Beğeniler Beğeniler:  6
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Yüksek km C 180 sıkıntı çıkartır mı?

Emektar Üye Binbaşı kaptannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Hakan
    Yer
    istanbul
    Meslek
    .
    Beğeni (toplam)
    1901
    Araç
    W211 (FL) E200K Avantgarde

Alıntı M&M Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan hocam şimdi formda dolaşırken rastladımda 70.000-90.000 km de bu sorunlar çıkmış benim araç bu km de acaba değişim işlemi yapılmış olabilir mi?
    Aldığım adam bilmiyor çünkü yapılmışmı yada yapılmamışmı.
    Benim aracım sizin aracın km.sine yakın ve henüz zincir degisimi olmadı, simdilik bir rahatsızlık (zincir sesi vb) yok, fakat yakin zamanda fırsat bulunca degistirmeyi düsünüyorum.
    Makineye baglatıp zincirin toleransını (sarkmasını) olçtürebilirsiniz, bir fikir verir, bunun belli bir km degisim periyodu olmamakla birlilte; 150 bin km üzerinde degismesi (tedbiren) bence isabetli olur.
    Çarenin bedeli, sorunun maliyetinden büyük olamaz...

2. Beğeni mehmet sumer bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Teğmen JoeGoes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    İsmail
    Yer
    Ankara
    Meslek
    _
    Beğeni (toplam)
    267
    Araç
    C117 CLA 180 AMG

Bende o şekilde davranıyorum zaten baya bir bakım yaptırdım sadece bu kaldı kafamda bakalım yakında yaptırmayı düşünüyorum.
    Ben çok takıntılıyım bu konularda, aklınıza takılacağına, yaptırıp kurtulun. Ankara'da Mercedes yetkili servisten çıkma temiz iş yapan bir çok servis var. Orjinal parçaları yetkili servisten temin edip bu özel servislerde yaptırırsanız sizin için hem karlı hem sağlam olur.
    Doğayla Savaş Halindeyiz. Eğer Kazanırsak, Kaybedeceğiz.

4. Beğeni chipset bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Mehmet
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Bölüm Yöneticisi
    Beğeni (toplam)
    5
    Araç
    W204 2012 FL C180 KOMPRESSÖR

Alıntı JoeGoes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çok takıntılıyım bu konularda, aklınıza takılacağına, yaptırıp kurtulun. Ankara'da Mercedes yetkili servisten çıkma temiz iş yapan bir çok servis var. Orjinal parçaları yetkili servisten temin edip bu özel servislerde yaptırırsanız sizin için hem karlı hem sağlam olur.
    Evet benim gittiğim serviste gayet iyi bu konularda yaklaşık 15 yıldır aynı kişilere bakım yaptırırız anacak şuan motor saat gibi çalışıyor kapak açıldıktan sonra korkuyorum eskisi gibi düzenli olmazsa çok pişman olucam ama bundan da kaçış yok ilaki yaptırılacak umarım sıkıntısız yapılır

Tecrübeli Üye Teğmen JoeGoes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    İsmail
    Yer
    Ankara
    Meslek
    _
    Beğeni (toplam)
    267
    Araç
    C117 CLA 180 AMG

Evet benim gittiğim serviste gayet iyi bu konularda yaklaşık 15 yıldır aynı kişilere bakım yaptırırız anacak şuan motor saat gibi çalışıyor kapak açıldıktan sonra korkuyorum eskisi gibi düzenli olmazsa çok pişman olucam ama bundan da kaçış yok ilaki yaptırılacak umarım sıkıntısız yapılır
    Aynı şeyler emin olun ağır bakımlardan önce bir çok araç kullanıcısının aklına geliyor, çözüm ise daha önce tecrübe edilmiş bir usta bulmak. Örneğin yetkili servislerde bile bu tip ağır bakımları sadece belirli ustalar yapıyor, bu tarz işleri her ustaya vermiyorlar.
    Bu işlem uzun süren, ancak daha önce bu işi yapmış ustalar için basit bir işlem. Sonuç itibari ile baştan araç yapılmıyor, zaten halihazırda yapılmış olan parçaları araca takmaları gerekiyor.
    Kafanıza takmayın. Forumda ki arkadaşlar içerisinden mutlaka usta tavsiyesinde bulunacaklar olacaktır.
    Doğayla Savaş Halindeyiz. Eğer Kazanırsak, Kaybedeceğiz.

Tecrübeli Üye Teğmen Jimikeys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Sezer ARPALI
    Yer
    Antalya
    Meslek
    Makine Teknikeri
    Beğeni (toplam)
    153
    Araç
    Seat Leon Fr 1.4tsi Rsa stage 1+

Hocam eskiler zincir ses yapana kadar değişimi gereksizdir derler.
    Sonuçta kopma ihtimali yok ki kaldı ki seat ta triger kayışlı olmasına rağmen servis 2008 den sonra üretilen benzinli araçlar için triger değişimini 180 bin km olarak belirlemiş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)