünce çok bilgili olmadığımı fark ettim . Forumda sizin gibi bilgili kişilerin olduğunu görmek çok güzel .

Estafurullah , bildiğimiz kadarı ile buradaki arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz ,bir yararım oluyor ise beni çok mutlu eder,

2. Beğeni Utk61, Mustafa Çalışkan, serdarmete bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Ali Ufuk Özalp
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İşçi
    Beğeni (toplam)
    2
    Araç
    YOK

Herkese merhaba, forumda yeniyim. Dizel konusu burada olunca, gereksiz ayrı bir konu açmak istemedim. W124 kasa arıyorum. Dizel konusunda turbolarında sorun çıkarması yüksek ihtimal midir? Sorun çıkarsa çok masraflı diyen oldu. Bir de turbonun tozlu yollarda tozdan etkilenip bozul ihtimali var mıdır, iki kişi de olumsuz olarak bunları söyledi? Saygılar, teşekkürler.

CIP Üye Binbaşı kotanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Hüseyin
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnşaat Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    795
    Araç
    W204 C180 1.8 CGİ 7G, VW Golf IV 1.9 TDI

Alıntı auozalp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, forumda yeniyim. Dizel konusu burada olunca, gereksiz ayrı bir konu açmak istemedim. W124 kasa arıyorum. Dizel konusunda turbolarında sorun çıkarması yüksek ihtimal midir? Sorun çıkarsa çok masraflı diyen oldu. Bir de turbonun tozlu yollarda tozdan etkilenip bozul ihtimali var mıdır, iki kişi de olumsuz olarak bunları söyledi? Saygılar, teşekkürler.
    Merhaba, siz o tarz tavsiyelere çok kulak asmayın. Bulabiliyorsanız turbolu bir model bulup alın. Siz milletin tozunu yutacağınıza, bırakın turbonuz toz yutsun.

5. Beğeni Hakan3414, brsk, efebey, elsoberano, mehmet sumer bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Ali Ufuk Özalp
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İşçi
    Beğeni (toplam)
    2
    Araç
    YOK

Alıntı kotanoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, siz o tarz tavsiyelere çok kulak asmayın. Bulabiliyorsanız turbolu bir model bulup alın. Siz milletin tozunu yutacağınıza, bırakın turbonuz toz yutsun.
    Teşekkürler.

VIP Üye Binbaşı HUROL123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    HÜROL
    Yer
    ANKARA
    Meslek
    Tüccar -Kimya müh.
    Beğeni (toplam)
    1188
    Araç
    W140

Alıntı auozalp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo da124 için tek dezavantaj yaşı, yani motorun yaşı, 30yıllık bir motorun yanma odasına sıkıştırılmış hava veriliyor ve patlama daha güçlü oluyor buda korkutuyor tabi çünkü piston piston kolları silindir duvarları, subablar hepsi bu yüksek patlama basıncına maruz kalıyor ve 30 yılık bu parçalar, turbosuz dizeller, bildiğin kara dizel , eski tip ama tabi turbo gibi gitmez, iyi bakılmış yorulmamış bir turbo ya kimse hayır demez, klimada aynı şekilde ama antalyadan gelmiş bir w124 ün kliması hep ağlatır, klima gücünü motordan alıyor sorun varsa çok sıkıntılı oluyor ama erzurumdan gelmişse, yep yenidir klima tadından yenmez

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tecrübeli Üye Çavuş recabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Recep
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Makine Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    76
    Araç
    W220 Arıyor...

Alacağınız W124 aracın kasası düzgün olsun, bu araçların en büyük sorunu çürükleridir. Motor mekanik bir şekilde halledilir.

Aman galericiler görmesin bunu.
    Çorum kaloriferinden sonra Erzurum kliması diye birşey çıkar. Gereksiz fiyat artışının sebebi olur. ��

9. Beğeni W124 200D bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Binbaşı bugra09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    M.Buğra SELÇUK
    Yer
    Aydın
    Meslek
    Öğrenci
    Beğeni (toplam)
    21
    Araç
    YOK

Alıntı HUROL123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa Selamlar
    Şu karantina günlerinde vakit var ,124 dizellerede meraklıyım , inceledim ilanını gönderdiğin arabayı ,yorumlarımı ekliyorum.

Genel olarak bence alınır gibi duruyor ,fiyat anlatılan arabaya göre uygun ,55 e anlaşırısnız sanırım ama önden sert kaza varsa , klima işlevini yapmıyorsa ve şanzımanda problem varsa birdaha düşün.

Kaporta yani kupadan başlıyım ,şimdi doğrusunu söylemek gerekirse kupasının orta halli bir durumu var , bence 92 , 330,000 de kazasız bir araba kupası kesinlikle yok ama dediğim gibi kötü değil kupa,orta halli ,bu arada boyatırken sanırım pako tonlarını pek dikkate almamışlar,farları değiştim diyor ama sanırım ayfar marka almışlar ,arka stoplardanda birini yan sanayi ile değişmiş sanırım

Gelelim restarasyon işine , önce bir data kartına bakıp fabrikadan çıktığında ne varmış arabada onu görmek lazım sonra dikkatimi çekenleri yazayım , koltukları ve derisini beğendim ,uygun kalitede yada uygun kaliteye yakın durıyor ,kesinlikle uyduruk değil ,bence gideri var yani, koltuk arkasındaki cepleri çok beğendim ,arka koltukların duruşu yerleşimi güzel.
    restarasyon bence güzel olmuş .

İçinde uygun olmayan şeyleri yazayım , Direksiyonda SRS yok ,yani eski direksiyon ,toppido yerindeki srs airbag yazısıda silik ,duruşuda garip

Geleyim motor evine , en dışta klimanın fanı var ,emin değilim ama bana klima sonradan takılmış gibi geldi ,data kartından bak sen genede ,klima fanının duruş şekli iyi değil .

moralini bozmak istemem ama emme manifoldu ,egzoz manifoldu ,gördüğüm kadarı ile üst kapak ,pervane ,pervane dişlisi , genleşme kabı ,silecek suyu kabı değişmiş ,muhtemelen egzantirik zincir -egzantirik mili -dişlisi -enjektör -subab-subab iticisi değişmiştir,,öncamlarda sanki orjinal değil , değişmiş olmalarının sebebi büyük ihtimalle önden sert kaza yapmışsa toplaya toplaya gelmişlerdir tabi emin olamam sen baktır ,eğer öyle önden kazalı ise 1000-2000 km kullanmadan almanı önermek ,arabanın dengesi bozuksa sürüş eziyete döner almanı önermem.

Genel duruşu kötü değil ,fiyat kötü değil , model yüksek baktır bence iyice bir baktır.
    Hürol abinin tüm dediklerine katılıyorum.
    Benimde dikkatimi çeken birkaç şey oldu, şase numarasının yazdığı kart yerinde yok onun yanında bulunan renk döşeme kodu opsiyon listesi vs nin yazdığı kartta eğri ve rengi tutmuyor, vidası değişmiş. Abs beynine gelen borular eğri duruyor. İç kısımda da torpido ve kol dayama usa versiyon a ait aracın içi makyajlı kasa usa versiyon araçla komple değişmiş, ama kapı eşikleri farklı renkte onları orijinal bırakmışlar sanırım

11. Beğeni HUROL123, Mustafa Çalışkan bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Ali Ufuk Özalp
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İşçi
    Beğeni (toplam)
    2
    Araç
    YOK

Alıntı HUROL123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo da124 için tek dezavantaj yaşı, yani motorun yaşı, 30yıllık bir motorun yanma odasına sıkıştırılmış hava veriliyor ve patlama daha güçlü oluyor buda korkutuyor tabi çünkü piston piston kolları silindir duvarları, subablar hepsi bu yüksek patlama basıncına maruz kalıyor ve 30 yılık bu parçalar, turbosuz dizeller, bildiğin kara dizel , eski tip ama tabi turbo gibi gitmez, iyi bakılmış yorulmamış bir turbo ya kimse hayır demez, klimada aynı şekilde ama antalyadan gelmiş bir w124 ün kliması hep ağlatır, klima gücünü motordan alıyor sorun varsa çok sıkıntılı oluyor ama erzurumdan gelmişse, yep yenidir klima tadından yenmez

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkürler.

Alıntı recabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alacağınız W124 aracın kasası düzgün olsun, bu araçların en büyük sorunu çürükleridir. Motor mekanik bir şekilde halledilir.

Aman galericiler görmesin bunu.
    Çorum kaloriferinden sonra Erzurum kliması diye birşey çıkar. Gereksiz fiyat artışının sebebi olur. ��
    Haklısınız, o yüzden bu kasada seçeneği çoğaltıp benzin-dizel-200e-e200 temizini bulmaya çalışıyorum. En son Antalya'da kaportacı bir arkadaşıma baktırdım dıştan önemsiz kusurları dışında bir şey gözükmüyordu. Sağ koltuk oynıyomuş, önce olumlu düşündüm diyor civatayı sıksak düzelir diye sonra liftte meğerse ayak boştaymış, çürümüş kopmuş.

Emektar Üye Yüzbaşı Mustafa Çalışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mustafa
    Yer
    Mersin
    Meslek
    Mühendis
    Beğeni (toplam)
    204
    Araç
    w202 1994 C 180 Elegance

Nemli, rutubeti yüksek yerlerden kesinlikle eski araba alınmaz arkadaşlara katılıyorum. Çürüklerle baş edemezsiniz, ben Ankara'dan aldım 2014 yılında 20 yaşında arabayı, 4,5-5 senede Mersin'in neminden bir çok yeri çürüdü, araba kendinden soğuttu beni satmak zorunda kaldım.
    Bu arada geçen hafta bir araba buldum ekpere soktum 2 arabadan tek araba yapmışlar satan abimizi 3 sene önce dolandırmışlar haberi yoktu benle beraber öğrendi yine boşa düştük
    Araba satmak kolay mesela, asıl mesela temiz bulup almakmış...
    YILDIZLAR HER ZAMAN PARLAR

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Ali Ufuk Özalp
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İşçi
    Beğeni (toplam)
    2
    Araç
    YOK

Evet temizini bulmak, bulunca alabilmek mesele. Temiz olmayanlara saçma sapan fiyatlar çekilince, temiz olanlara yaklaşılmıyor.

15. Beğeni W124 200D, Mustafa Çalışkan bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)