Beğeniler Beğeniler:  20
Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
38 sonuçtan 31 ile 38 arası

Konu: W212 FL mi W213 mü?

Emektar Üye Yüzbaşı Ozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Muammer Özdemir
    Yer
    Sivas
    Meslek
    Öğretmen
    Beğeni (toplam)
    471
    Araç
    W212 FL E180 Edition E

Alıntı tarkaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır alıp, 3 sene sonra satacaksanız sorun yok. Yedek parçası çok pahalı ve alternatifi yok. Bazı parçalar bulunmuyor stokta. 2018 de bir navigasyon ekleteyim dedim command 'ın 2.5 katı fiyat çıktı. Manevrası çok dar. Mercedesin tek turda döndüğü yerden 3 tur manevra yapmak zorundasınız. Eski sağlamlığı yok ayrıca. Ben memnun kalmamıştım. Komşum da XC 60 almıştı. 2 defa motor değiştirdiler, Allah'tan garantisi vardı. Biter bitmez sattı GLC aldı çok memnun.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Tecrübe, bunları da dikkate alacağım. Teşekkürler

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tecrübeli Üye Binbaşı spook67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Hüseyin Duran
    Yer
    Türkiye
    Meslek
    Serbest Meslek
    Beğeni (toplam)
    266
    Araç
    YOK

Alıntı 06datas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz böyle diyince ben gaza geldim süreci hızlandırayım
    Hocam herkes satıyorken almak herkes alıyorken satmak lazım.
    Şuan bazı acil paraya ihtiyacı olan insanlar araçlarını çok çok ucuza veriyor.
    Örneğin geçen gün bir tane 2016 e220d düşük kmli 950 liradan satıldı. Hemde çok çabuk bir şekilde.
    Bu tip fırsat araçları bulup alınması gereken bir dönemdeyiz.
    Konu spook67 tarafından (16.01.2022 Saat 16:32 ) değiştirilmiştir.

3. Beğeni serdarmete bu mesajı beğendi.
    VIP Üye Albay adorno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    adorno
    Yer
    antakya
    Meslek
    İlaç-Eczacılık
    Beğeni (toplam)
    1987
    Araç
    W204 2010 C180 K AMG W210 FL 2001 E320 ELEGANCE Toyota Hilux 2020 2.4 4x2 Adventure

Alıntı spook67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam herkes satıyorken almak herkes alıyorken satmak lazım.
    Şuan bazı acil paraya ihtiyacı olan insanlar araçlarını çok çok ucuza veriyor.
    Örneğin geçen gün bir tane 2016 e220d düşük kmli 950 liradan satıldı. Hemde çok çabuk bir şekilde.
    Bu tip fırsat araçları bulup alınması gereken bir dönemdeyiz.
    Aynen araç almak zamani

M2011K2G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    04-09 Fiat Albea**09-11 Skoda SuperB 1.4tsi**11-15 w203 Mercedes C180 K Sport Edition
    2016- W204 C180 K AMG
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    suat
    Yer
    istanbul
    Meslek
    elektrik
    Beğeni (toplam)
    430
    Araç
    W204 FL 1.8 CGİ ELEGANCE

Ben,yeni yenidir diyenlerdenim.Hayırlısı ile en kısa zamanda yeni aracınızı alırsınız.

Tecrübeli Üye Binbaşı spook67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Hüseyin Duran
    Yer
    Türkiye
    Meslek
    Serbest Meslek
    Beğeni (toplam)
    266
    Araç
    YOK

Alıntı 06datas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için çok sağolun baya açıklayıcı oldu.

Şanzıman 7g beni her zaman düşündürür zaten 9g olmasını kesinlikle isterdim w212 FL de ama mümkün değil ülkemizdeki w212 ler için.
    İç mekan dediğiniz gibi banada biraz eskidi gibi geliyor ama mercedeste birazda bundan güzel güncellikten çok kemikleşmiş oturmuş tasarımlar kullanıcılara daha hitap ediyor gibi benim fikrim
    Yakıttan yana pek kaygımız yok ama beni dizele iten ten unsur tork, uzun yol kar kış derken tork bizim için önemli unsur oluyor haliyle.
    Konfor olarak w212 FL i daha yumuşak bulmanız sevindirdi beni çünkü tercihi w212 den yana kullanacaz gibi ve konfor bizim için 1. basamak.
    Yol tutuş olarakta aracı babam kullanacak zaten aksiyon dolu sürüşler sevmez kendisi akışa göre devam eder bu yüzden iki kasa arasındaki yol tutuş pek belirleyivi olmuyor bizim için açıkcası.

Genel olarak topladığımız zaman dediğiniz gibi iki kasanında kendine göre artı eksileri mevcut, fiyat olarakta oldukça yakınlar bir birlerine E220 w213 lerde böyle problemler olmasa kesinlikle tercihimi w213 ten yana kullanacaktım ama yağ eksiltmesi başta olmak üzere diğer bir kaç şeylerde çok can sıkıcı.
    Fiyat yakın ise dediğim gibi w213ten yana tercihimi yapardım.
    Tabii karda kışta çok kullanılcaksa 4matic olan w212 e250cdi daha hayırlı bir tercih olur.

Tecrübeli Üye Binbaşı sebinefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    coşkun hoca
    Yer
    ....
    Meslek
    .....
    Beğeni (toplam)
    1509
    Araç
    w210 e320 fl / W204 fl C180 1.6 Cgi 156 HP Selection Plus AMG

Bu forum bazı arabalara gerçekten çok romantik yaklaşıyor. İlk defa Mercedes alma arefesinde w140 alacaktım ve burada herkesin aşırı derece methetmesine rağmen bindiğim çok iyi kondisyondaki 4 tane 140’ı beğenmemiştim. Ben de 210 almıştım. İki sene önceye kadar buraların en kötü arabası w212’ydi. çok yakışından , yaktığı kadar gitmeyişinden, sıkıntısından, zincir probleminden, termostatından eski Mercedes tadını vermeyişinden vb. bir sürü yazı okurduk.

Bundan bir 6 sene önce hep bir ağızdan w210 sevdası yükseliyordu, sonra bu w211’e evrildi şimdi de nereye baksak w212 aşağı 212 yukarı.

Kişisel fikrim, arabalara binin, ikisini de sonra kıyaslayın. Ben 212’ye çok kısıtlı bindim. Gerçekten konforu hoşuma gitti. Ama şahsi fikrim yeni her zaman yenidir. Ne kadar yeni ve bakımlı bir araba alabiliyorsanız oku alın. Yani yeni kasa fiyatına da eski kasa al ak bana mantıklı gelmiyor. 10 yaşındaki arabalara istenen fiyatla 5 yaşındaki arabaya istenen fiyat aynı olursa, olaya ne kadar romantik yaklaşsam da gider en gencini alırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Beğeni Demobey, Oakenfold, tarkaner, aybarsdnr, Hasan54, goxel2105 bu mesajı beğendi.
    Emektar Üye Yüzbaşı serdarmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    SERDAR ASLAN
    Yer
    İSTANBUL
    Meslek
    BİLİŞİM
    Beğeni (toplam)
    463
    Araç
    E180

Merhaba , W212fl ( e180 1,6 ) kullanıcısı olarak kesinlikle w213 derim.
    ..M e r c e d e s..

10. Beğeni tarkaner bu mesajı beğendi.
    Acemi Üye Er
    İsim
    Adem SAÇAN
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Tacir
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    W212 FL E 250CDİ 4MATİC

Selamlar plaka kodu dahi FL olan 2015 çıkışlı W212 FL e250 4matic kullanıcısıyım w213 yıl olarak daha genç bir araç olsa da daha göz alıcı değil kesinlikle ağırlığını ve haşmetini bir nebze olsa kaybetmiş gibi(özellikle arka stop görünümü benim pek hoşuma gitmedi)w213 açıkçası sürüş ve iç konforuna yorum yapamam bilgim yok lakin w212 tam manasıyla tork , sürüş , yol tutuş , konfor olarak çok tatlı ve ahenkli bir sürüş imkani veriyor kullanıcısına özellikle uzun yol kullanımı leziz bir araç w212 pakete odaklanmayın derim farklı paketlerde farklı kombinasyonlarla karşılaşabiliyorsunuz şahsi aracım elite paket lakin donanımı premium+seviyede bu dipnot işinize yarayabilir w212 kesinlikle tavsiye ederim..

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)