Beğeniler Beğeniler:  3
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Tüm Yıldız Severlere Selam Olsun (Fazla Uzun Yazı :D)

Acemi Üye Er
    İsim
    Furkan Özcan
    Yer
    Konya
    Meslek
    Öğrenci
    Beğeni (toplam)
    3
    Araç
    2004 W211 E200 Komp. Avantgarde

Post Tüm Yıldız Severlere Selam Olsun (Fazla Uzun Yazı :D)

Öncelikle Hepinize Merhabalar Ben Konyadan Furkan
    Mercedes serüvenime 12 yaşında babamın bir arkadaşının E200 Komp Avant. ı ile başladım o zamanlar araba bizde 2 gün kaldı ancak o 2 gün hayran olmama yetti de arttı bile. Tabii üzerinden yıllar geçti ama o mercedes aşkı hiç geçmedi bende.
    Şimdi gelelim asıl hikayemize bundan 2 sene önce dedem yıllardır içinde sakladığı mercedes aşkını bana itiraf etti temizinden bir w211 aramam için de sıkı sıkıya tembihledi beni tabii bende dedemi biliyorum bir arabayı alır ve ömür boyu biner kendisi dedim denk gelir ararım görüşürüm bilgilerini alırım baktım olacak gibi beraber gider bakar baktırırız dedim. Tabii bu sırada sanayi eşrafına da bilgi saldık temiz kulllanıcı arabası denk gelirse önce bizi arayın diye gel gelelim 1 yıl geçti ama yok kafamıza göre bulamıyoruz ya döşemesi kötü ya kazalı ya çok yıpranmış yada araba boş ve km yüksek oluyordu. Tam vazgeçtik sıfır doblo bakalım derken bir telefon geldi bir araba var tam istediğiniz gibi hatasız boyasız 130 binde ön koltuk ısıtma soğutma arka koltuk ısıtma panoramik cam tavan falan fişman dedik geliyoruz yarın. Neyse ertesi gün oldu gittik sanayiye araba bir geldi aman Allahım arabanın dışında orijinal zamanında yapılmış AMG body kit var içi düzgün etiketler tamam araba hatasız boyasız dedik haydi ekspere götürdük aracı eksper de dedi araç hatasız boyasız sadece tamponlar ve marşpiyeller değişmiş (AMG) maşallahı var dediler tabii eksperden çıktık ertesi gün satışı alırız falan derken benim aklıma sunroof geldi dedim abi şunu bir açabilir misin hafiften başladı tabii yaz yeni geldi bakım yaptırmadan açmıyorum falan dedim ya aç sen araç bizim zaten boşver bingo! arabanın sunroof açılmıyordu tabii dedik masraf senin o sırada arka perdeyi ve koltuk düşürmeyi çalıştırmak da aklıma geldi düşürme sorunsuz arka perde de açılıyor ama kapanmıyordu bu iki işleme gün içinde satıcı 400 lira vererek yaptırınca araba sorunsuz son halini aldı tabii ertesi gün olana kadar gözüme uyku girmedi dedem de alsa sonuçta hanemize geliyordu araç yıllardır hayalini kurduğum araca bu kadar yakın olmak bile uyku tutmamasına yetti benim için. Ertesi gün aracın satışını aldık sanayide satıcı kendi diğer aracına bindi arabayı da bize bıraktı gitti tabi dedem daha önce hayatında otomatik araba kullanmamış birisi ama bende de aşırı derecede emanet korkusu var benim o dönemler ehliyetim yok tabii kendi aracımız var araç kullanmayı biliyorum ama emanet olunca bir iki istemem desem de dedem 2 arabayı nasıl götüreceğiz peki deyince mecbur arkasına düştük direksiyona bir oturdum işte o his tarif edilemez bir histir kaputun ucundaki ve direksiyondaki yıldıza baktıkça bakasınız gelir daldım öyle 10-15 dakika öylece aracı inceledim sonunda bir tanesinin direksiyonuna geçmek nasip olmuştu daha 18 imde hemde efendi efendi takıldım dedemin arkasına gittik eve o hayata girişimi hala unutamam neyse araç dedemde 5-6 ay durdu ama içten içe de aracı daha da çok kendime çekmeye çalışıyorum kısacası babamın üstüne almaya yani dedem bu süre zarfında arabaya çok kozmetik masraf etti detaylı temizlik vs hep serviste yapıldı ama 6.ayda ev almak için ve içine inip binerken sorun yaşadığı için satmak istediğini belirtti bizde de passat vardı o zaman dedim fırsat bu fırsat sattır passatı aldır mercedesi ne yaptım ne ettim babamın aklına girdim passatı sattırdım ha iyi ki de sattırmışım araba şase eğri çıktı sonradan dedemden aracı piyasadan biraz aşağı bir fiyata aldık dedim herşey iyi gidiyor hatta fazla mükemmel o araç bizde 3 ay kaldı sonra ne mi oldu babam bir sabah mercedesle çıktığı eve elinde bir poşetle döndü o vakit anladım zaten olayı ama bana söylemedi 3-4 gün biliyor çünkü arabayla aramdaki bağı en son dayanamadım sordum sattın mı arabayı diye sattım dedi dünyam başıma yıkıldı o vakit yapacak bir şey yoktu giden gitmişti bir kere şu mesajın yazıldığı tarih itibari ile de hala hatasız boyasız o dolulukta bir araç arıyoruz bulduğumuz an alacağız hayırlısı ile.

Benim Hikayem Buydu Kısa Bir Yazı Olsun İstemedim Şuan Hali Hazırda Bir Yandan Da Restorelik W123 230.4 Kovalıyoruz

Tüm Mercedes-Benz Club Türkiye Ailesine Selam Olsun Hayırlı Ramazanlar

2. Beğeni W211E320, serdarmete, mehmet sumer bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Çavuş mustafa03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    MUSTAFA
    Yer
    afyon
    Meslek
    İMAM HATİP
    Beğeni (toplam)
    46
    Araç
    Mercedes E200 kom

inşallah gönlüne göre bulursun
    İNSANLARIN ÇOĞU DÜNYADAN YILDIZLARI SEYREDER. ŞANSLI OLANLAR İSE O YILDIZIN ARKASINDAN DÜNYAYI SEYREDER. (M.K)

Tecrübeli Üye Onbaşı W124 200D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Cihangir
    Yer
    Ankara ve diğer
    Meslek
    Meslek Elemanı
    Beğeni (toplam)
    24
    Araç
    W124 200D

Hoşgeldiniz.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tecrübeli Üye Teğmen serdarmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    SERDAR ASLAN
    Yer
    İSTANBUL
    Meslek
    BİLİŞİM
    Beğeni (toplam)
    101
    Araç
    E180

iyi forumlar , sabırla bulunur ama onu arayan çoktur , çabuk davranman lazım o halde.
    M e r c e d e s

Tecrübeli Üye Onbaşı sayal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    ahmet
    Yer
    manisa
    Meslek
    serbest meslek
    Beğeni (toplam)
    33
    Araç
    W204 220cdi W639 Viano

Hoşgeldiniz İnşallah aradığın arabayı bulursun

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Oguzhan
    Yer
    Napoli
    Meslek
    Kamu
    Beğeni (toplam)
    36
    Araç
    E 200 D

Hoşgeldiniz inşallah dilediğiniz gibi temiz bir araç bulursunuz

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Kerem
    Yer
    Bursa
    Meslek
    Mühendis
    Beğeni (toplam)
    5
    Araç
    W205 C200d

Öncelikle hoşgeldiniz. Aslında siz insanoğlunu anlatmışsınız. Çok istediğiniz bir şeye sahip olunca cazibesini kaybediyor. Dedeniz bile senelerce hayalini kurup nihayetinde sahip olduğu aracından 6 ayda vazgeçivermiş. Einstein’ın şu lafı geldi aklıma; “Mutlu olmak istiyorsan bir amaca bağlan, insanlara ya da eşyalara değil.”
    Güzel paylaşımınız için teşekkürler.

CIP Üye Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - İstanbul
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    6992
    Araç
    W 211 E 200 Avangard

Furkan hoş geldin foruma, Mercedes konusunda şanslısın Konya bu konuda ülkemizde önde gelen illerden birisi. Ben de Konya'dan Mercedes aldım bir ara. Allah gönlüne göre versin, selamlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)