Beğeniler Beğeniler:  31
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
27 sonuçtan 21 ile 27 arası

Konu: Muayne-Motor No Okunamadı

Tecrübeli Üye Onbaşı
    İsim
    pertev pekel
    Yer
    istanbul
    Meslek
    uzakyol kaptan
    Beğeni (toplam)
    88
    Araç
    yok

Geçen sene 65 impala ile girdiğimizde bana sordular bunun motor numarası nerede yazıyor diye. Ben kullanıcıyım siz teknik adamsınız, bilmek zorunda değilim, ama yine de bilmeniz gerekli diye söylüyorum motor numarası motor bloğu üzerinde sağ köşe de dinamo arkasında ve motor bloğunun sol alt kısmında şanzıman bağlantı sol orta saplaması yanında görülmesi kontrolü hayli zor bir yerde yazar dedim. Çoğu motor numarası blok sağ köşe zaman içinde yağ pas kir vs nedenlerle silinir gider.Yine de bakın dedim. 1-2 eğildi baktı bulamadı sonra amirini çağırdı oda bakındı ama bulamadılar. Zaten önceki muayenelerde motor numarası ile ilgili herhangi bir kusur yazılmamıştı. 1-2 saçma şeyle kusur yazılmış olarak geldi rapor, yapmayın ya dedi, abi yazmamız lazım sonuçta 55 yaşında araba demişlerdi.

2. Beğeni JoeGoes bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Teğmen serdarmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    SERDAR ASLAN
    Yer
    İSTANBUL
    Meslek
    BİLİŞİM
    Beğeni (toplam)
    171
    Araç
    E180

Başıma gelmedi ama , madem gerçekten okunmuyor bu motor nosu , ozaman arabayı hiç geçirmemesi lazım muayeneden . Ben sıkıntı çıkartırdım nasıl okunmuyo diye..2015 model araba daha 5 yaşında , sanki 50 model hurda da motor no okunmuyo...Alman firmasıda Türk işi çalışıyor.
    M e r c e d e s

4. Beğeni JoeGoes bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Teğmen JoeGoes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    İsmail
    Yer
    Ankara
    Meslek
    .
    Beğeni (toplam)
    160
    Araç
    C117 CLA 180 AMG

Alıntı serdarmete Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başıma gelmedi ama , madem gerçekten okunmuyor bu motor nosu , ozaman arabayı hiç geçirmemesi lazım muayeneden . Ben sıkıntı çıkartırdım nasıl okunmuyo diye..2015 model araba daha 5 yaşında , sanki 50 model hurda da motor no okunmuyo...Alman firmasıda Türk işi çalışıyor.
    Serdar bey, size katılıyorum, zaten bu uydurma bir kusur olmasa bende hafif kusur yazıp geçireceklerini zannetmiyorum. Daha önce Ford marka aracım vardı 3 defa muayeneye soktum, hiç birinde motor no okunamıyor diye bir kusur yazmamışlardı. Şaşırtıcı bir durum.
    Ya Orhan beyin dediği gibi Prim söz konusu yada Mehmet beyin söylediği yeni trend mevzusu.

6. Beğeni serdarmete bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Çavuş MortalAbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Halis EFENDİOĞLU
    Yer
    Bursa
    Meslek
    Ticaret
    Beğeni (toplam)
    96
    Araç
    2017 GLC 250 AMG Coupe

Alıntı viperking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300 kusur muayene, 180 kusur emisyon. Bu paraya karşılık ne iş yapiliyor çok merak ediyorum.
    Evet adamların kusurları var doğrudur ama yollarda park lambası yanmayan fren lambası yanmayan araçları bile engellemeleri müthiş fayda bence.
    Bir önceki aracım w205 c200d 2015 idi, motor yatak sardı, bir şeye ihtiyacı olan olursa yardımcı olurum.

8. Beğeni W124 200D bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    Can Yucebas
    Yer
    Çanakkale
    Meslek
    Akademisyen
    Beğeni (toplam)
    278
    Araç
    W204 Coupe

Alıntı MortalAbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet adamların kusurları var doğrudur ama yollarda park lambası yanmayan fren lambası yanmayan araçları bile engellemeleri müthiş fayda bence.
    İlk zamanlarda öyleydi evet, ama maalesef şimdi öyle değil. Zaten bu tür araclarda muayenesiz dolaşıyor tarfikte

Tecrübeli Üye Teğmen kadir600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    kadir
    Yer
    Erbaa
    Meslek
    .
    Beğeni (toplam)
    184
    Araç
    W211 E200 Komp.avantgarde

Muayne istasyonlarında çalışan birsürü boşbeleş hiçbir halttan anlamayan çok eleman var. O yüzden ben motor no nerde yazar bilmiyorum diyemiyorda okunamadı diyor denyolar. Valla benim genelde yaşadığım sıkıntılar, onların anlamadığı şeyleri görünce kesin sataşırım. hep bi dalaşmayla geçer benim muaynelerim.

Tecrübeli Üye Teğmen JoeGoes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    İsmail
    Yer
    Ankara
    Meslek
    .
    Beğeni (toplam)
    160
    Araç
    C117 CLA 180 AMG

Alıntı kadir600 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muayne istasyonlarında çalışan birsürü boşbeleş hiçbir halttan anlamayan çok eleman var. O yüzden ben motor no nerde yazar bilmiyorum diyemiyorda okunamadı diyor denyolar. Valla benim genelde yaşadığım sıkıntılar, onların anlamadığı şeyleri görünce kesin sataşırım. hep bi dalaşmayla geçer benim muaynelerim.
    Bu motor no okunması zor bir yerde mi ki?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)