Beğeniler Beğeniler:  2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: W124 Kadran Işıkları Sönmüyor

Emektar Üye Mareşal mehmet sumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - İstanbul
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    8613
    Araç
    W 211

Alıntı BABAL534 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi şaşırmaya devam ediyorum. Arabanın her arızası tamam. Saat gibi ama şimdi de kalorifer fanının düğmesi çok sert. Baya kuvvet uygulayınca açılıp kapanıyor. Ama çalışmasında sıkıntı yok. Yağlayım mı ne yapayım
    Kalorifer fan düğmesi içinde kırılan plastik parça araya girdiyse o nedenle sertleşmiştir. Bu düğmenin yenisi piyasada bulunabiliyor olmazsa yenilersin. Bu arada ışıkların düzeldiğine de sevdim, geçmiş olsun.
    '' YANLIŞ ÜSLUP DOĞRU SÖZÜN CELLATIDIR ''

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Muhammet Ali BABAL
    Yer
    İstanbul - Beyoğlu
    Meslek
    Serbest
    Beğeni (toplam)
    10
    Araç
    Mercedes E200 W124 1994

Alıntı mehmet sumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalorifer fan düğmesi içinde kırılan plastik parça araya girdiyse o nedenle sertleşmiştir. Bu düğmenin yenisi piyasada bulunabiliyor olmazsa yenilersin. Bu arada ışıkların düzeldiğine de sevdim, geçmiş olsun.
    Abi bugün düğmeyi söktüm. Sökmüşken güzel bi temizleyim dedim ama durumu iyi sayılırdı çok toz çıkmadı. Gözüme kırılan, takılan, eksik hiçbir parça görünmedi. Biraz gres yağı sürdüm yaylı olan parçaya tık tık tık güzel dönüyor fakat 0 konumuna mümkünü yok gelmiyor demir parça takılıyken. Düğme açıkken çevrilince sıkıntı yok ama toplanmışken 0 konumuna gelmiyor 1 ile 0 arasındaki nokta konumunda kalıyor. Şimdilik topladım öyle. Allah'tan nokta konumunda çalışmıyor klima. Onun haricinde kademelerde falan sorun yok. Gayet güzel çalışıyor ama mümkünü yok 0'a getiremiyorum.

3. Beğeni mehmet sumer bu mesajı beğendi.
    İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - İstanbul
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    8613
    Araç
    W 211

Abi bugün düğmeyi söktüm. Sökmüşken güzel bi temizleyim dedim ama durumu iyi sayılırdı çok toz çıkmadı. Gözüme kırılan, takılan, eksik hiçbir parça görünmedi. Biraz gres yağı sürdüm yaylı olan parçaya tık tık tık güzel dönüyor fakat 0 konumuna mümkünü yok gelmiyor demir parça takılıyken. Düğme açıkken çevrilince sıkıntı yok ama toplanmışken 0 konumuna gelmiyor 1 ile 0 arasındaki nokta konumunda kalıyor. Şimdilik topladım öyle. Allah'tan nokta konumunda çalışmıyor klima. Onun haricinde kademelerde falan sorun yok. Gayet güzel çalışıyor ama mümkünü yok 0'a getiremiyorum.
    Fazla zorlama kırılabilir, çalışıyorsa sorun yok böyle devam et Muhammet.

Tecrübeli Üye Onbaşı abdullahmk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Abdullah
    Yer
    İstanbul
    Meslek
    Mühendis
    Beğeni (toplam)
    48
    Araç
    W124 200E 1993

Abi elektrikçi baktı araba şarj etmiyodu. Tahminimce araba akünün elektriğini kullanıyordu. Teyp, klima, far da açılınca akü hepten öldü tabi. Şarj dinamosunun konjektörü değişti, akü şarja verildi, kaçak kontrolü yapıldı. Şimdiki sorunumuz da şu klima radyatörünün önündeki fan sürekli çalışıyor. Onu da düğmeli yapacağız. Şimdilik araba canavar. Çok şükür önemli bir sorun değil.
    Aynısı benim başıma gelmişti. Ben de elektrik tesisatı ile ilgili bir sorun diye düşünmüştüm. Göstergedeki tüm ışıklar yanıyordu. Sol ön cam açılmıyordu ama diğerleri açılıyordu falan. Çok garip bir durum. Usta bakar bakmaz şarj dinamosu dedi. Değiştirdik düzeldi.

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Muhammet Ali BABAL
    Yer
    İstanbul - Beyoğlu
    Meslek
    Serbest
    Beğeni (toplam)
    10
    Araç
    Mercedes E200 W124 1994

Fazla zorlama kırılabilir, çalışıyorsa sorun yok böyle devam et Muhammet.
    Çalışması daha güzel oldu düğmenin temizleyip yağladıktan sonra ama 0'a gelmiyor. Neyse bir ara hallederiz bozulursa. Sağol abi.

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Muhammet Ali BABAL
    Yer
    İstanbul - Beyoğlu
    Meslek
    Serbest
    Beğeni (toplam)
    10
    Araç
    Mercedes E200 W124 1994

Alıntı abdullahmk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynısı benim başıma gelmişti. Ben de elektrik tesisatı ile ilgili bir sorun diye düşünmüştüm. Göstergedeki tüm ışıklar yanıyordu. Sol ön cam açılmıyordu ama diğerleri açılıyordu falan. Çok garip bir durum. Usta bakar bakmaz şarj dinamosu dedi. Değiştirdik düzeldi.
    Ben bir durum olduğunun 1 aydır farkındaydım aslında. Klima fanı çalışırken sileceği açtığım zaman 3. kademe de 2. kademe gibi çalışıyordu. Camlar da çok yavaş inip kalkıyordu. Konjektör Allah'tan vardı da elektrikçi de hemen değiştirdik. Konjektör (tayvan malı)+işçilik+birkaç ufak şey 350TL'ye anlaştık. Şuan araba saat gibi. Aküsü 90'lık kesin 3-4 gündür hiç şarj etmiyordu da 90'lık aküyü ancak bitirdi. Aküyü de kışın almıştım İnci aküden sıfır akünün ömrünü bitirmedik umarım. Arabanın gidişi bile değişti yemin ederim bi hantallık vardı önceden şimdi fişek gibi.

İsim
    Mehmet Sümer
    Yer
    Ankara - İstanbul
    Meslek
    Memur
    Beğeni (toplam)
    8613
    Araç
    W 211

Ben bir durum olduğunun 1 aydır farkındaydım aslında. Klima fanı çalışırken sileceği açtığım zaman 3. kademe de 2. kademe gibi çalışıyordu. Camlar da çok yavaş inip kalkıyordu. Konjektör Allah'tan vardı da elektrikçi de hemen değiştirdik. Konjektör (tayvan malı)+işçilik+birkaç ufak şey 350TL'ye anlaştık. Şuan araba saat gibi. Aküsü 90'lık kesin 3-4 gündür hiç şarj etmiyordu da 90'lık aküyü ancak bitirdi. Aküyü de kışın almıştım İnci aküden sıfır akünün ömrünü bitirmedik umarım. Arabanın gidişi bile değişti yemin ederim bi hantallık vardı önceden şimdi fişek gibi.
    Bir sefer deşarj olmayla akü ömrü kısalmaz Muhammet daha uzun yıllar hizmet eder.

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    Muhammet Ali BABAL
    Yer
    İstanbul - Beyoğlu
    Meslek
    Serbest
    Beğeni (toplam)
    10
    Araç
    Mercedes E200 W124 1994

Bir sefer deşarj olmayla akü ömrü kısalmaz Muhammet daha uzun yıllar hizmet eder.
    Herhalde o aküyü tekrar değiştirmek bana nasip olmaz abi. W210 Kompressor Avantgarde'lere kayıyor gözüm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)