2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: W210 genel sorunlar ve çözümleri hk.

Er
    İsim
    Onur
    Yer
    Gaziantep
    Meslek
    İhracat sorumlusu
    Beğeni (toplam)
    2
    Araç
    W210 E200 KOMP.AVANTGARD

Lightbulb W210 genel sorunlar ve çözümleri hk.

Öncelikle herkese Selamı Aleykum

Arkadaşlar hepimizin bildiği üzere w210 kasa araçlar günümezde tutulan araçlardan biri ve yaşı itibariyle ufak tefekte olsa sorunların baş gösterdiği bir efsanedir. Ben, aşağı maddeler halinde dikkatimi çeken belkide sorun bile sayılmacak bir kaç eksiklik yada arızadan bahsedicem.Aynı sorunları yaşayan,yaşayıpta çözüm bulan yada bulamayan herkesinde yorumunu bekliyor olacağım Şimdiden hepinize teşekkür ederim. Faydalı bir konu olması dileğiyle,

Araç: 2000 MODEL- W210 - E200 KOMPRESSOR-AVANTGARDE 320.XXX KM.

1- Aracı aldıktan bir hafta sonra düz bir zeminde direksiyonda düzken baktım ve aracın sol tarafa istinaden sağ tarafa doğru 2-3 santim daha yatık olduğunu gördüm.Bir kaç sitede araştırdım.yaşı itibariyle yayların kendini bırakabileceği falan yazıyordu. Bu problemi yaşayan ve çözüm bulabilen var mı ?

2-Park sensörünü kullanamıyorum çünkü göğüste ki düğmeye basınca ön park sesörünün ışığı yanıyor ve 3-4 saniye öttükten sonra susuyor ve park sensörü tekrar devreden çıkıyor. Aldığımız arkadaş ön sensörlerden birinin bozuk olduğunu söylemişti bize alırken.Bir ustaya gösterdim. Beyne bakacağını söyledi ama ben boş yere para vermek istemediğim için gidip göstermedim tekrar.Bu problemi yaşayan ve çözüm bulabilen var mı ?

3-Koltuk ısıtmalarım,Klimamın ısıtması falan tam tıkır çalışıyor fakat o gün fark ettim ki, dijital göstergeden ayarlamama rağmen orta kısımlardan hava gelmiyor. Yani sağ ve sol'a geliyor fakat ortaki iki ızgaraya,Kolçak içindeki yere ve arkada koltukların ordaki yerlere sıcak hava gelmiyor.sanımıyorum ki bu üç bölgede ortada olduğu için birbiri ile bağlantılı. Daha önce bir tanıdık, ford'larda böyle bir problem olduğunu dijital göstergelerde klimanın yönünü değiştirsede,Mekanikte değişmediğini ve Bir klimacıya bu problemi çözdürdüğünü söylemişti. Acaba bizim w210'lardada böyle bir problem olmuş olabilir mi ? Bu problemi yaşayan ve çözüm bulabilen var mı ?

4-Arka perde yarıya kadar çıkıyor ama sonrasında takılıp kalıyor. Tekrar indirmek istediğimdede tıkır tıkır iniyor. Hiç problem olmuyor. Perdenin Yukarı çıkamamasının sebebi bacakların orda toz veya kir olabilir mi ? Yoksa motorla ilgili bir problem midir ? Bu problemi yaşayan ve çözüm bulabilen var mı ?

5-Bir diğer konu ise, Dışarıdan bakınca orta ayanın yapıştığı yerde mavi bir alan var.Sanıyorum ki far sensörü ama emin değilim. Far düğmesinde otomotik diye bir alan yok. Farları elimizle açıp kapatıyoruz ama Ben Far'ın otomatik yükselip alçaldığının farkındayım. Bu bahsettiğim mavi alan Far sensörümüdür ?

Şimdiden tüm cevaplarınız için teşekkür ederim

Binbaşı KVPALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    ali balcı
    Yer
    muğla/marmaris
    Meslek
    turizm ve dalgıç
    Beğeni (toplam)
    115
    Araç
    w210 e230 elegance/audi a6 2.0 tdı/subaru forester

1. sorunun cevanı yay cok büyük ihtimalle.2. soru için bilemiyorum.3. soru için ön orta kısım sadece soguk hava içindir sıcak hava gelmez diğer her taraftan sıcak üflemesi lazım.4. soru elektrikli perde motoru sökülüp bakılacak tamir veya değişim.5.soru o far sensörü değil yagmur sensörüdür cok büyük ihtimalle.210 kullanıcısı olarak selamlar saygılar...
    Das beste oder nichts.....Ali BALCI.....MARMARİS.....W123 240D 1977>W124 E200 1991>W126 300SEL 1990>W210 E230 1996.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)