Beğeniler Beğeniler:  2
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: W203 su eksiltme sorunu

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Nezih Savcı
    Yer
    Manisa
    Meslek
    Öğretmen
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    C 180

Standart W203 su eksiltme sorunu

Arkadaşlar merhaba
    2005 model C180 aracımda su eksiltme problemi yaşıyorum. ekranda uyarı veriyor. takip ettiğimde araç dururken ya da sakin kullanıldığında su eksiltmiyor. fakat aracı devirli ya da dur kalk trafikte kullandığımda yani hararet 90'a yaklaşınca radyatörün sol alt köşesindeki kırmızı tıpanın ordan su damlattığını fark ettim. usta radyatör çatlak dedi ama ihtimal veremedim. radyatör çatlak olsa sürekli eksiltmesi gerekmez mi?

CIP Üye Genelkurmay mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - İstanbul
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    7610
    Araç
    W 211

Alıntı nzhsvc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    2005 model C180 aracımda su eksiltme problemi yaşıyorum. ekranda uyarı veriyor. takip ettiğimde araç dururken ya da sakin kullanıldığında su eksiltmiyor. fakat aracı devirli ya da dur kalk trafikte kullandığımda yani hararet 90'a yaklaşınca radyatörün sol alt köşesindeki kırmızı tıpanın ordan su damlattığını fark ettim. usta radyatör çatlak dedi ama ihtimal veremedim. radyatör çatlak olsa sürekli eksiltmesi gerekmez mi?
    Hararet yükselince sistemin basıncı da artar, şayet dolaşan su miktarı da olması gerekenden fazla ise Yedek su deposu kapağındaki termostat açar ve fazlasını atar. Sizin aracınızda bu durum yaşanmıyorsa dediğiniz gibi radyatörün altında çatlak ve ya delikten atıyorsa bu durum sıkıntı yaratır. Her geçen gün bu delik büyür, bunu tespit etmek lazım. Tamir edebilen kimyasallar var piyasada, ilk olarak bu yolu seçebilirsiniz. Ya da radyatörü yenileyebilirsiniz, neticede 15 yıllık bir radyatör değişim size fayda sağlar.

3. Beğeni brsk bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Nezih Savcı
    Yer
    Manisa
    Meslek
    Öğretmen
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    C 180

radyatörde arka tarafında çatlak var hocam. bugün emin olduk iyice. tamir oluyormuş ama gerek yok. değiştirmek en iyisi. cevabınız için teşekkür ederim.

5. Beğeni mehmet sumer bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)