Beğeniler Beğeniler:  45
Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
54 sonuçtan 51 ile 54 arası

Konu: 2001 w210 avangard lütfen yardim!!!

Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    murat
    Yer
    istanbul
    Meslek
    işçi
    Beğeni (toplam)
    135
    Araç
    w210 mercedes

Eski bir 210 kullanıcısı olarak bende bişeyler yazayım arkadaşların bir çoğunun doğru yorumuna ek olarak.İlk olarak araç elegans ise yayları değişmeksizin amortisör leri değiştirebilirsiniz çünkü elegans yaylar zaten orjinalde yüksek ve esneme payı da yüksek olduğu için yaylar eskimiş ve esneme payı orjinaline göre azalmış olsada sadece amortis9rlerin degişmesi ile eski yayların yinede diğerlerinden yüksek olduğundan dolayı esnemesi size fazlası ile yeterli gelecektir vunu tecrube ettik hiçbir sorun yaşamadık.Gelelim awangart a orda işler biraz değişir bu araçların elelgans ile tek farkı yay ve amortisör yüksekliği dir orjinalinde zaten alçak olan awangart modelin yayları zamanla daha fazla çöküyor ve dolayısıyla eski haline göre sertleşiyor bu araçta elegans gibi yayları eskileri ile devam ederseniz konfor kaybınızı fazla hissetersinin bunun için awangartlarda amortisör değisirken yaylarıda değişirseniz yeterli konforu sağlamış olursunuz .Başka bir konu awangart araçınıza elegans süspansiyon takarsanız ne olur öncelikle araçınız elegans olmuş olur ikincisi araç biraz daha beşik gibi salanır konforuna gelir ve haliyle yüksek görünür çok hızlı araç kullanmıyorsanız virajlarda sorun olmaz araçını normal kullananlar için tek fark görüntü dür

2. Beğeni Kavanca bu mesajı beğendi.
    Yönetici General serkan719 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Osman Serkan Berber
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Yedek Parça & Torna
    Beğeni (toplam)
    304
    Araç
    W124 E500 - W204FL C180 Komp - W211 E200 Komp- E60 5.20d - GLK 250 CDI - Focus 1.6 tdci

Alıntı Çoksoylu55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi aklıma gelmişken; hazır böyle güzel bir bilgi paylaşımı platformu bulmuşken bir sorunum daha var, bilginize ihtiyacım var;

W210 2001 komprassör yeni aldigim aracimdan lifter sesi geliyor.İzmirdeki usta fincan takımı değişmesi lazim dedi. 1.500 tl bulur dedi.Ama sadece ses yapar sana bir zarari olmaz sikinti olmaz boyle devam edebilirsin dedi.

Samsundaki usta ise; fincan takimi degisecek 2.500 tl yi bulur dedi.kesinlikle degismesi gerekiyor. Boyle olmaz degistirmen lazim dedi.

Şimdi bu fincan takimini degistirmem gerekirmi.? İlerde sıkıntı olurmu? İzmirli usta olmaz dedi. Samsunlu usata sikinti olur dedi. Sonuc ne olur bilen forumdaşlarımızdan bu kinu icinde yardim ricaa ediyorum...
    Malzeme 700 civarında işçiliği çok zor değil 1500 falan hallolur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    0555 431 50 35 / Osman Serkan BERBER

4. Beğeni Kavanca bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    hakan
    Yer
    şanlıurfa
    Meslek
    serbest
    Beğeni (toplam)
    43
    Araç
    w210 98 model

Alıntı Çoksoylu55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten selamin aleyküm;

Bugün itibari ile w210 2001 kasa komprassör avangard sahibi oldum Allah’ın izni ile.Aracı İzmir’den Samsun Arasi kullandım.Aracın konforunda bir sıkıntı olduğunu hissetim.Tabiki mercedesin o yaylanma hissini alamadığım icin o üzüntüyle Hemen Samsun’da sanayiye Gittim.Bayram arefesi yoğun oldugu icin bugün lifte kaldırıp aracı bakamadilar, bir iki ufak test yapip Aracin amartisörleri kilitlenmiş degeşecek o yuzden o zevki alamadın dediler.

Şimdi ben bu yayları mutlaka değiştireceğim;
    -yaylarda orjinal-yan sanayi bariz fark olurmu?
    -orjinal çok pahalımıdır?
    -Avangard-Elegance amartisor ayrımı varmı?ikiside ayni yaymı?
    -Birde amartisör kitlendiğinde mutlaka degişmesimi gerek? Başka çagresi varmi?

Lütfen bu konuyu bilen dostlardan abilerimden yardımınızı bekliyorum.
    Dakika 1 gol 1 misali arabadan hiç haz alamadım.😢😢😢
    ne yaptınız, değiştirdiniz mi?

Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    hakan
    Yer
    şanlıurfa
    Meslek
    serbest
    Beğeni (toplam)
    43
    Araç
    w210 98 model

konuyu tekrar canlandırayım benim aracımın arka amartisörlerini yaklaşık 3 yıl önce (30k km oldu tahmini) değiştirdim önler araba 5 senedir bende değiştirmedim kim bilir ne zman değişmiş amartisörlerden ses gelmiyor aslında yağ kaçağıda yok ama arka tarafın yaylanması son zamanlarda kötüleşti kasislerden falan geçince araba hop diye geçiyor pek bir yaylanma yok acaba sadece yayları değiştirsem (ki muhtemelen orjinal yaylardır üstündeki) faydası olur mu yoksa tüm takım olarak mı değiştirmeliyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)