Beğeniler Beğeniler:  168
Sayfa 14/14 İlkİlk ... 4121314
138 sonuçtan 131 ile 138 arası

Konu: w212 E350 CDI

Emektar Üye Binbaşı efebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Efecan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Eğitim Yöneticisi - MİGROS
    Beğeni (toplam)
    2405
    Araç
    BMW 645Cİ

Alıntı dralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kürşat bey siz bizlere e350cdi anlattıkça sarı sitede fiyatları sürekli artıyor nasıl bir bağlantı var anlamadım
    Tam konuyu okurken bu yorumu yazacaktım, benden önce davranmışsınız. Şu an leş 350 650-700 bandına, ortalaması da 850-900 lere ulaşmış. Güzel, dikkat çekici, hızlı, konforlu bir araba ama böyle bir ekonomik dönemde 200 bin kmlere gelen ve 200 küsür tane ilanı olan herhangi bir arabaya milyon para bağlanır mı orası bende soru işareti...(söylediğim şey tüm Mercedes-BMW camiası için kolay bulunabilen modeller için geçerli)

2. Beğeni dralex, İbra, iliyan, Kavanca bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Çavuş
    İsim
    alptürk budak
    Yer
    istanbul
    Meslek
    makine mühendisi
    Beğeni (toplam)
    54
    Araç
    mercedes w124 300d turbo / mercedes 300td s124

Alıntı efebey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam konuyu okurken bu yorumu yazacaktım, benden önce davranmışsınız. Şu an leş 350 650-700 bandına, ortalaması da 850-900 lere ulaşmış. Güzel, dikkat çekici, hızlı, konforlu bir araba ama böyle bir ekonomik dönemde 200 bin kmlere gelen ve 200 küsür tane ilanı olan herhangi bir arabaya milyon para bağlanır mı orası bende soru işareti...(söylediğim şey tüm Mercedes-BMW camiası için kolay bulunabilen modeller için geçerli)
    hadi bu araç kabul edilir rakamlarda diyelim. 2001-2003 arası e39 fiyatları da uçmuş gitmiş. en canlı olanı bile temiz 25-30 bin lira masraf yiyecek bir araç.

4. Beğeni dralex bu mesajı beğendi.
    Emektar Üye Binbaşı efebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Efecan
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Eğitim Yöneticisi - MİGROS
    Beğeni (toplam)
    2405
    Araç
    BMW 645Cİ

Alıntı budak1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi bu araç kabul edilir rakamlarda diyelim. 2001-2003 arası e39 fiyatları da uçmuş gitmiş. en canlı olanı bile temiz 25-30 bin lira masraf yiyecek bir araç.
    Maalesef herseyin fiyatı yukarı çıktı. Aslında insanlar yanıyormuş gibi davranmayıp sakin kalsalar, mantıklı düşünüp hareket etseler piyasa da düzelir. İşte halkın bu zayıf yönünü fırsatçılar çok iyi kullanıyor, sonra bu durum herkese yayılıyor

6. Beğeni iliyan, Kavanca bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Teğmen coldbreath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    kursat colakoglu
    Yer
    istanbul
    Meslek
    Bilgisayar Muhendisi
    Beğeni (toplam)
    719
    Araç
    Mercedes E350 CDI 4 Matic AMG

Alıntı efebey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efecan bey,
    Merhaba,
    Ben aracı gecen yıl subat ayında 410 'a aldım. Belki formda denk gelmiş ve okumuşsunuzdur. 410 gibi bir rakkamdan 1 yıl icinde 900 e cıkan bir fiyat ben hayatımda ilk defa tanık oldum. Bir onceki aracımı 190 Bin tl ye satmıstım. w204 c180 2011 model. Onun fiyatı şuan 350 binlerde. Aslında model gozetmeksizin ( mercedes ozelinde konusuyorum ) neredeyse tum araclar x2 oldu fiyatları.
    BMW ler konusunda anlamam bilmem yorum yapamayacagım ama E350 2012 model bir araba 900 bin yapar mı ? -> bence yapmaz.Ama işte arz talep meselesine geliyor olay. E350 sahipleri olarak biz bile şaşırıyoruz. Kaldı ki , almak isteyen kişi ne yapsın ?.Hatırlamanızı rica edeceğim -> W204 u ben 190 bine verdim deyince formdaki bir cok arkadas abi ucuza vermissin dedi. Kime gore neye gore ucuz ?. Bir aracın ust limitini ilana yazıp aylarca bekleyecegime , aracın ederini yazmayı tercih ettim.Diğer ilanlardaki araclar 210-220 bandaydı. Benim araba pat diye gitti. Benimle aynı tarihlerde ilan veren bir cok kisinin aracı halen ilanlarda dolasıyor ( işte size asıl fırsatcılar ) . Daha da cok beklerler. Benim gozumde E350 2011-2012 -> 650 - 700 bin bandında bir arac. Kimse darılmasın gucenmesin lutfen. Hadi ver 700 e senin 350 diyenlere cevabım . Arac 870 gordu vermedim. 700 e niye vereyim ?.Ben rakkamda belirtmedim , direkt teklif edilen rakkam bu. Kaldıki aracta satılık degil. Yani demeye çalıştığım şey şudur ; Sanırım bu yeni her alandaki artıs trendine bizlerde uyum sağlamak zorunda kalacağız . Bu arada benim e350 yi alırken odedigim parayı cıkarttıgında zaten satacagım. KM surekli artıyor. Yerine ne alırım ya da hangi kasaya gecerim Allah bilir , ancak, bastada dedigim gibi makul bir rakkama verip gecerim. Oyalanmanın anlamı yok.
    Ayrıca şunu belirtmek ve hatırlatmak isterim ; ( Genele yazıyorum ) araclarınızın fiyatları arttı diye niye seviniyorsunuz ? -> siz kendi aracınızı piyasa degerinden sattıgınızda , yerine alacagınız yeni aracınız size eski fiyatından mı gelecek sanıyorsunuz a dostlar !!!...
    Herkezin hakkında hayırlısı diyorum...

Saygılar,

Kursat.

8. Beğeni tarkaner, Kavanca, yigit06, dralex, Mustaine, efebey, iliyan bu mesajı beğendi.
    Hümanist Albay Kavanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Alaattin KILIÇ
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Gümrük Müşaviri
    Beğeni (toplam)
    4504
    Araç
    98 E 320/2000 E 320/2003 E 320/2006 CLS 350/2005 S 350/2001 E 320

"Aslında model gözetmeksizin ( mercedes ozelinde konusuyorum ) neredeyse tum araclar x2 oldu fiyatları."
    Üstteki satır Kürşat bey'e ait.

2021 Ocak-Şubat $ kuru 7 TL civarı
    2022 Ocak. $ kuru 14 TL ........

Memlekette piyasayı ve tüm sektörleri domine eden, hakim para olan USD 100/100 artmışken; arabalar dahil geriye kalan diğer herşeyin fiyatının 2 misli artmasında bence şaşılacak bir şey yok!

10. Beğeni tarkaner, lion1975, dralex, Hakan3414, efebey, iliyan bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Teğmen coldbreath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    kursat colakoglu
    Yer
    istanbul
    Meslek
    Bilgisayar Muhendisi
    Beğeni (toplam)
    719
    Araç
    Mercedes E350 CDI 4 Matic AMG

Alıntı Kavanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Aslında model gözetmeksizin ( mercedes ozelinde konusuyorum ) neredeyse tum araclar x2 oldu fiyatları."
    Üstteki satır Kürşat bey'e ait.

2021 Ocak-Şubat $ kuru 7 TL civarı
    2022 Ocak. $ kuru 14 TL ........

Memlekette piyasayı ve tüm sektörleri domine eden, hakim para olan USD 100/100 artmışken; arabalar dahil geriye kalan diğer herşeyin fiyatının 2 misli artmasında bence şaşılacak bir şey yok!
    Alaattin bey,
    Merhaba,
    Yazdıgınız bilgileri okuyunca aklıma soyle bir fikir geldi. Madem oyle aracını satmak isteyenler bundan sonra dolar olarak girsinler ilanları. Surekli rakkam degistirmekten kurtulurlar . Dalgasına yazmadım cidden. İkinci el arac piyasasıda bu namussuz dolardan etkileniyorsa. Direkt dolar olarak girsinler. Bugun sıfır araba almak istediginizde size euro olarak fiyat veriliyor. Satıcı oturup gunluk kurdan cevirip odemeniz gerekn rakkamı soyluyor. Aynı mantık.Bu sayede satıcı ( aracın sahibi ) ana avrat kufur yemektende kurtulur. Ornek veriyorum ; ( rakkamları baz almayın lutfen ) 10.000$ ilan actım diyelim. Bırak cekil kosene. Aracın degil , deger bicerken kullandıgın para birimi sana kazandırsın. Soran oldugunda fiyat aynı abi, arttırmadım. kur artıyor ben ne yapayım demek daha mantıklı gibi.
    Saygılar,
    Kursat.
    Konu coldbreath tarafından (15.01.2022 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.

12. Beğeni dralex, Kavanca, iliyan bu mesajı beğendi.
    VIP Üye Albay adorno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    adorno
    Yer
    antakya
    Meslek
    İlaç-Eczacılık
    Beğeni (toplam)
    1942
    Araç
    W204 2010 C180 K AMG W210 FL 2001 E320 ELEGANCE Toyota Hilux 2020 2.4 4x2 Adventure

Alıntı coldbreath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alaattin bey,
    Merhaba,
    Yazdıgınız bilgileri okuyunca aklıma soyle bir fikir geldi. Madem oyle aracını satmak isteyenler bundan sonra dolar olarak girsinler ilanları. Surekli rakkam degistirmekten kurtulurlar . Dalgasına yazmadım cidden. İkinci el arac piyasasıda bu namussuz dolardan etkileniyorsa. Direkt dolar olarak girsinler. Bugun sıfır araba almak istediginizde size euro olarak fiyat veriliyor. Satıcı oturup gunluk kurdan cevirip odemeniz gerekn rakkamı soyluyor. Aynı mantık.Bu sayede satıcı ( aracın sahibi ) ana avrat kufur yemektende kurtulur. Ornek veriyorum ; ( rakkamları baz almayın lutfen ) 10.000$ ilan actım diyelim. Bırak cekil kosene. Aracın degil , deger bicerken kullandıgın para birimi sana kazandırsın. Soran oldugunda fiyat aynı abi, arttırmadım. kur artıyor ben ne yapayım demek daha mantıklı gibi.
    Saygılar,
    Kursat.
    Usd ile ilan açılamıyor. TRY dışında ilan acmak mümkün değil. w212 E350 CDIw212 E350 CDIw212 E350 CDI

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    04-09 Fiat Albea**09-11 Skoda SuperB 1.4tsi**11-15 w203 Mercedes C180 K Sport Edition
    2016- W204 C180 K AMG
    [SIGPIC][/SIGPIC]

14. Beğeni iliyan bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    GÖKHAN KARACABAY
    Yer
    İSTANBUL
    Meslek
    TURİZM
    Beğeni (toplam)
    89
    Araç
    5G1-7LA-W212-W221

Mantıklı olan da bu zaten bende bir örnek vereyim 2016 senesinde aldığım w220 kasa aracımı o zamanın parası 124 bin tl ye almıştım bana maliyeti 160 bini bulmuştu o zamanki kurla 49.000 euro çıkmıştı cebimden. geçen eylül ayında satışa çıkardığımda ufak bir pazarlık payı koyarak yaklaşık 4-5 euro üzerine, tl ye çevirip ilana koydum bu süreçte aracım 600den başlayıp aralıkta pik yapıp 1 milyonlara kadar çıkmıştı. Sonrasında da kurlar gerileyince satış için hayırlaştığımda 660tl ye denk geldi 49 euro. ve şu anda cebimde tl olarak bakarsak bugünkü kurla 760 tl var. Sonuç olarak ben tl yi dikkate almam, cebimden çıkan ve geri giren dövizi bilirim. Ama millet kur arttığında çıkardıkları rakamları benim gibi kur düştüğünde düşseydi tekrar hala satmak için bu kadar bekliyor olmazlardı.

16. Beğeni Kavanca, iliyan bu mesajı beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)