Beğeniler Beğeniler:  0
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: W211 klima kontrol panelinin üstündeki ızgaralı kısmı sökme

Tecrübeli Üye Yüzbaşı kuzgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Kuzgun
    Yer
    Frankfurt / Plovdiv
    Meslek
    Ticaret / Antika
    Beğeni (toplam)
    182
    Araç
    R 320 Cdi 4Matic / Nissan Leaf

Ne zahmeti estf.

Voodoo yapiyorsa eminim cok islevsel ve orjinal birseydir
    R 320 CDI 4 Matic

Tecrübeli Üye Binbaşı voodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Ahmet
    Yer
    Romanya
    Meslek
    Tasarim
    Beğeni (toplam)
    199
    Araç
    Mercedes W211 FL_E200_CDI_Manuel

Alıntı copcu06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sökünce ne yapmayi düsünüyorsunuz
    Orayı söküp bi bakacağım altında ne var diye. Ağer yapabilrsem o ızgaranın olduğu yere aluminyumdan plaka yapıp, bir tablet yerleştirmeyi düşünüyorum. Tableti tutacak aluminyumu da bu izgaranın monte edildiği yerdeki vidalara sabitlemeyi düşünüyorum. Aluminyum plaka ordaki ızgara gibi düz değil bombeli olacak. Biraz BMW serisindeki ortadaki monitör gibi. Onuda ya arabadaki ahşap deseni ile birebir boyatırım, yada deri ile kaplarım orası ile görünütüsüde bir olur.

Şimdi kullandığım 10 inch tablet var. Çıkabilen şekilde oraya oturtuyorum ama biraz sabit birşey istiyorum.

Burada bir örneği var. Tabi bu kadar komplex olmayacak benimkisi ve satarken sökebileceğim ve eski halien getirebileceğim şekilde olacak.

https://www.facebook.com/media/set/?...5967584&type=1

Bunların yaptıkları professyonel şeyler. Ücreti karşılığında yapıyorlarda. Ama ben kendim yapmak istiyorum. ****l işleri elimden gelir biraz. Yukarıdaki görüntüdeki gibi bir tablet yerleştirmyi düşünüyorum. Bunun içinde o kısmıdaki bağlatı yerlerini kullanabilirmiyim ona bakacağım.
    O benim sadece otomobilim. Benim için ne daha fazlası, ne de daha azı.

İsim
    Ahmet
    Yer
    Romanya
    Meslek
    Tasarim
    Beğeni (toplam)
    199
    Araç

Söktüm parçayı. Dediğiniz gibi tırnakları var. Ama FL olmayanlardan farkı tırnaklar önde değil arka tarafta. Yani tırnakları çıkarmaya arka taraftan başlayarak öne doru gelme gerekiyor. Çünkü önceki bağlantıların tırnakları uzun ve klima kontrol panelinin içine doğru biraz derin tutuyor. Arkadan değilde önde sökmeye kalkışırsanız o tırnakları çıkarabilmek için epey zormak gerek ve yüksek ihtimal bir ikisini kırabilirsiniz. Ben arkadan söke söke geldim.

Izgarayı söktükten sonra altta ki o plastik kısmı çıkarmaya çalıştım. Fanların deliklerinindeki havayı yönlendiren yelpazelerini birkaçı yerinden çıkmıştı. Onları takarım diye düşündüm ve onuda çaıkarmaya çalıştım ama imkanı yok. üstte tutan 4 tane vidayı çıkarınca serbest kalmadı. Klimia kontrol panelini başke bir yer tutuyor ama bulamadım. Hatta alttan, içten tutuyordur diye CD çaları falan yerinde çıkardım ama alttan da bağlantısı yok. Izgaranı altındaki parça ile havalandırma kalanlı ve klima kontrolünün olduüu parça birbirlerine bağlı. Çünkü havalandırma kanalı kapattığını yuvarlak düğme, o ızgaranın altındaki hava deliklerini de kapatmaya yarıyor ve mekanik olarak birbirine bağlanmış.

Çok zorlamadım ve geri taktım. Sonrada havalandırma kanalının içindeki o hava yönlendirme yelpazelerine kafam takıldı. bir kaçı çıkmıştı yerinden. Didinirken, büyük bir cımbız ile onları dışarıdan yerlerine yerleştirmeyi başardım. Sökmeye gerek kalmadan. Dışarıda oluyor. Püf noktası, eğer onlar çıkar ise, ülk önce yukarıdaki deliği oturtun, son aşağıdakini. Aşağıdaki önce yaparsanız yukarıyı yapacağım diye kaçıyor geriye yeniden. O mazgalaarın uclarındaki çıknıtıyı alt-üstteki deliklere yerleştiriyorsunuz. Yelpazeler konum ortada iken sol doğru bakıyordu. Sonrada sağ sol ayarı için konum mandalını ortaya getirip diş atlatım ve yelpazeleride ortaladım. O da çözüldü.

Şimdi aşağıda çektiğim fotolara vakarak oaray ne, nasış yapabilir onu düşüneceğim. Aslında elimden biraz fiber-carbon işi gelse fiber karbondan yaparım ama malzemesi çok pahalı.

Neyse, çok yazdım. Umarım birilerinin işine yarar bunlar. Resimlerde aşağıda paylaşıyorum.

-img_20140222_152112.jpg
    -img_20140222_152119.jpg
    -img_20140222_152143.jpg
    -img_20140222_152151.jpg
    -img_20140222_152318.jpg
    -img_20140222_152347.jpg
    -img_20140222_152353.jpg

İsim
    Ahmet
    Yer
    Romanya
    Meslek
    Tasarim
    Beğeni (toplam)
    199
    Araç

Alıntı kuzgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zahmeti estf.

Voodoo yapiyorsa eminim cok islevsel ve orjinal birseydir
    Teşekkür ederim. Sayende söktüm birazda. Basit deyince cesaret geldi.
    Benim yaptığım şeylerde cidden ahım şahım şeyler değil. Aslında çirkin bile denebilir. Ama seviyorum kendim yapmayı. İnat ettim olmayacağım o command'dan.

Aslında şu tableti teybin olduğu yere yerleştirmek var ama şu aux ses aktarma işini teyp'siz bir türlü çözemedim. Amflifikatör le falan oluyormuş ama beni aşıyor...

Neyse, teşekkürler resimler için çok yardımcı oldu.

Tecrübeli Üye Çavuş
    İsim
    Mehmet Akif
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Mühendis
    Beğeni (toplam)
    46
    Araç
    E220 CDI Avantgarde 2007

Alıntı voodoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söktüm parçayı. Dediğiniz gibi tırnakları var. Ama FL olmayanlardan farkı tırnaklar önde değil arka tarafta. Yani tırnakları çıkarmaya arka taraftan başlayarak öne doru gelme gerekiyor. Çünkü önceki bağlantıların tırnakları uzun ve klima kontrol panelinin içine doğru biraz derin tutuyor. Arkadan değilde önde sökmeye kalkışırsanız o tırnakları çıkarabilmek için epey zormak gerek ve yüksek ihtimal bir ikisini kırabilirsiniz. Ben arkadan söke söke geldim.

Izgarayı söktükten sonra altta ki o plastik kısmı çıkarmaya çalıştım. Fanların deliklerinindeki havayı yönlendiren yelpazelerini birkaçı yerinden çıkmıştı. Onları takarım diye düşündüm ve onuda çaıkarmaya çalıştım ama imkanı yok. üstte tutan 4 tane vidayı çıkarınca serbest kalmadı. Klimia kontrol panelini başke bir yer tutuyor ama bulamadım. Hatta alttan, içten tutuyordur diye CD çaları falan yerinde çıkardım ama alttan da bağlantısı yok. Izgaranı altındaki parça ile havalandırma kalanlı ve klima kontrolünün olduüu parça birbirlerine bağlı. Çünkü havalandırma kanalı kapattığını yuvarlak düğme, o ızgaranın altındaki hava deliklerini de kapatmaya yarıyor ve mekanik olarak birbirine bağlanmış.

Çok zorlamadım ve geri taktım. Sonrada havalandırma kanalının içindeki o hava yönlendirme yelpazelerine kafam takıldı. bir kaçı çıkmıştı yerinden. Didinirken, büyük bir cımbız ile onları dışarıdan yerlerine yerleştirmeyi başardım. Sökmeye gerek kalmadan. Dışarıda oluyor. Püf noktası, eğer onlar çıkar ise, ülk önce yukarıdaki deliği oturtun, son aşağıdakini. Aşağıdaki önce yaparsanız yukarıyı yapacağım diye kaçıyor geriye yeniden. O mazgalaarın uclarındaki çıknıtıyı alt-üstteki deliklere yerleştiriyorsunuz. Yelpazeler konum ortada iken sol doğru bakıyordu. Sonrada sağ sol ayarı için konum mandalını ortaya getirip diş atlatım ve yelpazeleride ortaladım. O da çözüldü.

Şimdi aşağıda çektiğim fotolara vakarak oaray ne, nasış yapabilir onu düşüneceğim. Aslında elimden biraz fiber-carbon işi gelse fiber karbondan yaparım ama malzemesi çok pahalı.

Neyse, çok yazdım. Umarım birilerinin işine yarar bunlar. Resimlerde aşağıda paylaşıyorum.

-img_20140222_152112.jpg
    -img_20140222_152119.jpg
    -img_20140222_152143.jpg
    -img_20140222_152151.jpg
    -img_20140222_152318.jpg
    -img_20140222_152347.jpg
    -img_20140222_152353.jpg
    Hocam selamlar,

Bende sol sağ ve orta ızgarayı değiştirmeyi düşünüyorum. Sağ ve soldaki ızgaraları daha önce sökmüştüm. Soldan sağ uca uzanan maunu kaldırmadan yerinden çıkaramamıştım ben. Muhtemelen sizin de çıkarmanız için göğüsteki maunu full çıkarmanız gerekiyordu. Bunu geçen 7 yılda tecrübe edebildiniz mi? Çıkma ızgara takımı bulduğumda deneyeceğim için soruyorum.

Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    oguzhan
    Yer
    ankara
    Meslek
    muhendis
    Beğeni (toplam)
    263
    Araç
    w211 e320

Makyajsızin görüntüsü daha güzel . Kolay gelsin

İsim
    Ahmet
    Yer
    Romanya
    Meslek
    Tasarim
    Beğeni (toplam)
    199
    Araç

Alıntı Makifguzey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam selamlar,

Bende sol sağ ve orta ızgarayı değiştirmeyi düşünüyorum. Sağ ve soldaki ızgaraları daha önce sökmüştüm. Soldan sağ uca uzanan maunu kaldırmadan yerinden çıkaramamıştım ben. Muhtemelen sizin de çıkarmanız için göğüsteki maunu full çıkarmanız gerekiyordu. Bunu geçen 7 yılda tecrübe edebildiniz mi? Çıkma ızgara takımı bulduğumda deneyeceğim için soruyorum.
    Merhaba, Ben üstü sökünce maun kısmı sökmeye gerek kalmadı. Ben ızgaranın altına Android cihazının GPS antenini, GSM antenini yerleştirdim. Kablosunu da yandan içeride aşğüaıya saldım arkadan teybe bağladım. Ortalıkta görnmüyorlar şimdi.

Çıkma arıyor isen bende bir tane var. Ezilme yok ama hafifi boyasında çizimle var. boyarım dersen olur. Türkiyeye geldiğimde kagolayailirim (15-20 haziran gibi)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)