Beğeniler Beğeniler:  2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: K&N Hava filtresi lazım

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Kazım can bıyıklı
    Yer
    Mardin
    Meslek
    Pöh
    Beğeni (toplam)
    8
    Araç
    E200

Buji ve kabloları bobin kontrol ölçüm yaptırın belki 1 tanesi sıkıntılıdır zor anlaşılır.bence alternatife yönelmeyin kendi kitinden daha iyi temizleneceğini sanmıyorum.ama liqui moly marka yakıt katkı ve temizleyiciler var çok iyi markadır ona bakabilirsiniz

2. Beğeni Jimikeys bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    Can Yucebas
    Yer
    Çanakkale
    Meslek
    Akademisyen
    Beğeni (toplam)
    278
    Araç
    W204 Coupe

Alıntı Jimikeys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de üzerinden 4 bakım geçti yaklaşık 50 bin km kadar.Geçen filtreye baktım yağ üzerinde biraz kurum bağlamış gibiydi.Tortulaşmış gibiydi.Hava tuttum geri taktım.Alternatif temizleme yöntemi varmıdır? Balata spreyi öneren de oldu ama sonrasında yağlama muhabbeti ne ile olabilir?

Aynen uzun zaman oldu kullanıyorum.Bujilerim 20 bin km önce değişti.Bobin de bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.Zaten yazılım var araçta alt ve üst devirler çok iyi.Sadece hafif bir düşüş hissettim.Ama çözemedim sebebini.Alternatif temizleyici ne olabilir kendi kiti dışında ona bakınıyorum şuan.
    K&N tipi hava filtrelerini hava ile temizlemeyin. Basınçlı Hava filtre içindeki koton yapıya zarar verir. Aynı şekilde çok tazikli su da kullanmayın.

Temizlik ve yağlama için K&N in spreyleri var. Temizlik spreyini sıkıp 10 15 dk bekleyin. Kirler çözülüp alacaktır. Sonrasında ılık su altında durulayın. Filtreyi kurumaya bırakın. Tamamen kuruduktan sonra yağlama spreyini uygulayın. Çok fazla yaglamayin. Fazla.yag debimetreyi yıkayıp sorun yaratabilir.
    Konu viperking tarafından (21.07.2020 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir.

4. Beğeni Jimikeys bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)