Beğeniler Beğeniler:  2.561
Sayfa 548/548 İlkİlk ... 48448498538546547548
5479 sonuçtan 5.471 ile 5.479 arası

Konu: W204 Sahipleri

Tecrübeli Üye Çavuş ynsarsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    yunus arslan
    Yer
    antalya
    Meslek
    Meteoroloji
    Beğeni (toplam)
    24
    Araç
    2013 w204 fascination

Merhaba arkadaşlar,
    1.6cgi aracımda yeni bir sorunla karşı karşıyayım. Uzun zamandır az az su eksiltiyordu 2 ayda bir su eksik uyarısı alıyordum. Bayram tatilinde biraz uzun yol yaptım tekrar su eksik uyarısı aldım her zaman olan şey sandım ancak bu sefer suda pislik vardı forumda araştırdım yağ soğutucu olacağını düşündük. Kardeşimin tamirhanesinde usta su pompasının damlattığını farketti. Şimdi su pompası arızalı ondan eminiz yağ soğutucuyu deneyeceğiz suya pislik bırakıyor mu diye.
    Forumda yan sanayi ürünler önerilmediğini biliyorum ancak su pompası biraz maliyetli bir parça bu parçanın güvenilir yan sanayisi var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    suat
    Yer
    istanbul
    Meslek
    elektrik
    Beğeni (toplam)
    356
    Araç
    W204 FL 1.8 CGİ ELEGANCE

Bizim arabada akıllı far asistanı hatası alıyordum.Bugun serviste far arızalı denildi.Fari daha önce tampon tamiri esnasında söktüler,ondan sonrada bu hatayı alıyoruz.Farda görünürde veya uzun kısa yaparken bir problem yok.Adaptasyonla çözülebilirmi?

Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    suat
    Yer
    istanbul
    Meslek
    elektrik
    Beğeni (toplam)
    356
    Araç
    W204 FL 1.8 CGİ ELEGANCE

Bugun aracimizin bakımlarını yağ, su,filtre,sanziman bakımı ve disk balatalarıni değiştirdim.%35 yedek parça indirimi uygulandı.isciliktede indirim yaptilar.genel anlamda yapılan işlerden memnun kaldım.Bir tek alttan gelen bir ses vardı o duzelmemis.

4. Beğeni chipset, dralex bu mesajı beğendi.
    Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    suat
    Yer
    istanbul
    Meslek
    elektrik
    Beğeni (toplam)
    356
    Araç
    W204 FL 1.8 CGİ ELEGANCE

Alttan gelen ses ile ilgili forumda da yazılmış olan motor koruma saçı birbirine değiyormuş.Birde amortisörler patlak denmiş.Klimayı açınca bir ses geliyor,kapatınca ses gidiyor.Bununla alakalı da klima kompresorü bozuk olabilir dediler.Umarım hepsi basit çözümlüdür.Forumda klima ile ilgili kasnak,gergi ve rulmanlara bakılması gerektiği yazılmış,amortisör 10 yıllık olduğundan değişmesinde fayda var diye düşünüyorum..Pazartesi bunlara bir daha detaylıca baktıracağım,yarın 2 günlüğüne şehir dışına gidip gelmemiz gerekiyor.

6. Beğeni chipset, Ensvnc bu mesajı beğendi.
    Emektar Üye Binbaşı chipset - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim
    Altan
    Yer
    Ankara
    Meslek
    İnşaat Mühendisi
    Beğeni (toplam)
    1709
    Araç
    W204 FL 2011 C180 CGI (Brabus B18S PowerXtra 186 HP 300 Nm)

Alıntı lion1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alttan gelen ses ile ilgili forumda da yazılmış olan motor koruma saçı birbirine değiyormuş.Birde amortisörler patlak denmiş.Klimayı açınca bir ses geliyor,kapatınca ses gidiyor.Bununla alakalı da klima kompresorü bozuk olabilir dediler.Umarım hepsi basit çözümlüdür.Forumda klima ile ilgili kasnak,gergi ve rulmanlara bakılması gerektiği yazılmış,amortisör 10 yıllık olduğundan değişmesinde fayda var diye düşünüyorum..Pazartesi bunlara bir daha detaylıca baktıracağım,yarın 2 günlüğüne şehir dışına gidip gelmemiz gerekiyor.
    Klimayı açınca gelen sesi tarif edebilir misiniz, klima mı özellikle yoksa havalandırmayı mı açınca geliyor ses

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    suat
    Yer
    istanbul
    Meslek
    elektrik
    Beğeni (toplam)
    356
    Araç
    W204 FL 1.8 CGİ ELEGANCE

Klimayı açınca bir uğultu sesi gibi geliyor,kapatınca ses kesiliyor.Kayışın orada bir vibrasyon veya yalpalama yok gibi gördüm.Sadece abimin tespit ettiği sese istinaden kompresör ile ilgili sorun var dediler.

Acemi Üye Er
    İsim
    Mustafa kutkan karaoğlan
    Yer
    Ankara
    Meslek
    Yüksek maden mühendisi
    Beğeni (toplam)
    0
    Araç
    Yok

Bende benzer bir sorun yaşadım bu sene başında. Far beyinlerinin ikisini de değiştirmek zorunda kaldık. Eğer farları monte ederken çatlattıysalar yıkama vs esnasında su almış olabilir. Far beyinlerini kontrol ettirirseniz sorun tespitinde faydalı olabilir.

Tecrübeli Üye Yüzbaşı
    İsim
    suat
    Yer
    istanbul
    Meslek
    elektrik
    Beğeni (toplam)
    356
    Araç
    W204 FL 1.8 CGİ ELEGANCE

Benimde aklımda ya adaptasyon ya da beyin ile alakalı bir durum olduğudur. Pazartesi tamir işini yapan arkadaşa getireceğim. Problem kazadan dosyası kapandı ve tekrardan bir parçada bir problem varsa bakalim nasil bir yol izleyeceğiz.

Acemi Üye Onbaşı
    İsim
    İlker484
    Yer
    Şebinkarahisar
    Meslek
    Öğretmen
    Beğeni (toplam)
    1
    Araç
    C180 w204 2011 1.6 Kompressor Avangart

Direksiyon alt tarafından gıcırtı sesi geliyor. Amortisör, amartisör takozu, takoz bilyası, Salıncak Kolu, Salıncak burcu değişti ama ses iyice arttı. Kasislerden geçerken, araba kendini hızlı ileri attığında, yolda giderken ufak hareketle Direksiyon çevirmelerinde bariz duyuluyor. Yatak gıcırdaması gibi ses geliyor. Araç 2011 model kompressor 137 binde avangart paket. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı? Sebebi ne olabilir acaba?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)