7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: W219 enteresan yürüyen aksam sorunu

Onbaşı
    İsim
    Kerem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnş Müh.
    Beğeni (toplam)
    32
    Araç
    W219 CLS320 CDI

Standart W219 enteresan yürüyen aksam sorunu

Değerli Arkadaşlar Merhaba,
    Yine enteresan bir sorunum var. nedense beni hiç normal arızalar bulmuyor.
    cls 320 cdi aracımda uzun yolda giderken şerit çizgileri üzerinde ilerleyince araba tümsekten geçer gibi sallanıyor. Bir de orta hızda çukurlara girince sanki 4 lastik sabit izinde gidiyor ama kasa sağa sola sallanma yapıyor.
    Benzer sorunu olan veya bu problem hakkında bilgisi olan var mı?
    Amortisörler sağlam. Hatta önler yeni Sachs marka. Lastiklerim 245 45 18
    acaba yürüyen aksam ile şasi bağlantı noktasındaki parçalarda mı sorun? (sanırım lastik gibi bir şeyler oluyor)
    Bir de uzun yoldan gelince araç durmaya yakın hızda frene basarken ritmik şekilde titriyor. Sanırım bu türbin ile alakalı.
    Yine kıymetli fikir ve önerilerinize ihtiyacım var.
    Şimdiden teşekkürler.

Yüzbaşı Om642 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    ORHAN OZGUR YUKSEL
    Yer
    Ordu
    Meslek
    Makina uretim ihracaat
    Beğeni (toplam)
    46
    Araç
    W123-W201-W202-W211FL-W204FL-C218

Selamlar,

Kislik lastiklerden olabilir mi ? Ayni problemi W211 ile kislik lastikler takiliyken yasiyordum. Lastiklerde dis vardi ama uretim tarihi 2015 idi.

Onbaşı
    İsim
    Kerem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnş Müh.
    Beğeni (toplam)
    32
    Araç
    W219 CLS320 CDI

Alıntı Om642 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Kislik lastiklerden olabilir mi ? Ayni problemi W211 ile kislik lastikler takiliyken yasiyordum. Lastiklerde dis vardi ama uretim tarihi 2015 idi.
    Hocam selam. Lastiktendir belki de emin olamadım. Benim rot balansçı aracın yere çok yakın olduğu ve süspansiyonun sönümleme katsayısının düşük olduğunu söyledi. Yani spor ve sert süspansiyon olduğundan olabilir dedi. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Yüzbaşı Om642 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    ORHAN OZGUR YUKSEL
    Yer
    Ordu
    Meslek
    Makina uretim ihracaat
    Beğeni (toplam)
    46
    Araç
    W123-W201-W202-W211FL-W204FL-C218

Aracin orjinal spor suspanisyonu ise ona gorede amortisor takiyorlar. Bence usta sallamis gibi geldi bana .

Onbaşı
    İsim
    Kerem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnş Müh.
    Beğeni (toplam)
    32
    Araç
    W219 CLS320 CDI

Alıntı Om642 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracin orjinal spor suspanisyonu ise ona gorede amortisor takiyorlar. Bence usta sallamis gibi geldi bana .
    ) Olabilir. Bazı ustaların en iyi yaptığı iş sallamak.

Albay sebinefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    coşkun hoca
    Yer
    ....
    Meslek
    .....
    Beğeni (toplam)
    735
    Araç
    w210 e320 fl

Alıntı Se7enth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar Merhaba,
    Yine enteresan bir sorunum var. nedense beni hiç normal arızalar bulmuyor.
    cls 320 cdi aracımda uzun yolda giderken şerit çizgileri üzerinde ilerleyince araba tümsekten geçer gibi sallanıyor. Bir de orta hızda çukurlara girince sanki 4 lastik sabit izinde gidiyor ama kasa sağa sola sallanma yapıyor.
    Benzer sorunu olan veya bu problem hakkında bilgisi olan var mı?
    Amortisörler sağlam. Hatta önler yeni Sachs marka. Lastiklerim 245 45 18
    acaba yürüyen aksam ile şasi bağlantı noktasındaki parçalarda mı sorun? (sanırım lastik gibi bir şeyler oluyor)
    Bir de uzun yoldan gelince araç durmaya yakın hızda frene basarken ritmik şekilde titriyor. Sanırım bu türbin ile alakalı.
    Yine kıymetli fikir ve önerilerinize ihtiyacım var.
    Şimdiden teşekkürler.
    Merhaba. Bence bahsettiğiniz şey sorun değil. Aslında sebebini benim de merak ettiğim bir şey, bundan önce iki arabamda da aynı durum vardı. Bu arabamda daha fazla hissediyorum. özellikle bir şeritten diğerine geçerken ortada fazla kalırsam sanki alttan geçen rüzgar benzeri bir şey arabayı sarsıyor. Bunu direksiyondan da hissediyorum. Önceki arabalarım passattı, hatta birini 0 km almıştım. Problem olsa sadece bunda olurdu, o arabalarımda da aynı şey sözkonusuydu.

Benim yorumum yol çizgileri kaymak asfaltta özellikle hissedilir yükseltilseler. Bu sebeple bu durum oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Onbaşı
    İsim
    Kerem
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnş Müh.
    Beğeni (toplam)
    32
    Araç
    W219 CLS320 CDI

Alıntı sebinefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Bence bahsettiğiniz şey sorun değil. Aslında sebebini benim de merak ettiğim bir şey, bundan önce iki arabamda da aynı durum vardı. Bu arabamda daha fazla hissediyorum. özellikle bir şeritten diğerine geçerken ortada fazla kalırsam sanki alttan geçen rüzgar benzeri bir şey arabayı sarsıyor. Bunu direksiyondan da hissediyorum. Önceki arabalarım passattı, hatta birini 0 km almıştım. Problem olsa sadece bunda olurdu, o arabalarımda da aynı şey sözkonusuydu.

Benim yorumum yol çizgileri kaymak asfaltta özellikle hissedilir yükseltilseler. Bu sebeple bu durum oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kesinlikle haklısınız. Epoksi veya türevi bir boyayla boyandığı için kabarık duruyor. Bizde bir de captiva var. Onunla aynı yolda gidince sadece ses olarak kesik kesik yansıyor kabine. Ama araç sallanmıyor. Benim arabada direkt olarak sallantı oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)